Jesteś tutaj

TVP-PiS a dobro wspólne.

Obrazek użytkownika Asbachlt
Wysłane przez Asbachlt w sob., 12/08/2017 - 23:32

Ostatnim czasie parę razy z rzędu oglądałem telewizję publiczną i to co się tam dzieje to jakaś paranoja.Sluchajac co oni tam gadają można wywnioskować że każdy kto  myśli inaczej jak PiS i ich zwolennicy to zdrajcy narodu polskiego.A Kod to zbieranina synów córek i wnuków byłych sbków .Do studia TVP  zapraszają  przeważnie ludzi związanych z Pisem często  dyskusje w wlasnym kółku wzajemnej adoracji wygląda to żałosnie.Nie wiem czemu tak się dzieje że rzadko przychodzą do TVP  ludzie innych poglądów.A jak już ktoś przyjdzie to zeby nie kamery to oczy by wydrapali .Spirala nienawiści jaka jest nakrecana w naszej publicznej telewizji przeciwko innym Polakom jest niebywale  skandaliczna i niebezpieczna.Moim zdaniem za żadnych rządów jeszcze tak źle nie było.

Niestety Kaczyński okazuje się nieukiem nie potrafiącym wyciągać żadnych wniosków z niedawnej przeszłości.. PZPR i gen. Jaruzelski mieli w swoich rękach media oświatę wymiar sprawiedliwości wojsko, milicję ORMO i nic to nie pomogło. W 1990 roku musieli oddać władzę. Kaczyński nie rozumie że łaska Polaków na pstrym koniu jeździ i że 500+ dało wygrać jedne wybory ale wygranie następnych będzie dużo droższe a na to kasy nie ma. Nie pomoże tu kreatywna księgowość Morawieckiego, któryogłasza sukcesy finansowe a dług publiczny pomimo tego rośnie w zastraszającym tempie. To jak to jest z tymi finansami państwa ? Skoro jest tak "dobrze" to dlaczego nie spłacamy długów ??
 

Ja żem długo myślał. Powinno być tak: Partia,która wygrywa wybory większościowe, natychmiast oddaje władzę opozycji. Najlepiej zapisać w ustawie żeby to była Platforma Obywatelska,iNowoczesna i PZPR.Tak powinno być. Wtedy nie byłoby całego zamieszania. Byłaby demokracja, sprawiedliwość i raj na ziemi. A nie to co teraz - faszyzm, zamordyzm,terror i czołgi na ulicach.  I jeszcze ludzi skłócają.

to w czem rzecz..też odkryłeś,..ma rację sailor.... wszyscy, w każdym razie większośc zatwardziałych zwolenników pis to ludzie w wieku 55+,(młodsi też są, ale oni dla osobistych korzyści zwiążą się z każdym kto zagwarantuje im profity, co aktualnie czyni pis, vide misiewicze..), tak czy inaczej "otarli" się o tamten system: kończyli szkoły, studia, inni np. jak bracia Kaczyńscy robili doktoraty, na słuszne wtedy tematy, coby nie było wątpliwości, ma rację sailor to PZPR, z naciskiem metod stosowanych przez PPR, ( dla młodszych: stalinowska w czystej postaci partia bolszewicka, z której po śmiesznym "połączeniu" z przedwojennymi socjalistami, w bodajże 1948 r powstała pzpr)...

Twój "pozornie" dowcipny" scenariusz został już przećwiczony...w 1947r.(sfałszowane przez przodków pis referendum 3xtak, potem wybory do sejmu pozwoliły przegranym bolszewikom zachować władzę do 1989r.) Marzy się pisowcom taki okres sprawowania władzy.., czyżby twój wpis był przygotowaniem pod kolejne wybory za dwa lata..: pis przegrywa z kretesem, lecz na "mocy uchwał tzw. trybunału konstytucyjnego" i do tego czasu przejętego przez pis Sądu Najwyższego wybory się niniejszym unieważnia, następne będą jak sytuacja pozwoli, czyli na święty nigdy..a do tego czasu rządzić będzie partia, która przegrała wybory, czyli pis, nieźle kombinujecie, przeciwko takim scenariuszom protestujemy, a ty i paru innych tzw.pierwszego sortu w swoich żołnierskich wpisach bredzisz o sprawach nieistotnych, jak wyżej można z obrzydzeniem przeczytać!

