Jesteś tutaj

Centrum Integracji Społecznej

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w śr., 25/01/2017 - 14:26
Centrum Integracji Społecznej

"We wtorek, 24 stycznia br., w sali sesyjnej trzcianeckiego Ratusza odbyło się spotkanie z projektantami budynku Centrum Integracji Społecznej, który ma stanąć w miejscu byłego kościoła ewangelickiego na Placu Pocztowym, w ramach rewitalizacji centrum miasta."

Pytanie tylko... co mieszkańcy Trzcianki sądzą o tym projekcie?

Zdjęcie wraz z cytatem pochodzi z facebook.com/GminaTrzcianka

Nie dosyć że chcą nam rozwalić park przy poczcie i wybetonować go to do tego w miejscu b.Koscioła Ewangelickiego burmistrz chce z swoimi "przytakiewiczami " wybudować jedno ze swoich wizji nazywając to coś o zgrozo " Centrum Integracji Społecznej"Pierwsze pytanie brzmi podoba wam się ta budowla?Dlaczego w tym miejscu? I na koniec komu to coś ma służyć ?

Powiem tak, każde rozwiązanie jest lepsze niż to co jest teraz.
Po zwinięciu asfaltu z Placu Pocztowego jazda samochodem czy rowerem, ba nawet przechodzenie po tym odkrytym bruku jest wyzwaniem. Oby jak najszybciej zaczęło tam wyglądać normalnie.
Trochę szkoda mi mauzoleum, gdyż uważam, że stanowiłoby atrakcję turystyczną, a tak będziemy kolejnym małym miasteczkiem na ziemiach odzyskanych bez charakterystycznych dla nich oznak. Jednak nie czas na żale, życie toczy się dalej.
Czy planowana budowla będzie bublem? O to raczej bym się nie bał. Renomowane biuro, które to planowało pozwala spodziewać się czegoś interesującego.

Koszty... Lwia część ma pochodzić z POSI, tak więc szat nie ma potrzeby rozdzierać... Utrzymanie... o to już inna sprawa. Radni mają kalkulatory w swoich komputerach i przede wszystkim moc sprawczą... Niech działają...
Oby jak najszybciej...
Parku nikt nie rozwali. Na nieszczęście drzewa jako zdrowe nie mogą być wycięte. Moim zdaniem można by je śmiało usunąć... Przynajmniej część...Akurat zieleni w Trzciance nie brakuje ...

Pożyjemy zobaczymy bądź pewien że ci te słowa przypomnę w odpowiednim czasie.A ostatnie twoje zdanie w tym wpisie trochę cie kompromituje jako zawzietego wcześniej ekologia nie sądzisz.
"Parku nikt nie rozwali. Na nieszczęście drzewa jako zdrowe nie mogą być wycięte. Moim zdaniem można by je śmiało usunąć... Przynajmniej część...Akurat zieleni w Trzciance nie brakuje ..."

Zielen - szczegolnie w centrum miasta trzeba pielegnowac a drzewa zachowywac. I Mini park na placu Pocztowym musi pozosac. bo to naturalne pluca miasta. Filtruja powietrze od spalin, daja cien latem. Nie nasladujmy we wszystkim Czarnkow.

5. Budowa nowego budynku Urzędu Miejskiego - przyjaznego dla osób niepełnosprawnych, w miejscu PKS z jednoczesnym przeniesieniem dworca PKS naprzeciw dworca PKP (wykupienie od PKP i jego odnowa - dworzec wizytówką Trzcianki)

Oryginał programu znajdował się na http://samorzadni.netau.net/1_2_Program.html kopia wciąż dostępna na http://archiwum.trzcianka.info/content/wybory-samorz%C4%85dowe-okiem-ada...

To zastanówmy się co zostało zrealizowane z tych obietnic?

Dworzec PKP wygkada jak wygląda na pewno nie jest wizytówką miasta obietnica nie zrealizowana!

Przeniesienie dworca PKS koło dworca PKP jest już po ptakach bo dworca PKS nie będzie wcale. Nie dosyć że obietnica nie spełniona to okłamano mieszkańców.!

Co do budowy urzędu przyjaznego dla niepelnosprawnych chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości że te osoby nie będą przeciwne ale ciekawe co sądzą o budowie basenu bo to też dla nich?

Nie sugerujcie się tą wizualizacją. Już na pierwszy rzut oka widać że to jest niemożliwe do wybudowania. Budynek mniejszy od drzewa... schowany w podziemiach. To jakaś sklejka z innych projektów.

Odnosząc się do samego pomysłu... na pewno potrzebny w centrum jest parking. Już teraz brakuje miejsc a co będzie jak dojdzie kolejny obiekt (prawdopobnie wystawowy). Tak więc, jeśli coś budować w samym centrum to parking (np podziemny).

Dziwię się, dlaczego nie ma koncepcji aby teren placu wykorzystywać jako teren do jarmarków/wesołych miasteczek/pchli targów. Zawsze takie wydarzenia u nas w mieście odbywają się gdzieś na uboczu, na trawie...  

Inną sprawą jest to, że w Trzciance już mamy 3 instytucje kultury, posiadające swoje pomieszczenia które można wykorzystywać w różny sposób. Do tego planuje się wybudować salę widowiskowo-kinową, spółdzielnia otwiera swoją, a poza tym jjest 6 szkół pustych w weekendy i wieczory. Miejsc do integracji społecznej jest sporo. Może osoby obeznane w temacie trochę przybliżą do czego takie Centrum Intergacji ma służyć?

 

Strony

 

Reklama