Jesteś tutaj

Czy jesteś za lokalizacją pływalni...

Zakładki podstawowe

Obrazek użytkownika sailor
Wysłane przez sailor w śr., 13/07/2016 - 12:49

Komentarze

W poprzedniej ankiecie były podane trzy lokalizacje, dlatego głosy za pływalnią w centrum miasta mogły się podzielić. W takim razie uruchamiam kolejną ankietę. Pływalnia w mieście czy nad jeziorem? Zobaczymy co teraz z tego wyjdzie.

Do kiedy? Ano do wtedy, gdy wszystkie najpilniejsze potrzeby całej gminy zostaną zaspokojone. Podkreślam całej, gdyż jesteśmy gminą miejsko wiejską. Nie nastąpi to najprawdopodobniej zbyt prędko, lecz sytuacja finansowa jest taka a nie inna, zaś lista potrzeb długaśna do bólu.

A kiedy potrzeby całej gminy zostaną zaspokojone, za 100 lat, 200? W ogóle nastąpi kiedyś taki moment? Mieszkańcy na tą inwestycje czekają już wystarczająco długo i nie dyskutujmy już czy, a gdzie, żeby ta inwestycja była najrozsądniejsza.

       Teraz niezwykle popularne jest chciejstwo, aby wszystko mieć do razu, tu i teraz. Bez oglądania się na koszty. To cecha młodych gniewnych. Naturalna cecha i jak najbardziej ludzka. W miarę przybywania lat przybywa życiowego doświadczenia i ciut inaczej patrzy się na świat. Zmieniają się perspektywy.

            Nasz gmina to prawie 24 tys mieszkańców. Niezbyt bogata, bez wielkich zakładów pracy, czy innych czynników dających gminie pieniądze. Pewną stabilność zamieszkałym tu ludziom dano dopiero w latach siedemdziesiątych poprzedniego stulecia. Rzutowało to na rozwój infrastruktury gminy. Szczęściem w nieszczęściu okazało się, iż zamieszkali tu sprawni organizatorzy, którzy potrafili skutecznie rozwinąć miasto.

         Nota bene teraz jednemu z nich próbuje się "odebrać" rondo... ale tu pewnie będziesz też miał inne zdanie.

               W XXI wieku otworzyła się szansa na rozwój, lecz została zaprzepaszczona przez poprzedniego burmistrza, który miał jeszcze inne priorytety... Obecnie sporo się zmieniło, lecz moim zdaniem to nie jest powód do nadmiernego obciążania budżetu gminy basenem i serwowania perypetii z jego późniejszym utrzymaniem. Sąsiednie gminy, te "za rzeką" są na pierwszy rzut oka ciut lepiej "dopieszczone" nie tylko za unijne pieniądze, ich ulice wyglądają lepiej, mają więcej mieszkań komunalnych itp itd. Mimo tego ich samorządowcy nie wpadli na pomysł wybudowania pływalni. Ciekawe dlaczego?

Pamiętam też, że jeden taki chciał blokować rozbudowę jednego z większych zakładów w Trzciance. Pamiętasz kto nim był? Zakład funkcjonuje, nikomu nic się złego nie dzieje, nikomu nic nie śmierdzi. Wychodzi na to, że pewien ekolog się wtedy mylił. Mimo że stary. Myślę że i tym razem się myli. Na basen czekamy już wystarczająco długo, a jak będziemy go dalej odkładać, to właśnie ci zza wody mogą nas znowu wyprzedzić. Co wtedy powiesz? Trudno? Budujmy ten basen, spokojnie damy go radę utrzymać o ile będzie w dobrej lokalizacji. Na tym teraz się skupmy.

             Jesteś pewny Sailor, że nic się nie dzieje? Rozmawiałeś może z mieszkającymi w okolicy o ich zdrowiu? Z całą pewnością się nie myliłem...      

            Ci za wodą nas wyprzedzą? oby... Tyle, że oni nie są tacy głupi by pakować się w taki interes...

To że frant mylił się to nic szokujące on w wielu  sprawach nie miał racji no ale szedł w zaparte on nie potrafi przyznać się do błędu bo w moiej opini to człowiek bez wstydu i honoru .Kibicujacy frantowi wcześniej niektórzy  koledzy z rady przez których o mało co wspomniany zakład mógł zniknąć z Trzcianki również się mylili.Gdyby poprzedni burmistrz miał by tak sprzyjającą radę jak teraz to było by w Trzciance minimum dwa razy więcej zrobione.Oczywiscie że powstanie basenu w Trzciance nie zagraża w żadnym stopniu budżetowi.Z drugiej strony nie można zrealizować wszystkiego bo to potężnie nas zadłuży a tak chce zrobić burmistrz Czarnecki z naszą radą .Wspoczuje każdemu nowemu burmistrzowi który nastanie po obecnym burmistrzu.Nie pozwólmy na przebudowę Placu Pocztowego w planowanej wersji Można to zrobić w innym czasie lub dużo taniej i zostawcie ten mały park w spokoju !!Czy wy jesteście ślepi ile codziennie siedzi tam starszych ludzi i nie tylko to będzie akt barbarzynstwa centrum miasta.I na  co nam jakieś szklane domy na Placu Pocztowym to jest moim zdaniem jakaś chora wizja.Wystarczy że będziemy protestować przeciw takiemu planowaniu marnotrawstwu naszych pieniędzy przez radę i burmistrza.A pieniędzy starczy nie tylko na basen ludzie obudzcie się!!!! 

Cytat:

" Teraz niezwykle popularne jest chciejstwo, aby wszystko mieć do razu, tu i teraz. Bez oglądania się na koszty. To cecha młodych gniewnych. Naturalna cecha i jak najbardziej ludzka "

 

To nie żadna cecha młodych gniewnych. Proszę wciskać kitu. To, owszem cecha ale inna. To cecha, reakcja na słowa każdego jednego, który obiecał basen a stał się finalnie politycznym kłamcą. Nie chcę aby obecny burmistrz stał się lichwiarzem ludzkiego słowa. Obiecał, było mu to na rękę a więc budujemy. Mam to na "taśmie".

 

Reklama