Jesteś tutaj

Plutony strajkowe ZNP

Obrazek użytkownika Tom
Wysłane przez Tom w ndz., 14/04/2019 - 10:13

Przerażające zdjęcie strajkujących nauczycieli Związku Nauczycielstwa Polskiego. Tak czarno ubrane szpalery egzekucyjne "witają" nauczycieli, którzy wykonują konstytucjne prawo do pracy, pomagając setkom tysięcy uczniów, zdać egzaminy gimnazjalne.

Wielkie uznanie i podziękowanie dla trzcianeckich nauczycieli - bohaterów, którzy nie opuścili swoich ucznów dla prywatnych korzyści. Hańba dla strajkujących, którzy chcieli uniemożliwić przeprowadzenie egzaminów i pozostawili wychowanków na pastwę losu w chwilach największej potrzeby. Historia niegodnych postaw i zachowań pseudo-nauczycieli i niektórych dyrektorów, ujrzy światło dzienne. Tego się nie da zapomnieć i wrócić po strajku do szkoły, jakby się nic nie stało. Stało się - groza. ZNP cofnęło polską i trzcianecką oświatę do lat trzydziestych ubiegłego wieku. Do kraju, który przyniósł nieszczęście całemu światu. Na nic wykształcenie, stanowiska, tytuły, pozorna inteligencja, drogie perfumy i modne stroje, oświatowy szpan - zwierzę wyszło z człowieka w czasie strajku. I sieje spustoszenie.

Co teraz czeka maturzystów? Czy nadal będziemy bezczynni - rodzice, obywatele? Strajkujący nauczyciele w czasie egzaminów zachowali się wobec uczniów jak lekarze, którzy porzucili swoich pacjentów podczas operacji. Sprzeniewierzyli się etyce zawodu, który jest przede wszystkim misją i służbą obywatelską, a później dopiero miejscem zarobkowania. 

Wczoraj Telewizja Lokalna pokazała materiał z przebiegu strajku Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wypowiedzi kilku przedstawicieli ZNP wzbudzają konsternację, niesmak i oburzenie. Widać, że strajkujących nauczycieli nic nie obchodzi los uczniów i edukacja. Bardzo zajęci są sobą, swoim samopoczuciem i popisywaniem się przed sobą. Ten strajk polityczny to jeden wielki piknik, gdzie jedni się bawią, a drudzy ciężko pracują dla dobra dzieci i młodzieży. Brakuje wam tylko grilla i poczucia wstydu. Bawicie się dalej, a uczniowie i rodzice niech sami się martwią o przyszłość. 

Groteskowo i cynicznie zabrzmiały też słowa jednego z dyrektorów, który stwierdził, że strajkuje przeciwko sobie. Po pierwsze - dyrektor nie jest od strajkowania i odpowiednie władze muszą wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Po drugie - rozdwojenie jaźni to ciężki przypadek i nie predystynuje do zajmowania kierowniczych stanowisk. Beztroski uśmieszek podczas komentowania ciężkiej sytuacji oświaty to sygnał, że coś jest nie tak, z kondycją pana dyrektora. A poza tym - gdzie bezstronność dyrektora, który popiera polityczny strajk ZNP? 

W kolejnej szkole podstawowej przedstawicielka ZNP ubolewa, że są nauczyciele, którzy nie strajkują a pracują. Jakie to dziwne! Jakie straszne! Jakie nieludzkie! Pracują, coś takiego! Pracują dla dobra uczniów, aby zdali egzaminy, pani nauczycielko. To skandal, biadoli dalej. A potem linczuje publicznie tych, którzy przystąpili do pracy i nie odeszli od swoich uczniów. Chwała im za to - strajkowiczko z ZNP. To prawdziwi bohaterowie. Wspaniali pedagodzy, którzy uratowali honor trzcianeckiej oświaty. A mówiąc, że wykonują "ten" swój zawód, skompromitowała się pani totalnie. Brzydzi panią "ten" zawód? To niech go pani zmieni. Kim pani jest w tej szkole? Bo na pewno nie nauczycielem,  może na papierze. Prawdziwi nauczyciele z powołania nie strajkowali, poświęcili się dla uczniów - umożliwili zdawanie egzaminu młodzieży pomimo waszych drwin i szyderstw - nawet dzieciom strajkujących nauczycieli. Bo o swoje dzieci, zdające egzaminy to strajkujący bardzo się martwili, oj bardzo. Ale o cudze dzieci - już nie. Już ich nie obchodziły. Kompromitacja. I jeszcze te głupawe śpiewy, teksty,czarne stroje - cyrk i parodia.

Ale dobrze, że Telewizja Lokalna pokazała materiał. Niech wszyscy widzą twarze nauczycieli, którzy za wszelką cenę nie chcieli dopuścić młodzieży do egzaminów. Niech te twarze widzą uczniowie i rodzice. Niech je zapamiętają. Niech widzą, kto nie chciał ich dzieciom dać życiowej szansy na pokonanie kolejnego szczebla edukacji. W chwilach ważnej próby - nie zdaliście egzaminu, strajkujący nauczyciele i nigdy wam tego nie zapomnimy.

