Jesteś tutaj

Plutony strajkowe ZNP

Obrazek użytkownika Tom
Wysłane przez Tom w ndz., 14/04/2019 - 10:13

Przerażające zdjęcie strajkujących nauczycieli Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tak czarno ubrane szpalery egzekucyjne "witają" nauczycieli, którzy wykonują konstytucjne prawo do pracy, pomagając setkom tysięcy uczniów, zdać egzaminy gimnazjalne.

Wielkie uznanie i podziękowanie dla trzcianeckich nauczycieli - bohaterów, którzy nie opuścili swoich ucznów dla prywatnych korzyści. Hańba dla strajkujących, którzy chcieli uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów i pozostawili wychowanków na pastwę losu w chwilach największej potrzeby. Historia niegodnych postaw i zachowań pseudo-nauczycieli i niektórych dyrektorów, ujrzy światło dzienne. Tego się nie da zapomnieć i wrócić po strajku do szkoły, jakby się nic nie stało. Stało się - groza. ZNP cofnęło polską i trzcianecką oświatę do lat trzydziestych ubiegłego wieku. Do kraju, który przyniósł nieszczęście całemu światu. Na nic wykształcenie, stanowiska, tytuły, pozorna inteligencja, drogie perfumy i modne stroje, oświatowy szpan - zwierzę wyszło z człowieka w czasie strajku. I sieje spustoszenie.

Co teraz czeka maturzystów? Czy nadal będziemy bezczynni - rodzice, obywatele? Strajkujący nauczyciele w czasie egzaminów zachowali się wobec uczniów jak lekarze, którzy porzucili swoich pacjentów podczas operacji. Sprzeniewierzyli się etyce zawodu, który jest przede wszystkim misją i służbą obywatelską, a później dopiero miejscem zarobkowania. 

Wczoraj Telewizja Lokalna pokazała materiał z przebiegu strajku Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wypowiedzi kilku przedstawicieli ZNP wzbudzają konsternację, niesmak i oburzenie. Widać, że strajkujących nauczycieli nic nie obchodzi los uczniów i edukacja. Bardzo zajęci są sobą, swoim samopoczuciem i popisywaniem się przed sobą. Ten strajk polityczny to jeden wielki piknik, gdzie jedni się bawią, a drudzy ciężko pracują dla dobra dzieci i młodzieży. Brakuje wam tylko grilla i poczucia wstydu. Bawicie się dalej, a uczniowie i rodzice niech sami się martwią o przyszłość. 

Groteskowo i cynicznie zabrzmiały też słowa jednego z dyrektorów, który stwierdził, że strajkuje przeciwko sobie. Po pierwsze - dyrektor nie jest od strajkowania i odpowiednie władze muszą wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Po drugie - rozdwojenie jaźni to ciężki przypadek i nie predystynuje do zajmowania kierowniczych stanowisk. Beztroski uśmieszek podczas komentowania ciężkiej sytuacji oświaty to sygnał, że coś jest nie tak, z kondycją pana dyrektora. A poza tym - gdzie bezstronność dyrektora, który popiera polityczny strajk ZNP? 

W kolejnej szkole podstawowej przedstawicielka ZNP ubolewa, że są nauczyciele, którzy nie strajkują a pracują. Jakie to dziwne! Jakie straszne! Jakie nieludzkie! Pracują, coś takiego! Pracują dla dobra uczniów, aby zdali egzaminy, pani nauczycielko. To skandal, biadoli dalej. A potem linczuje publicznie tych, którzy przystąpili do pracy i nie odeszli od swoich uczniów. Chwała im za to - strajkowiczko z ZNP. To prawdziwi bohaterowie. Wspaniali pedagodzy, którzy uratowali honor trzcianeckiej oświaty. A mówiąc, że wykonują "ten" swój zawód, skompromitowała się pani totalnie. Brzydzi panią "ten" zawód? To niech go pani zmieni. Kim pani jest w tej szkole? Bo na pewno nie nauczycielem,  może na papierze. Prawdziwi nauczyciele z powołania nie strajkowali, poświęcili się dla uczniów - umożliwili zdawanie egzaminu młodzieży pomimo waszych drwin i szyderstw - nawet dzieciom strajkujących nauczycieli. Bo o swoje dzieci, zdające egzaminy to strajkujący bardzo się martwili, oj bardzo. Ale o cudze dzieci - już nie. Już ich nie obchodziły. Kompromitacja. I jeszcze te głupawe śpiewy, teksty,czarne stroje - cyrk i parodia.