Porównywanie obecnej sytuacji do tej z 1947 roku to nadużycie intelektualne, historyczne i socjologiczne. Nigdy obiektywnie nie ocenisz rzeczywistości, jeżeli nie widzisz podstawowej różnicy w faktach: PRL został stworzony przez Moskwę, a komunistyczni działacze z PZPR mianowani przez radziecki aparat represji.  PiS wygralo demokratyczne wybory przez wolne społeczeństwo, wolnego kraju. Niedostrzeganie tej różnicy to już porażka całego systemu myślenia. Polska się zmienia, Europa i świat, a wy ciągle w tych samych kaloszach, w tych samych okularach oceniacie wszystko, co się dzieje. Nie stać was na wyrwanie się z kręgu zaklętych symboli,sloganów i stereotypów. Wy jedziecie drezyną, a świat już zapierd...la pendolino. No, ale widocznie tak musi być. Widocznie nie wszyscy muszą nadążać za duchem czasu. Z tym też ttrzeba się  pogodzić - i robić swoje.

z mojego postu.. wyraźnie pisałem o bolszewickiej dominacji w tamtym czasie i nie porównywałem jej z dzisiejszym stanem, bo nigdy na tym , ani nigdzie nie kwestionowałem wyników wyborów, są znane i oczywiste..tylko pisałem o waszych zamiarach....wzorowanych na bolszewickich wzorcach nie tylko moim zdaniem... PS: No, muszę przyznać, że; jesteś nieźle wyszkolonym żołnierzem pis..Twoje pierwsze zdanie w poście wyżej pozycjonuje adwersarza czyli mnie: kłamie , myśli nielogicznie, fałszuje itd. nie udowadniając żadnej z tych tez: dobra szkoła kgb i współpracujących z nimi, niestety, służb prl..musiałeś mieć niezłe kontakty w tych służbach, że takie metody znasz!!!

Z braku argumentów tworzycie absurdalne teorie i spiski. A tu się liczą konkrety. Ludzie otrzymują 500+, gospodarka się rozwija - trwa reformowanie państwa. Sprzątanie po PO. Nadrabianie zaniechań od lat. Jeśli macie lepsze pomysły na Polskę, rzucajcie programy na forum. Podyskutujemy. Może wasze propozycje też są ciekawe, dobre dla społeczeństwa. Ale dajcie nam jakiś wybór. Chociaż kilka tematów, co zrobicie lepiej.  Bo na razie nic. Dosłownie nie ma o czym z wami rozmawiać. A to nieustanne narzekanie, wybrzydzanie, kodowanie to już nam bokiem wychodzi. Państwo teoretyczne już się skończyło wraz z przegraną PO. Teraz czas na państwo realistyczne. Być może miejscami kłopotliwe i dokuczliwe, niedoskonałe. Ale jak mówi mądrość ludowa: błędów nie popełniają tylko ci, którzy nic nie robią. Ruszcie wreszcie du...y i pokażcie swoje programy i propozycje.

Ja mam przedstawić program wyborczy??? Cię chyba Tom już doszczętnie pogięło. Program wyborczy przedstawiają partie przed wyborami, a nie zwykli obywatele. Nie należę do żadnej partii i dlatego mam prawo krytykować każdą z osobna. Dzisiaj jakbyś nie zauważył do koryta dorwało się PiS i krytykuję to co wyprawia z tym państwem. A program wyborczy PiSu to stek kłamstw (Gowin MON), populizm (niższy wiek emerytalny, pomoc "frankowiczom") i socjalizm (500+). Niestety, na te hasła dała się nabrać wystarczająca część społeczeństwa. W kampanii nikt nie mówił, że szefem MON zostanie idiota, który będzie rozbrajał Polskę i który ma niejasne powiązania z rosyjskimi służbami. W kampanii nikt nie mówił również, o "dziękowaniu" Rydzykowi naszymi własnymi pieniędzmi! W kampanii nikt nie mówił również o ciągłym ośmieszaniu Polski na arenie międzynarodowej! cały świat się na nas uwziął i tylko jedne Węgry nas rozumieją? Przy głosowaniu odnośnie wyboru Tuska jakoś nawet tego nie było widać. PiS to banda idiotów, która przekonała sobie podobnych i wygrała wybory. Na nasze nieszczęście większościowo.

Strony

 

Reklama