Jesteś tutaj

Sprawa Mariusza Ł.

Obrazek użytkownika 1974
Wysłane przez 1974 w wt., 28/06/2016 - 22:27
Łuczak

Na początku tego roku ogólnopolskie portale rozpisywały się w tej sprawie "W połowie stycznia Mariusz Ł., znany w lokalnym środowisku biznesmen oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta w Trzciance (woj. wielkopolskie), zjawił się na komendzie policji. Poinformował, że podczas jego kilkudniowej nieobecności w domu, ktoś ukradł jego samochód - mercedesa. Niemal od razu po wizycie na komisariacie radny udał się do firmy ubezpieczeniowej, by wypłacono mu odszkodowanie w wysokości 25 tys. złotych." http://wiadomosci.onet.pl/poznan/trzcianka-radny-sfingowal-kradziez-wlas... zaraz potem sprawa ucichła? Minęło pół roku i wciąż możemy oglądać naszego "zaradnego" radnego na imprezach wręczającego uśmiechy, uściski i nagrody. Czy trzcianeckie towarzystwo wzajemnej adoracji ma aż takie wpływy ze sprawa została zamieciona pod dywan? Czy ktoś wie jak potoczyła się sprawa Pana Mariusza?

Takie oto zdjęcie znalazłem na facebooku

Wczoraj telewizja lokalna pokazała fragment z ostatniej sesji rady miasta. Z ważnym i dramatycznym apelem na sesji wystąpił mieszkaniec Trzcianki Pan Włodzimierz Lewandowski. Domagał się ustąpienia radnego Łuczaka, po ogłoszonym przez sąd wyroku na radnego. Zwracał się też do pozostałych radnych, aby zabrali głos w sprawie skazanego przez sąd kolegi. Prosił. Radni milczeli jak zamurowani. Żenada. A bezczelny Joachimiak natychmiast zakończył niewygodny temat. Głos zabrał też Łuczak, który powiedział do kamery, że nie ustąpi z funkcji  radnego, bo między innymi na dzień babci i dziadka w Siedlisku, wielu ludzi okazywało mu sympatię.

Obywatele. Wyborcy. Gdzie my żyjemy? Czy to już koniec trzcianeckiego samorządu? Czy już powstała jakaś lokalna republika? Jak ją nazwać? Przy okazji wyszło, jak naprawdę władza lokalna traktuje obywateli.

Panie, Burmistrzu. Wnoszę o przyznanie Panu Włodzimierzowi Lewandowskiemu nagrody - "Sarenki" z okazji rocznicy nadania praw miejskich Trzciance, za godną postawę obywatelską w obronie wartości samorządowch i etycznych. Za walkę o podniesienie standardów samorządowych i próbę eliminacji skompromitowanych pseudodziałaczy samorządowych. Liczę na Pana, Panie Burmistrzu.

" Głos zabrał też Łuczak, który powiedział do kamery, że nie ustąpi z funkcji  radnego, bo między innymi na dzień babci i dziadka w Siedlisku, wielu ludzi okazywało mu sympatię."Panie Łuczak aby była jasność wszystko co powiesz dzis publicznie dla wielu wielu mieszkańców gminy Trzcianka może być tak samo wiarygodne jak to że ukradli panu wczesniej samochód.A To że broni pana radny Joachimiak co widać w moiej opini  gołym okiem to tylko dowodzi że obydwoje powinniście zrezygnować funkcji radnego bo się skompromitowaliście.Wystapienie na sesji pana Włodzimierza Lewandowskiego mieszkańca naszej gminy powinien pan odczytać jako że takich osób jak pan Włodzimierz jest w naszej gminie bardzo dużo które nie godzą się na pana dalsze funkcjonowanie w radzie.Jeżeli naprawdę zależy panu na dobru gminy to niech pan zrezygnuje z mandatu radnego.Dalsze trwanie pana w radzie nie ma najmniejszego sensu stracił pan zaufanie społeczne co dał panu do zrozumienia na ostatniej sesji pan Lewandowski.Milczenie radnych w tej sprawie zostawię bez komentarza.A burmistrz Czarnecki niech nie udaje że nie ma problemu.

W sobotę 22 kwietnia, w Hotelu „Ajaks” odbyły się uroczystości związane z Dniem Sołtysa. Część oficjalną otworzył wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Trzcianki, a także sołtys Siedliska - Mariusz Łuczak https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1867700653256026.1073744442.61...

I teraz niech ktoś mi wytłumaczy jak dziecku, jak wielki dług wdzięczności lub jak wielkiego musi mieć "haka" sołtys Łuczak na obecnego burmistrza, że ten go jeszcze nie odsunął w cień po tym jak został skazany?

Nie wiesz jak to jest "ręką rękę myje"Nie tylko burmistrz w tym nic złego nie widzi ale też obaj vice Joachimiak i Perski .Przypomnę że oni wszyscy kiedyś razem walczyli zarzarcie przeciw Kupsiowi  szukając dziure w calym hanbiac sie bezsensownymi donosami.Oni znają się jak łysy konie i krzywdy sobie nie zrobią.

           O wyborze wiceprzewodniczących decyduje Rada Miejska Trzcianki... Z wybrańcami lokalnej społeczności muszą się liczyć wszyscy bez wyjątków.

         Obrażanie się było specjalnością poprzedniej władzy, co nie owocowało właściwie... obecna dyskutuje jak mi się wydaje ze wszystkimi... I realizuje to, co postanowi Rada Miejska. Ta układna współpraca mnie też co nieco irytuje, za pięknie to wszystko idzie... i zbyt cukierkowo wygląda... lecz z tego powodu nie podnoszę larum..

        Donosy... hm... Zgłaszanie nieprawidłowości nazywacie donosami... Zawsze tak można, tylko po co? Jak nieprawidłowość popełnia "niewłaściwa" strona to zgłoszenie takiego faktu jest donosem. Gdy świństwo popełniają poplecznicy to obywatelska postawa. Tak też mówił zdaje się Kali... :-)

Ty jak zwykle odwracasz kota ogonem próbując odwrócić uwagę od swojego skompromitowanego kolegi.

 

"Donosy... hm... Zgłaszanie nieprawidłowości nazywacie donosami... Zawsze tak można, tylko po co?"
To napisz jakie to były niesprawiedliwości i jaki finał miały w prokuraturze? Moim zdaniem to nie było nic innego jak nękanie i zawracanie dupy w sprawowaniu poprzedniemu burmistrzowi urzędu.

Strony

Reklama