Jesteś tutaj

IPN chce zmienić nazwę ronda Wizy....

Obrazek użytkownika Frant
Wysłane przez Frant w pon., 16/01/2017 - 09:47

               Instytut Pamięci Narodowej chce zmiany ronda Wizy na inną. Czy zasadnie? Osobiście nie mam żadnych sentymentów do tej nazwy, jednak z tego co wiem, to Wiza zasłużył się Trzciance. Nie był kryształowy i pewnie niejedno na sumieniu ma....

                  Mówienie, że takie były czasy nie wszystko tłumaczy, jednak...

                   Dla mnie ważniejsze jest dlaczego IPN wtrąca się do zagadnień życia samorządu. To nie oni tu mieszkają, dlaczego więc mają decydować o nazwach takich czy innych?

                         Czy radni zdecydują się "postawić" IPN owi?

Dziękuję!

Z opisu wynika, że do 1948 roku dla ówczesnej władzy raczej nie był do końca "swój"... 

Mam pytanie "techniczne"

Czy każdy teraz może udać się do archiwum IPN i.... ? 

 

Można wystąpić o status osoby pokrzywdzonej, albo zrealizować wniosek dziennikarski lub badawczy. Wnioski muszą być potwierdzone przez instytucje, że prowadzi się badania w jakimś zakresie.

Z opisu wynika, że do 1948 roku dla ówczesnej władzy raczej nie był do końca "swój"...  Tak można to opisać, pytanie dlaczego nie do końca swój?

 

Najśmieszniejsze jes to że jak wiemy co roku wystrój świąteczny MIASTA coraz to biedniejszy do tego stopnia że na każdym rondzie od biedy coś tam wisiało z oświetlenia ale na rondzie Wizy nic!Czy nasz burmistrz razem z radą tak go nienawidzą że nie stać ich na gest przyzwoitości? Żałosni jesteście!!

 

 

W dniu 13 września 2019r., Wojewoda Wielkopolski wydał zarządzenie zastępcze w sprawie nadania rondu Aleksandra Wizy położonemu w Trzciance nazwy Józefa Piłsudskiego. Zarządzenie zastępcze wchodzi w życie po upływie 14 od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego. Zarządzenie podlega wykonaniu począwszy od dnia wejścia w życie.

http://www.trzcianka.pl/news/wojewoda-zmieni%C5%82-nazw%C4%99-ronda-wizy...

Strony

 

Reklama