Ale dobrze, że Telewizja Lokalna pokazała materiał. Niech wszyscy widzą twarze nauczycieli, którzy za wszelką cenę nie chcieli dopuścić młodzieży do egzaminów. Niech te twarze widzą uczniowie i rodzice. Niech je zapamiętają. Niech widzą, kto nie chciał ich dzieciom dać życiowej szansy na pokonanie kolejnego szczebla edukacji. W chwilach ważnej próby - nie zdaliście egzaminu, strajkujący nauczyciele i nigdy wam tego nie zapomnimy.

Nie udało się strajkującym nauczycielom z ZNP zablokować trzcianeckich egzaminów gimnazjalnych oraz ósmoklasistów - chociaż bardzo się starali. Uczniowie i rodzice mogą teraz odetchnąć z ulgą. Niewyobrażalne jest, ale tak się stało, że strajkujący nauczyciele i wychowawcy wystąpili przeciwko swoim uczniom, bo nie chcieli, aby egzaminy się odbyły.  Historia Trzcianki nie zna jeszcze takiego wydarzenia. Skandalicznego. Cynicznego. Porażającego.

Komu natomiast zawdzięczać udany przebieg egzaminów? To przede wszystkim garstka nauczycieli i księży, którzy pod piekielną presją i niechęcią strajkujących – wykonali niezwykle ważne zadanie dla dobra młodzieży. To bohaterowie nowych czasów, którzy zasługują na najwyższe uznanie.

Burmistrz Krzysztof Jaworski powinien zorganizować spotkanie z nauczycielami, którzy uratowali trzcianecką oświatę i podziękować publicznie za przeprowadzenie egzaminów dzielnym pedagogom, którzy otworzyli nową kartę bohaterstwa społecznego i zawodowego. Wierzę, że wkrótce Burmistrz to zrobi, a radni wystąpią z wnioskiem o nadanie odznaczeń. 

Trzcianecka oświata nigdy już nie będzie taka, jak przed trwającym ciągle strajkiem. Korony z głów spadną niejednej osobie. Prowadzili was bowiem, droga młodzieży, fałszywi przewodnicy. Zawiedli was i zostawili w najtrudniejszym momencie. Żadne pieniądze nie są warte takiej straty. Nie da się już odrobić utraty zaufania.

A rodzice – po zakończeniu strajku - powinni zadawać pytania nauczycielom – wychowawcom:  Dlaczego pani nie chciała dopuścić mojego dziecka do egzaminu? Dlaczego naraziła pani moje dziecko i mnie na ogromny stres, niepokój i obawy? Jak pani sobie wyobraża dalej pełnić funkcję wychowawcy, skoro pani zawiodła?

I wreszcie – jak strajkujący nauczyciele spojrzą teraz w oczy swoim uczniom, których karierę chcieli złamać?

Przerażające zdjęcie strajkujących nauczycieli Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tak szpalery egzekucyjne "witają" nauczycieli, którzy wykonują konstytucjne prawo do pracy, pomagając setkom tysięcy swoich uczniów, zdać egzaminy gimnazjalne. Wielkie uznanie dla trzcianeckich pedagogów, którzy nie opuścili swoich ucznów dla prywatnej korzyści. Hańba dla strajkujących, którzy pozostawili swoich wychowanków na pastwę losu w chwilach największej potrzeby - egzaminów gimnazjalnych. Lista hańby z nazwiskami strajkujących nauczycieli zostanie opublikowana, a historia niegodnych postaw pedagogów ujrzy światło dzienne. Tego się nie da zapomnieć i wrócić po strajku do pracy, jakby się nic nie stało. Stało się - groza. ZNP cofnęło polską i trzcianecką oświatę do lat trzydziestych ubiegłego wieku. Do kraju, który przyniósł nieszczęście całemu światu. Co teraz czeka maturzystów? Czy nadal będziemy bezczynni - rodzice, obywatele?

