Jesteś tutaj

Sprawa Mariusza Ł.

Obrazek użytkownika 1974
Wysłane przez 1974 w wt., 28/06/2016 - 22:27
Łuczak

Na początku tego roku ogólnopolskie portale rozpisywały się w tej sprawie "W połowie stycznia Mariusz Ł., znany w lokalnym środowisku biznesmen oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta w Trzciance (woj. wielkopolskie), zjawił się na komendzie policji. Poinformował, że podczas jego kilkudniowej nieobecności w domu, ktoś ukradł jego samochód - mercedesa. Niemal od razu po wizycie na komisariacie radny udał się do firmy ubezpieczeniowej, by wypłacono mu odszkodowanie w wysokości 25 tys. złotych." http://wiadomosci.onet.pl/poznan/trzcianka-radny-sfingowal-kradziez-wlas... zaraz potem sprawa ucichła? Minęło pół roku i wciąż możemy oglądać naszego "zaradnego" radnego na imprezach wręczającego uśmiechy, uściski i nagrody. Czy trzcianeckie towarzystwo wzajemnej adoracji ma aż takie wpływy ze sprawa została zamieciona pod dywan? Czy ktoś wie jak potoczyła się sprawa Pana Mariusza? Takie oto zdjęcie znalazłem na facebooku

Tom. Chyba nie przeczytałeś mojego postu, bo piszesz w tym wątku właśnie jak prawdziwy pisowiec wg wytycznych: tzn. nie uwzględniać zdania nie po myśli i nie zgodnych z myślą naczelnika..., powtarzać przekazy dnia uzyskane z centrali, czyli: nie polemizować z pokazanymi, przez polemistów oczywistymi kretynizmami pis, bo mogłyby się to, (te kretynizmy), utrwalić w "ciemnym" ludzie,  pisać co każe centrala! Tak trzymać! Jesteście pisowcy nowymi, no trochę bardziej cwanymi niż ci z lat 30-90, komunistami, i nie jest to tylko moje zdanie.....!!!!

Możesz mi wyjasnic Santorym co ma PIS wspolnego w tym temacie z skandalicznym i haniebnym czynem radnego Łuczakia?Jeżeli ci pasuje że radny Łuczak może dalej pelnić funkcjie v-ce przewodniczacego towoja sprawa ale ja sie też na to nie zgadzam!!!Należy nie tylko piętnować to co dzieje sie na szczytach władzy ale przede wszystkim te lokalne nie zdrowe i szkodzace lokalnemu samorzadowi sytułacje.A pan panie łuczak wstydu oszczedz i odejdz zachowując resztki honoru.Twoje dalsze trwanie w radzie moim zdaniem godzi w ide samorzadnosci obraża mieszkancow mista i gminy Trzcianki.Rownież uważam że mieszkancy Siedliska powinni rozważyc odwołanie radnego łuczaka z funkcji soltysa.

Ubolewam, że sprawy ewidentnie kryminalne, próbujesz wytłumaczyć bieżącą polityką.  Pogadajmy o polityce w innym wątku. Tutaj czarnym bohaterem jest radny naszego samorządu. Teraz każdy złodziej może się wytłumaczyć, że ukradł, bo źle rządzi PiS, pobił żonę, bo rządzi PiS... Ktoś cię dzisiaj na przejściu potrącił niechcący?

Asbachlt, Tom – jeżeli nie dostrzegacie związku między tym co wyprawia PiS (łamanie konstytucji, ubezwłasnowolnienie szeroko rozumianego wymiaru sprawiedliwości i inne działania, o których tu pisałem), a tym co się dzieje w naszej gminie i wielu innych miejscowościach, to nic na to nie poradzę. To kwestia umiejętności postrzegania zdarzeń i zdolności wyciągania wniosków dotyczących więcej niż tylko własnego podwórka.

Trzeba być niebywale bezczelnym, żeby iść na komisariat i patrząc prosto w oczy policjantowi, powiedzieć, że skradziono samochód. Złożyć cynicznie obszerne zeznania, a potem bez wahania udać się do ubezpieczalni i domagać się odszkodowania, wiedząc, że auto nie zostało skradzione i jeszcze wrobić w przekręt inne osoby. To już szczyt perfidii. Wzór do naśladowana? Nie chcemy takiego osobnika w radzie.
To nie ma nic wspólnego z polityką. Naszym Policjantom należą się słowa uznania, że nie dali wiary oszustowi.

I taki komentarz oczekiwałem z twoiej strony Santorym.O pisie pogadamy w innym temacie.Mieszkancy i radni powinni przeciwstawić się radnemu Łuczakowi wymuszając na nim rezygnacje z funkcji radnego.

Należy oczekiwać, że radnego Łuczaka powinni przekonać do rezygnacji byli radni z ugrupowania - Porozumienie Społeczne, które "walczyło" o podniesienie standardów w samorządzie. Co prawda wyborcy roznieśli w pył Porozumienie Społeczne i wielu radnych, ale więzi koleżeńskie przecież zostały, panie były radny Cija, Kolendowicz, Kukuś, obecny radny Joachimiak, czy były ławnik sądowy i pismak Gawrych.

                        A niby dlaczego ma rezygnować? Prawo nasze stanowi jednoznacznie i jest po stronie Mariusz Łuczaka. Orzeczenie jakie zapadło nie pozbawia go biernego prawa wyborczego, co pozbawiałoby go mandatu. Sędzia wydając takie orzeczenie doskonale zdawał sobie sprawę z tego co robi i widocznie uznał, że niekoniecznie jest tak winny, jak go osądzili co poniektórzy.

              Dlatego nie widzę powodu dla którego miałby rezygnować z czegokolwiek... Wszystkim malkontentom życzę takich sukcesów w pracy społecznej jakie ma Mariusz Łuczak, a zazdrośnikom proponuję przyjrzeć się postępowaniu w swoim otoczeniu i waleniu się w piersi, ale własne , a nie cudze...

                W tym momencie należy przypomnieć jak przysłowiową siekierą trzeba było odcinać poprzedniego burmistrza od stołka.... Jak po aresztowaniu go, na oczach gawiedzi i całego ratusza udawał, że się nic nie stało. Jak po uprawomocnieniu się wyroku skazującego go na więzienie, tylko łasce sędziego zawdzięcza, że nie spędził 1,5 roku w więzieniu.

               Jak po wyjściu z sali sądowej w Poznaniu, już po uprawomocnieniu się wyroku z miną niewiniątka opowiadał bzdury dziennikarzom, którzy w kułak śmiali się z jego tłumaczeń...

Jeszcze przedwczoraj pisałeś że jak nie radni to wojewoda uchili mandat radnemu czyz to nie twoje słowa?Oczekuję odpowiedzi?Co nagle ci sie odmieniło czy na głowę ci coś spadło?Ale ty liczysz że nie wszyscy wyłapali twó tekst to jesteś w błedżie!Nie zapominaj na pana uknuto podła prowokacje.Główny swiadek sugerując popełnienia samobóstwa spowodowa, wymusił nie chciane spotkanie z porzednim burmistrzem ktory wyrał z nim wybory o fotel burmistrza bo nie miał pracy i został zczyszczony do zera.Zapominałes frant tobie mozna napluc w gebe a ty powiesz że deszcz pada hee.Nawet nie próbi\uj porownywać czynu kryminalnego czynu łuczaka do sprawy  p.Kupsa.

Strony

 

Reklama