Jesteś tutaj

Plaża bez peta

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pt., 05/07/2019 - 14:10
Plaża bez peta

W ciągu zaledwie czterech dni aż dziewięć miast powiedziało "nie" paleniu na plaży i przystąpiło do naszej akcji "Plaża bez peta". W inicjatywę włączyły się nie tylko popularne nadmorskie miejscowości, lecz także "śródlądowe" miasta, zatroskane o swoje malownicze akweny.

... Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki w Wielkopolsce, podkreśla, że przestrzeń publiczna to nasza wspólna wartość. - Nieważne, czy to jest niedopałek papierosa, czy papierek po cukierku. Musi wejść nam w nawyk, że nie możemy ich po prostu rzucać na ziemię - zauważa.

Cytaty oraz plakat akcji pochodzą z artykułu: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24963108,akcja-plaza-bez...

Gmina Trzcianka przystąpiła do wakacyjnej akcji Gazeta.pl „Plaża bez peta”, której partnerem jest Greenpeace. W ramach tej akcji burmistrz Trzcianki Krzysztof W. Jaworski zaprasza członków organizacji pozarządowych, grupy nieformalne oraz pozostałych mieszkańców gminy Trzcianka do wspólnego sprzątania trzcianeckich plaż.

Kiedy ? - 15 lipca 2019 r.
Start – godz. 10:30
Gdzie? – Kąpieliska: Nowa Plaża, Stara Plaża, Logo
Ratownicy Drużyny WOPR „Anioły” zaopatrzą uczestników akcji w rękawice jednorazowe oraz worki na śmieci.

Pamiętajmy, że plaże i kąpieliska są naszą wspólną wartością !

Źródło informacji: https://www.facebook.com/GminaTrzcianka/

Na śmiecenie mamy w Polsce społeczne przyzwolenie ... Czy widzieliście kiedykolwiek, by ktoś zwrócił komuś uwagę, gdy ten wyrzuca np. papierosowego peta na chodnik?

PS. Czy firma Bryliant z Warszawy dojeżdża na sprzątanie do Wielkopolski? Cena dojazdu wliczona jest już w cenę sprzątania?

 

Reklama