Jesteś tutaj

Prawo i Sprawiedliwość dla naiwnych.

Obrazek użytkownika Asbachlt
Wysłane przez Asbachlt w wt., 20/09/2016 - 20:30

 Miało być klarownie i przejrzyście a wyszło szambo.Począwszy od już wprowadzonych  i planowanych zmian,próby podwyżki sobie wynagrodzenia, po ostatnią aferę  zatrudnień w spółkach skarbu państwa niekompetentych ludzi  często członków rodzin nepotyzm i kolesiostwo na niebywałą skalę.I pomyśleć wszystko to tylko dla kasy.Oczywiscie Jarek o niczym nie wiedział.Jakie to byly hasła wyborcze  ile to bylo  krytyki na poprzedników i wylanych pomyji.Jak oni wszyscy dziś wyglądają w świetle tych wszystkich skandali.Wiekszosc posłów z PiS-u gra uczciwych i bogoboinych ludzi jak jeden mąż klęczą w kościele z złożonymi rączkami.A tak naprawdę moim zdaniem to przepełnieni nienawiścią zaklamani fanatycy bardzo niebezpieczni dla ustroju i rozwoju państwa.Jak tak dalej pójdzie do wyladujemy gorzej niż Grecja.A to nienapawa optymizmem.

                W państwach zachodnich rozpatrują podnoszenie wieku emerytalnego. W niektórych już to się dzieje i wywołuje potężne protesty. Z ganianiem się po ulicach i demolką totalną wszystkiego co na się napatoczy. Rząd PIS może po prostu nic nie robić w tej sprawie. Wytłumaczyć się stosunkowo łatwo, bez tradycyjnego wiecie rozumiecie. I nikt specjalnie nie będzie się dziwił. Jednak z dość niezrozumiałych dla mnie powodów (czyżby chodziło o dalekosiężne przewidywanie zmianę opcji rządzącej i podłożenie niezłej miny przyszłej ekipie? ) PIS brnie w z góry przegrane przedsięwzięcie.

                  Twierdzę że przegrane za uznanymi autorytetami ekonomicznymi, którzy podpierają swoje nieprzychylne prognozy konkretnymi wyliczeniami matematycznymi i statystyką. Nie wszystkie pomysły PISu są złe. Napisałem o tym w wątku "A to Polska właśnie".

             Teraz dwa słowa do obecnych na tym portalu internetowych troli. Nie jestem Gekko. Jestem Frant. I tu prośba do stronniczego admina. Zrób coś z tym ....

               Tytułowe pytanie jest bardzo aktualne. Dzieje się coś niesamowicie dziwnego. Fachowcy zarówno polscy jak i zagraniczni twierdzą, że w Polsce źle się dzieje. Warto w tym miejscu przypomnieć fajne skądinąd powiedzenie, jeśli kilka osób powie ci że jesteś pijany, to faktycznie jesteś pijany. Obojętnie jak się czujesz. To oddaje dość wiernie klimat wokół naszego kraju, jak i w kraju również, a może przede wszystkim. W bardzo wielu dziedzinach.

                Pozostaje jedynie sztandarowe 500+ niewątpliwie przyjęte przez zainteresowanych z entuzjazmem, lecz przez pozostałych ( czytaj sponsorów) niekoniecznie. Czy te pieniądze trafiają do dzieci? Z doniesień prasowych wynika, że rodzicom przez to żyje się łatwiej. Czy o to chodziło pomysłodawcom ? hm.... Obowiązek utrzymania dzieci spoczywa na rodzicach, a nie na państwie. Jeśli państwo chce pomóc dzieciom to powinno podjąć działania wspierające rodziców, a nie bezpośrednio rozdawać pieniądze. Nie swoje, gdyż państwo nie ma swoich pieniędzy.