Nie udało się strajkującym nauczycielom z ZNP zablokować trzcianeckich egzaminów gimnazjalnych oraz ósmoklasistów - chociaż bardzo się starali. Uczniowie i rodzice mogą teraz odetchnąć z ulgą. Niewyobrażalne jest, ale tak się stało, że strajkujący nauczyciele i wychowawcy wystąpili przeciwko swoim uczniom, bo nie chcieli, aby egzaminy się odbyły.  Historia Trzcianki nie zna jeszcze takiego wydarzenia. Skandalicznego. Cynicznego. Porażającego.

Komu natomiast zawdzięczać udany przebieg egzaminów? To przede wszystkim garstka nauczycieli i księży, którzy pod piekielną presją i niechęcią strajkujących – wykonali niezwykle ważne zadanie dla dobra młodzieży. To bohaterowie nowych czasów, którzy zasługują na najwyższe uznanie.

Burmistrz Krzysztof Jaworski powinien zorganizować spotkanie z nauczycielami, którzy uratowali trzcianecką oświatę i podziękować publicznie za przeprowadzenie egzaminów dzielnym pedagogom, którzy otworzyli nową kartę bohaterstwa społecznego i zawodowego. Wierzę, że wkrótce Burmistrz to zrobi, a radni wystąpią z wnioskiem o nadanie odznaczeń. 

Trzcianecka oświata nigdy już nie będzie taka, jak przed trwającym ciągle strajkiem. Korony z głów spadną niejednej osobie. Prowadzili was bowiem, droga młodzieży, fałszywi przewodnicy. Zawiedli was i zostawili w najtrudniejszym momencie. Żadne pieniądze nie są warte takiej straty. Nie da się już odrobić utraty zaufania.

A rodzice – po zakończeniu strajku - powinni zadawać pytania nauczycielom – wychowawcom:  Dlaczego pani nie chciała dopuścić mojego dziecka do egzaminu? Dlaczego naraziła pani moje dziecko i mnie na ogromny stres, niepokój i obawy? Jak pani sobie wyobraża dalej pełnić funkcję wychowawcy, skoro pani zawiodła?

I wreszcie – jak strajkujący nauczyciele spojrzą teraz w oczy swoim uczniom, których karierę chcieli złamać?

Maturzysto.Tak się dziwnie składa, że strajkujący w Trzciance nauczyciele to głównie zwolennicy opozycyjnych partii politycznych. Od rządu dostali znaczące podwyżki - zapowiadane są dalsze. Teraz już chyba wiesz, że nie chodzi im o dobro Twoje ani oświaty tylko o walkę o władzę. Nie daj się w to wciągnąć. Zabawa się skończyła. Twoja przyszłość jest zagrożona przez Twoich nauczycieli i wychowawców.  Czasu juź nie ma na gierki polityczne Waszym kosztem. Musicie się szybko zorganizować i szturmować swoje szkoły. Zdecydowanie i stanowczo.Musicie domagać się przerwania strajku oraz przeprowadzenia matury przez opętanych polityką nauczycieli. Oni już Was pośwęcili na stosie walki politycznej. Brońcie się sami - na Waszych strajkujących nauczycieli już nie możecie liczyć. Rodzice też powinni Wam pomóc. Ruszajcie!

Wczoraj Telewizja Lokalna pokazała materiał z przebiegu strajku Związku Nauczycielstwa Polskiego. Wypowiedzi kilku przedstawicieli ZNP wzudzają konsternację, niesmak i oburzenie. Widać, że strajkujących nauczycieli nic nie obchodzi los uczniów i edukacja. Bardzo zajęci są sobą i swoim samopoczuciem. Ten żałosny strajk to jeden wielki piknik. Brakuje wam tylko grilla. Goteskowo i cynicznie zabrzmiały też słowa jednego z dyrektorów, który stwierdził, że strajkuje przeciwko sobie. Po pierwsze - dyrektor nie jest od strajkowania i odpowiednie władze muszą wyciągnąć wobec niego konsekwencje. Po drugie - rozdwojenie jaźni to ciężki przypadek i nie predystynuje do zajmowania kierowniczych stanowisk. Beztroski uśmieszek podczas komentowania ciężkiej sytuacji oświaty to sygnał, że coś jest nie tak, z kondycją pana dyrektora. A poza tym - gdzie bezstronność dyrektora, który popiera polityczny strajk ZNP?  W kolejnej szkole podstawowej przedstawicielka ZNP ubolewa, że są nauczyciele, którzy nie strajkują a pracują. Jakie to dziwne? Jakie straszne? Jakie nieludzkie? Pracują, coś takiego. Pracują dla dobra uczniów, aby zdali egzaminy,pani nauczycielko. To skandal, biadoli dalej. I linczuje publicznie tych, którzy przystąpili do pracy i nie odeszli od swoich uczniów. Chwała im za to strajkowiczko z ZNP. A mówiąc, że wykonują "ten" swój zawód skompromitowała się totalnie. Brzydzi panią "ten" zawód? To niech go pani zmieni. Kim pani jest w tej szkole? Bo na pewno nie nauczycielem,  może na papierze. Prawdziwi naczyciele z powołania nie strajkowali - umożliwili zdawanie egzaminu pomimo waszych drwin i szyderstw, nawet dzieciom strajkujących nauczycieli. Bo o swoje dzieci zdające egzaminy to strajkujący bardzo się martwili, oj bardzo. Ale cudze dzieci już nie. Już ich nie obchodziły. Kompromitacja. I jeszcze te gupawe śpiewy, czarne stroje - cyrk i parodia. Ale dobrze, że Telewizja Lokalna pokazała materiał. Niech wszyscy widzą twarze nauczycieli, którzy za wszelka cenę nie chcieli dopuścić do egzaminów dzieci. Niech te twarze widzą uczniowie i rodzice. Niech je zapamiętają. Niech widzą, kto nie chciał im dać życiowej szansy na pokonanie kolejnego szczebla edukacji.

