Jesteś tutaj

Nie dla mauzoleum!

Obrazek użytkownika maciek
Wysłane przez maciek w czw., 06/10/2016 - 15:03

UWAGA!
Rozpoczynamy zbiórkę podpisów poparcia dla działań Rady Miasta oraz Burmistrza w sprawie przeniesienia szczątków żołnierzy radzieckich na cmentarz komunalny w Trzciance.
W naszym mieście uruchomiliśmy kilka punktów, gdzie taki podpis można złożyć.Oto one :

Sklep spożywczy Witold Perski ul.Klonowa 5

Sklep Monopolowy ul.Bukowa 2

Sklep Adidas ul.Kościuszki 1/2 A

Sklep Pcnet Trzcianka Plac Pocztowy 8

Kwiaciarnia Baccara ul.Sikorskiego 42

Księgarnia La Salette ul.Żeromskiego 39

Pod listą może się podpisać każdy mieszkaniec Gminy Trzcianka.
Za każdy podpis lub wyraz sympatii dziękujemy!
Niedługo będzie można pobrać listę z internetu, już dzisiaj zachęcamy do samodzielnej zbiórki podpisów

                   Co to za akcja? Czyżby burmistrz zmienił zdanie co do mauzoleum? Rozumiałbym tę inicjatywę gdyby tak było. Lecz jakosik trudno mi w to uwierzyć...

                   Wynika więc z tego, że ktoś tu chce być bardziej święty od papieża. Przysłowiowego oczywiście :-)

        Oj dzieje się dzieje..... :-)))))))))))))))))))))

W powietrzu niby się ochłodziło.... hm.... :-)))))))

żeby "swoi" gryźli burmistrza.... hm...

Poza tym: Jak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, większość mieszkańców jest za pozostawieniem mauzoleum w spokoju. Podpisy to próba zamydlenia oczu....

           Prawdziwą wykładnią woli lokalnej społeczności stanowiłoby referendum. Obecne, gdy trwają intensywne starania,aby wyrzucić mauzoleum z Trzcianki, zbieranie podpisów to przysłowiowy listek figowy, aby przykryć decyzje podjęte wbrew większości. I na to nakłada się akcja zbierania podpisów.... żenada.... żenada do potęgi....

Panie Frant.

Gdzie są te znaki?

Ja widzę sondę, gdzie 67% jest za przeniesieniem. Widze ludzi, którzy działają na rzecz przeniesienia a zwoleników pozostawienia ani widu. Podczas kilku debat o kształcie centrum miasta, gdzie poruszany był temat mauzoleum też nie widziałem tłumów broniących tego budynku.

                   Doskonale znam realia trzcianeckie i stąd wiem że referendum nie będzie. Jego wynik dość łatwo przewidzieć gdyż jak się wydaje większości zamieszkałym tu ludziom mauzoleum nie przeszkadza i nie zależy im na przenoszeniu go w inne miejsce. To raz.

             Dwa.

                 Powoływać się na te 67 % z udziałem 150 internautów to lekko przesadzone chyba..... Głosowali raczej tylko bardzo młodzi ludzie, gdyż w większości to oni właśnie są największymi użytkownikami internetu.

                   Trzy

               Na wszelkiego rodzaju spotkaniach faktycznie mało zwolenników mauzoleum jednak trzeba rozumieć dlaczego. Władze miasta są za likwidacją tego obiektu i czynią wszystko aby tak się stało. Niechętnym okiem patrzą w związku z tym na oponentów. To małe środowisko i niewielu jest chętnych, aby narażać się swoim odmiennym zdaniem, wiedząc doskonale o podjętych działaniach.

Moje stwierdzenia wynikają z rozmów z mieszkańcami, których przeprowadziłem naprawdę sporo. Mam również świadomość o bezskuteczności mojego pisania w tej sprawie....