Nikt o zdrowych zmysłach nie rozdaje pieniędzy które są odłożone na czarną godzinę i jest to okreslona kwota.I podobnie jest z 500+.Skoro jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle?Spadek PKB  z 3,5 na 2,5 a ma być jeszcze gorzej.I nie porównuj zachodu z Polską bo to jest przepaść i nie ma sensu.Co do pani Błasikowej to moim zdaniem ta kobietą nie ma wstydu!

 

Jak posiejemy ziarno, nie od razu wyrastają z nich ładne kwiaty. Bywa, że długo nic nie widać. Weź coś na wstrzymanie. Ludzie się cieszą, że wreszcie coś dostają od państwa. I to nie jest żadna łaska, ale realne wsparcie, które po latach zaciskania pasa im się należy. I trzeba dążyć do tego, aby ta pomoc jeszcze wzrastała. Liczę, że PiS zapoczątkował dopiero tę drogę.

Wiadomo,że Platforma Obywatelska i Petru z Nowoczesnej zabiorą ludziom te pieniądze, ale jest nadzieja, że długo nie dojdą do władzy. Tak jak wczoraj, PO i Nowoczesna głosowały przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego.

Tu nikt nie kwestionuje takiej formy pomocy rodzinnie  piszę to po raz którys skolei.Dzisiejsze dzialania Pis-u odbiją się za jakiś  czasy dopóty do póki są jeszcze pieniądze ludzie będą zachwyceni.Tylko jak już powoli widać w niektórych częściach kraju pieniedzy na 500+ zaczyna brakować.A gospodarka zwalnia co przekłada się na mniejsze wpływy z podatków z których to 500+ jest ludziom wypłacane.Rownież nie wyobrażam sobie polski w dalszej perspektywie z bolszewickimi rzadami PiS-u.Jeszcze ci przypomne Tom jak bardzo się myliłeś.

Po ludzku. Cyniczna i wyrachowana zasada wydłużenia wieku emerytalnego w każdym państwie Europy i świata opiera się na kalkulacjach, że ci którzy opłacali składki emerytalne przez lata, nie zdążą z nich skorzystać. Po prostu, pójdą do piachu,  a składki przejmie państwo, nie rodzina, a powinna. Przykłady z otoczenia można mnożyć.  A ile to więcej można zarobić, tyrając aż do śmierci? Ilu z nas doczeka "wysokiej emerytury"? I po co nam te "wielkie pieniądze" na starość, jak zdrowie wysiadło i trzeba mnóstwo zwrócić na lekarstwa? Nie wszystko trzeba sprowadzać do pieniędzy.  Ludzie chcą iść na wcześniejszą emeryturę, aby zdążyć trochę odpocząć. Aby odetchnąć wolnością. Nie wykonywać upadlającej, nielubianej i katorżniczej często pracy. Ale najważnejsze, jest prawo wyboru: czujesz się mocny, zadowolony, silny i zdrowy, pracuj. Masz wszystkiego dość, idź na emeryturę. To sukces rządu PiS i Kukiz 15. Trzeba im podziękować, a nie szukać dziury w całym.

Dla PiS-u liczy się tu i teraz rząd ma to w dupie co bedzie się działo z ludzi emeryturami za lat parę. Kraje zachodnie nie stać na wcześniejszą emeryturę a Polskę stać he?Takie bajki to niech Kaczyński z Szydloi Morawieckim wciskają dzieciom w przedszkolu.Ja ufam ludziom bestronym fachowcą ekonomistą a nie politykom. 

Kukiz15? Nie opowiadaj bajek, tylko sprawdź!

A odnośnie emerytur to jesteś tak głupi jak cały ten PiS.
Jeżeli wydłużysz długość życia, a nie wydłużysz wieku, w którym przechodzisz na emeryturę, to czas pracy pozostanie taki sam, a czas emerytury się wydłuży! To co się stanie z pieniędzmi zgromadzonymi PRZEZ CIEBIE na ten czas? Też będziesz musiał je rozciągnąć w czasie!!!
Paniał czy chcesz na patyczkach?

Strony

 

Reklama