Nie udało się strajkującym nauczycielom z ZNP zablokować trzcianeckich egzaminów gimnazjalnych oraz ósmoklasistów - chociaż bardzo się starali. Uczniowie i rodzice mogą teraz odetchnąć z ulgą. Niewyobrażalne jest, ale tak się stało, że strajkujący nauczyciele i wychowawcy wystąpili przeciwko swoim uczniom, bo nie chcieli, aby egzaminy się odbyły.  Historia Trzcianki nie zna jeszcze takiego wydarzenia. Skandalicznego.

Komu natomiast zawdzięczać udany przebieg egzaminów? To przede wszystkim garstka nauczycieli i księży, którzy pod piekielną presją i niechęcią strajkujących – wykonali niezwykle ważne zadanie dla dobra młodzieży. To bohaterowie nowych czasów, którzy zasługują na najwyższe uznanie.

Burmistrz Krzysztof Jaworski powinien zorganizować spotkanie z nauczycielami, którzy uratowali trzcianecką oświatę i podziękować publicznie za przeprowadzenie egzaminów dzielnym pedagogom, którzy otworzyli nową kartę bohaterstwa społecznego i zawodowego. Wierzę, że po Świętach Burmistrz to zrobi.

Trzcianecka oświata nigdy już nie będzie taka, jak przed trwającym ciągle strajkiem. Korony z głów spadną niejednej osobie. Prowadzili was bowiem, droga młodzieży, fałszywi przewodnicy. Zawiedli was i zostawili w najtrudniejszym momencie. Żadne pieniądze nie są warte takiej straty. Nie da się już odrobić utraty zaufania.

A rodzice – po zakończeniu strajku - powinni zadawać pytania nauczycielom – wychowawcom:  Dlaczego pani nie chciała dopuścić mojego dziecka do egzaminu? Dlaczego naraziła pani moje dziecko i mnie na ogromny stres, niepokój i obawy? Jak pani sobie wyobraża dalej pełnić funkcję wychowawcy, skoro pani zawiodła?

I wreszcie – jak strajkujący nauczyciele spojrzą teraz w oczy swoim uczniom, których karierę chcieli złamać?

Nic innego nie potrafisz, tylko obrażać? A gdzie rzeczowe, uzasadnione argumenty na szeroko przedstawione problemy oparte na faktach? Żałosny jesteś, jak wielu innych, opętanych obsesją PiS-u, do którego nie należę. Nie znasz złożonych problemów środowiska, ale jednym obraźliwym słowem chcesz skwitować wszystko. Każdy, kto ma odmienne zdanie, jest przez was atakowany i kopany. To jest wasza tolerancja. Ale nie licz, że będę siedział cicho i grzecznie, bo Ty mnie postraszysz. Cios za cios. I tyle. Krótko. A teraz czekam na rzeczowe argumenty, a nie wyzwiska i ślinę. Liczę, że więcej z siebie wydalisz. Łamana jest Konstytucja przez strajkujących nauczycieli. W ogóle nie podnosicie tego tematu. Czekam, aż się wypowiesz i zadbaj, aby było to merytoryczne i miało sens.

nie polemizuj z TOM, to płatny przez pis troll, jego bliźniacze teksty będące powieleniem instrukcji pis są dostępne na lokalnych forach w wielu miastach....

W środę odbył się wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli, którzy chcieli zablokować egzaminy gimnazjalne oraz matury. Okazał się porażką. Przyszli zdziesiątkowani strajkujący nauczyciele, aby samemu siebie poprzeć. Groteska. Byli liderzy Platformy Obywatelskiej. Jeśli ktoś miał wątpliwości, że strajk nauczycieli nie ma charakteru politycznego, niech wyszuka zdjęcia na facebooku albo w poniedziałek  obejrzy Telewizję Lokalną. To była zbiórka elektoratu politycznego totalnej opozycji. Zabrakło najważniejszych - gimnazjalistów i ósmoklasistów oraz rodziców. Kompromitacja.

Strony

 

Reklama