Jesteś tutaj

Mauzoleum

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pon., 01/08/2016 - 10:46

Temat wraca jak bumerang ...

Ciekawe tylko dlaczego jest takie ciśnienie i co na to strona rosyjska?

Reportaż z Telewizji Asta

                 Swego czasu napisałem iż w obecnej sytuacji politycznej nikłe są szanse na wyrzucenie Mauzoleum z Placu Pocztowego. Potwierdzają się te moje przewidywania... :-)

             Uważałem i uważam, iż własnie tę kwestię powinno rozstrzygnąć referendum. I że powinno poprzedzać wszystkie manewry przy tym przybytku. Stało się inaczej... Szkoda.

               Tak więc należy jeśli nie polubić to przynajmniej zaakceptować jego istnienie i uwzględnić ten fakt przy zagospodarowaniu Placu Pocztowego.

             Mauzoleum i ku uciesz zaskakująco sporej części mieszkańców pozostanie tam gdzie obecnie jest.

                Moim zdaniem wyjdzie to na dobre miastu, gdyż Mauzoleum stanowi bardzo charakterystyczny obiekt, których inne miasta pozbyły się, często zbyt pochopnie. Historii bowiem nie uda się zafałszować ani zmienić. Można co prawda podejmować takie próby ... ale po co?

               Ciekawość mnie zżera jak Plac Pocztowy wygląda w oczach projektantów i wyobrażam sobie, że nie tylko mnie... Może ktoś coś w tej sprawie...

Może mi ktoś wyjaśni z jakiej racji panowie Mirscy obradują z naszymi urzędnikami nad nowym planem zagospodarowania Placu Pocztowego ?Czy już odbył się przetarg kto ma projektować ZNOWU Plac Pocztowy i ile kosztował nas ostatni projekt? Po co  również burmistrz zlecił projektowanie wcześniej tego miejsca skoro nie wiedział czy uda mu się przenieść w inne miejsce Mauzoleum?

                      Akurat to, że to Mirscy pochylają się nad planami Placu Pocztowego to świetna wiadomość. Gwarantuje to dobrze przemyślany projekt. Przypomnę że ulica Kościuszki z amfiladą przed PKO to ich projekt.

                     Spodziewam się iż efekty spotkań władz gminy z projektantami zostanie przedstawiony publicznie i wszyscy będziemy mieli okazje je ocenić.

Frant nie odpowiadasz na pytania to jedno a po drugie panowie Mirscy mają mieć jakiś przywilej w planowaniu Placu Pocztowego.Myslisz że u nas brakuje ludzi z pomysłem?Dlaczego burmistrz nie ogłosi jakiegoś nowego konkursu na zagospodarowanie Placu Pocztowego.I jak tu nie mieć wrażenia kto będzie projektował Plac Pocztowy to już staje się moim zdaniem jasne jak słońce.

               Gdy merytorycznie pytasz to odpowiadam. Domyślam się że zostali poproszeniu o przygotowanie projektu. Dlaczego oni? To pytanie nie do mnie.

             Stwierdzam tylko, że nazwisko Mirski gwarantuje świetny projekt. Zamiaru przeniesienia Mauzoleum burmistrz jak mi się zdaje nie taił i było sporo entuzjazmu do tego projektu oraz oczekiwanie radnych, że stanie się to szybko. Stąd zapewne wzięły się wstępne ustalenia.

                 Ja mam nieco odmienne zdanie na ten temat i wielokrotnie je przedstawiałem, łącznie z pewnością iż strona rosyjska nieprędko zgodzi się na zaproponowane rozwiązanie i nie będzie możliwości realizacji pomysłu bez konfliktu na poważną skalę. Co do pewności, że zaproponowany przez burmistrza projekt Mirskich przejdzie to nie jest przesądzone. To będzie w gestii radnych i faktycznie można się spodziewać że przejdzie zaproponowany przez włodarza gminy. Dlatego że będzie najprawdopodobniej bardzo dobry, ale ważniejsze, że burmistrz ma większość w radzie. Dodatkowo nikt z radnych specjalnie się tematem nie interesuje i nie przygotowuje jakiegoś innego rozwiązania. To tyle na ten temat.

Frant dużo razy zdawałem ci merytorycznie pytania w różnych sprawach  tylko że ty nie zawsze odpowiadasz szczególnie wtedy kiedy temat jest Ci nie na rękę.Uwazam że jest to nie fer co robi burmistrz Czarnecki w stosunku do mieszkańców nie dając możliwości innym brania udziału w planowaniu przebudowy Placu Pocztowego.A po drugie moim zdaniem panowie Mirscy nie są tacy tani a nie gospodarnosc i rozrzutność burmistrza  wręcz poraża.Chwali się ile to już nie wydał mówiąc inwestycjach  szkoda tylko że nic nie mówi jak szybko  rośnie nasze zadłużenie.Panie burmistrzu mówił Pan na otwarciu ul  Kościuszki o 4 mln zł a ja chciałbym wiedzieć ile z tych pieniędzy wpadło na konto Pana córki.Gdyby taka sytulacja miała miejsce z poprzednim burmistrzem że ktoś z jego rodziny w ten sposób zarabia pieniądze to byście mu żyć nie dali.Powracajac do tematu nie odpowiedziałeś frant na jeszcze jedno pytanie nie odpowiedziałeś ile kosztowały nas ostatnie plany Placu Pocztowego?

 

Wszechpolacy w sprawie mauzoleum!
W ostatnich dniach w Trzciance pojawiła się nowa koncepcja przebudowy placu Pocztowego. Zgodnie z nią obiekt mauzoleum pozostanie na swoim dotychczasowym miejscu. My jako działacze MW oraz szczególnie jako Polacy nie możemy zgodzić się na taki stan rzeczy. Dlatego też na wyżej wymienionym relikcie minionej epoki wywieszamy stosowny transparent.
Uważamy również, że starania burmistrza Trzcianki są niewystarczające, naszym zdaniem włodarz miasta mógłby zlecić skucie hańbiących symboli sierpa oraz młota.
Obecność tego symbolu w centrum miasta to swoiste plucie w twarz tym mieszkańcom miasta, którzy na własnej skórze doświadczyli "dobrodziejstw" czerwonego okupanta.
W mieście, w którym osiedliło się tak wielu Kresowiaków nie ma miejsca na mauzoleum!
W mieście, w którym działał Związek Byłych Partyzantów "Warta" pod dowództwem legendarnego żołnierza AK Stanisława Karlińskiego "Burzy" nie ma zgody na mauzoleum!
W mieście, w którym młodzi mieszkańcy powojennej Trzcianki nie zgadzali się z nową okupacją i założyli młodzieżową, antykomunistyczną organizację "Grunwald" nie może istnieć mauzoleum!
W mieście, w którym osiedliło się tak wielu wracających z Syberii, w mieście w którym znalazło schronienie tak wielu żołnierzy AK, weteranów wojny polsko - bolszewickiej nie ma być prawa mauzoleum!
Młodzież Wszechpolska Piła podejmie wszelkie dostępne środki aby ten obiekt zniknął z centrum miasta.
O naszym działaniach usłyszycie już niebawem.

 

https://zapodaj.net/d34629d9467a0.jpg.html

https://zapodaj.net/101856d4a2801.jpg.html

Ale zero wzmianki o czarnej okupacji. Co to jest niecałe sto lat w porównaniu do 1050 lat?  Ała, "komuna", w międzyczasie 10mld co rok.

Strony

 

Reklama