poza tobą, (świadomie o tobie z małej litery), wszyscy zdrowi?! Jakim trzeba być kiepem by powtórzyć, powyższy tekst, bo on krąży wśród funkcjonariuszy pis jako zlecenie...wrrr!!!! DNO!!!! pisowskich żołnierzy!!

był świadomy Tom, kto to jest kiep: cyt: W dzisiejszej polszczyźnie kiep funkcjonuje w znaczeniu archaicznego określenia na osobę głupią, a w szczególności łatwą do oszukania, oraz w zupełnie nowym znaczeniu, jako niedopałek papierosa.
Taki jesteś!!

lubisz robić za trzcianeckiego idiotę; byli wcześniej, będą póżniej, lud potrzebuje idiotów, żeby mieli się z kogo śmiać, teraz śmieją się z ciebie..i słusznie..!

Garstka dzielnych nauczycieli - bohaterów, którzy nie strajkują i przeprowadzają egzaminy dla dobra młodzieży, musi znosić upokorzenia i poniżenia strajkujących pseudo-nauczycieli ZNP. Płaczą, przeżywają ciężkie chwile, ale pracują - nie opuszczają młodzieży, której los jest dla nich ważniejszy niż materialne korzyści, które na tym etapie państwo już zagwarantowało. Urzędnicy oświatowi - bezduszni strajkujący nauczyciele zostaną przez społeczeństwo rozliczeni. Nie odpuścimy.

Dzisiaj na konferencji prasowej przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego wymigał się od odpowiedzialności za strajk. Oświadczył cynicznie, że udział w strajku jest suwerenną decyzją strajkujących nauczycieli. To sygnał, że każda szkoła sama decyduje, czy strajk przerwać, czy zakończyć. Tak Broniarz umył rączki. ZNP-owcy zostali wykiwani. Teraz rodzice i uczniowie mogą mieć pretensje tylko do strajkujących nauczycieli. Ale ich najbardziej interesuje kasa, a nie los uczniów, dlatego zmiana decyzji nie nastąpi szybko. Chyba, że rodzice i uczniowie wezmą sprawy w swoje ręce...

dalej bredzi i jątrzy treściami, które podsyła mu smsami centrala pis!!!

Drodzy NAUCZYCIELE TRZYMAJCIE SIĘ!! Takie "coś" jak Tom, na pewno WAM nie zaszkodzi!! Jesteśmy, MY, RODZICE, Z WAMI !!! STRAJKUJĄCYMI! Olejcie "tomopodobnych"., to są żołnierze pis, za stosowną opłatą od pisu dzialający się na różnych forach, w tym takich lokalnych jak nasze. Życzę Wam Nauczyciele powodzenia w tym strajku!! Czyli spełnienia Waszych słusznych postulatów!:))))

Wasz los w waszych rękach! Strajkujący nauczyciele waszych szkół nie liczą się z Wami ani Waszą przyszłością. Dla nich ważniejsze są pieniądze - kasa, a nie Wasza przyszłość. Nie ma na co czekać. Musicie jutro się skrzyknąć i udać do Waszych szkół, aby przedstawić żądania natychmiastowego przerwania strajku i umożliwienia zdawnia matury. Już nie musicie się bać swoich nauczycieli. Stracili autorytet. Teraz chcą zniszczyć Waszą przyszłość. Nie musicie się ich bać. Wasze prace maturalne będą sprawdzać zewnętrzni egzaminatorzy. Nie dajcie się! Powodzenia.

Swiadomi tego, co się dzieje dookoła, zapraszamy wszystkich w środę o godzinie 20.00 pod Liceum Ogólnokształcące w Trzciance, by razem zapalić Światełko Nadziei Dla Edukacji i okazać wsparcie wszystkim nauczycielom. Przynieście ze sobą jedynie świeczkę, okażcie godną obywatelską postawę.
Do zobaczenia!

Strony

 

Reklama