                Poza tym są w archiwach lokalnej telewizji sondy przeprowadzane nie tak dawno wśród mieszkańców, których wyniki nie pozostawiają żadnych wątpliwości za pozostawieniem mauzoleum w spokoju.

              Pisałem już wielokrotnie, że mimo, iż cenię obecnego burmistrza za jego aktywność dla lokalnej społeczności powodzenia w sprawie mauzoleum mu nie życzę. Mam też nadzieję, iż w odpowiednim momencie odpuści i zaproponuje wkomponowanie mauzoleum w architekturę Placu Pocztowego. Będzie to z pożytkiem dla Trzcianki. Takich charakterystycznych obiektów nie ma zbyt wiele w okolicy i mogą stanowić jedną z atrakcji dla odwiedzających miasto.

Jesteś pieskiem burmistrza, ale łaszywym. Takim, jak przydzie czas, to przegyzie gardełko pana. Poszedł, do budy. Panie Burmistrzu, pogoń Pan tego typa, bo strach przychodzić do ratusza. Mauzoleum sowieckie ma być atrakcją miasta? Żołnierzom poległym zawsze należy się szacunek. Proponowane jest godne miejsce na cmentarzu.  Ale późniejszemu okupantowi stawiać pomnik na wieki? Kiedy poznaliśmy po wojnie jego prawdziwe zamiary i zbrodnie? Nic nie możemy zrobić z modernizacją miasta, bo stoi tam mauzoleum wroga? Masz mocne korzenie komunistyczne, frant, i nie tylko, czego dałeś wielokrotne dowody. Postaw to mauzoleum  w swoim ogrodzie, jak jesteś taki postępowy. Kasuj za bilety i opowiadaj o wielkości narodu z sierpem i młotem.

              Tom, ty to znasz się na ludziach. Potrafisz i doradzić burmistrzowi i historię masz w jednym paluszku. ..Chodząca cnota... :-)

             Podoba mi się również zwrot, "nie możemy nic zrobić z modernizacją miasta...." To i pracowity jesteś też... Mam tylko pytanie co to za "my"? Masz rozdwojenie jaźni czy inne objawy jakiejś poważniejszej choroby, równie dolegliwe? No ale psychiczne dolegliwości są przykre i sporo mogę wybaczyć w takim przypadku.

                 Poza tym to typowy objaw bezsilności.... zamiast argumentów ekskrementy.... Żal mi ciebie, no ale cóż...

                  Acha, mam za mały ogród aby się zmieściło w nim mauzoleum.... a szkoda :-) No i mam jeszcze pytanie. Te komunistyczne korzenie to zrozumiałe... ale te inne? hm... :-)))) Mam co prawda dobre korzenie rodzinne i jeszcze inne też,... :-) , to wiem... ale skąd ty o tym wiesz? hm.... :-)))))))))))))))

... ja myślę, że może to będzie jednak betonowa kostka brukowa z lokalnej firmy? Tak dla przypomnienia, poniżej ostateczna koncepcja przebudowy trzcianeckiego Placu Pocztowego, która została przygotowana przez Pracownię Projektową J.P. Woźny.

Nowy plac Pocztowy

Panie Frant. Było tu kilka sond w sprawie mauzoleum, ja osobiście nie widziałem aby w którejś wygrał wariant pozostawienia mauzoleum. Panu wydaje się jedno a mi drugie więc to chyba słaby argument. Podczas debat w Abita oraz SMLW miasto nie było jednoznaczie za przenoszeniem, więc argument o narażani w mojej ocenie jest kiepski.

Nie twierdzę ze nie ma zwoleników mauzoleum, oni są. Ale czy są wiekszością to już mam poważne wątpliwośći. Nikt przecież nie broni podejmować im działań mających na celu pozostawienie mauzoleum.

Panie Frant ja też rozmawiam z ludzmi na mieście, z młodymi oraz starszymi i spotkałem tylko z 4-5 zwoleników pozostawienia.

Strony

 

Reklama