Jesteś tutaj

Sprawa Mariusza Ł.

Obrazek użytkownika 1974
Wysłane przez 1974 w wt., 28/06/2016 - 22:27
Łuczak

Na początku tego roku ogólnopolskie portale rozpisywały się w tej sprawie "W połowie stycznia Mariusz Ł., znany w lokalnym środowisku biznesmen oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta w Trzciance (woj. wielkopolskie), zjawił się na komendzie policji. Poinformował, że podczas jego kilkudniowej nieobecności w domu, ktoś ukradł jego samochód - mercedesa. Niemal od razu po wizycie na komisariacie radny udał się do firmy ubezpieczeniowej, by wypłacono mu odszkodowanie w wysokości 25 tys. złotych." http://wiadomosci.onet.pl/poznan/trzcianka-radny-sfingowal-kradziez-wlas... zaraz potem sprawa ucichła? Minęło pół roku i wciąż możemy oglądać naszego "zaradnego" radnego na imprezach wręczającego uśmiechy, uściski i nagrody. Czy trzcianeckie towarzystwo wzajemnej adoracji ma aż takie wpływy ze sprawa została zamieciona pod dywan? Czy ktoś wie jak potoczyła się sprawa Pana Mariusza? Takie oto zdjęcie znalazłem na facebooku

Już widzę twarze lokalnej policji po tym orzeczeniu która ten przestępczy proceder odkryła.Przysłowiowy "kowalski" już by siedział lub miał wyrok w zawieszeniu a radny v-ce przewodniczący zostaje skazany na prace społeczne ręce opadają.Co dzieci przed szkołą będzie przez pasy przeprowadzał czy snieg odgarniał łopatą przed urzędem?Może przyznanie się radnego do winny przyczyniło się do tak moim zdaniem rzenujacego orzeczeni?Zobaczymy co zrobią radni teraz radny do winny sie przyznał a to juz dyskwalifikuje go w moich oczach do dalszego pelnienia tej zaszczytnej funkcji.Mam nadzieje że radni staną na wysokosci zadania bezwzględu co uczyn radny Łuczak.Szczeże mówiac nie doczekasz sie na odpowiedz takiego nic nie znaczącego w Trzciance franta.Przecież jego kolega tylko sie potknął.

 

Nie podlega karze, kto przed wszczęciem postępowania karnego dobrowolnie zapobiegł wypłacie odszkodowania.

Uregulowane jest to w art. 298 k.k.

Jak się popełni jakieś przekręt i widać, że zostanie odkryty, to trzeba szybko biec na komisariat albo do sądu i się przyznać. Wtedy wychodzisz wolny i oczyszczony i jeszcze medal może dostaniesz. Albo jakimś wiceprzewodniczącym zostaniesz czy jakimś prezesem. A co. Należy sie chyba za odwagę. Wiązankę kwiatów też może dadzą. 

Parodia wymiaru sprawiedliwości. Policjanci się starają, kryminalni robią trudną robotę, a później ich mozolna praca idzie do kosza. Tylko ten sam przepis jeden sąd interpretuje surowo a inny pobłaża. A to już zależy często, kim jest sprawca. To jest sprawiedliwość?

Bo ty tak szybko chcesz zamknąć sprawę, frant? Ty? Mnie, jako obywatelowi, ten wyrok się nie podoba. Inne wyroki roztrząsałeś drobaizagowo, w jednym dopatrywałeś się nawet znamion zbrodni. Analizowałeś aspekt społeczny i moralny. Szukałeś różny powiązań, odniesień i kontekstów.  Biłeś na alarm na cały powiat i kraj. A teraz ma być cicho? Bo ty tak chcesz? Spadaj.

A o godzinie 11.38, frant wykasował swój wpis o tym, że radnemu wygaszą mandat na sesji. To już szczyt manipulacji i zakłamania.

Tom! Jakbyś nie wiedział!!!! Od roku obowiązują w RP (Polsce), dwa standardy: 1. uznawany powszechnie w cywilizowanym świecie i 2. pisowski, uznawany tyko przez naczelnika Kaczyńskiego i jego bezkrytycznych wyznawców.. stąd takie a nie inne rozstrzygnięcia, nie tylko w gminach, w sądach, prokuraturach, ale w całym KRAJU!! Zawsze znajdą się aktywiści w tych instytucjach, którzy z zapałem godnym wczesnego komunisty to będą realizować!!!, np w naszym mieście, p.B., asystent burmistrza,  jest też kilku innych..Poczytajcie jak pisowcy w "karolka", (przepraszam porządnych Karolów), znam  takich, zrobili nas z podniesieniem kwoty wolnej od podatku... perfidne.. jak to określił jeden z ekonomistów: najuboższy, ok. 3 mln zyskają średnio 6 piw miesięcznie, większość podatników, ok.25 mln nie zyska nic, ok 700 tyś najbogatszych coś tam straci, grosze w sumie)..popierajcie, dalej, tak jak ty ,tych oszołomów pisowskich.
PS. Ja sobie po tych wyczynach pewnie dam radę, czyli będę tak uprzejmy wobec rządu pis, że sobie zemrę.....czego nie życzę innym mieszkańcom!!!

dalszą degradację samorządu. I wreszcie wytłumaczą radnemu Łuczakowi, co należy zrobić w obecnej sytuacji, bo wynika z tego, że tylko on czuje się dobrze po swoich wyczynach. Dalsze udawanie, że nic się nie stało i dalej bawimy się w samorząd, to może już być tragifarsa.

Strony

 

Reklama