Jesteś tutaj

Ścieżka do parku pałacowego

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pon., 05/06/2017 - 09:39
droga do parku pałacowego w Trzciance

Sporo osób mieszkających w Trzciance nawet nie wie o jego istnieniu :) Są zaskoczeni gdy zaczynam mówić o parku pałacowym w Trzciance. Park znajduje się na końcu ulicy Tetmajera i prowadzi go stosunkowo nowa ścieżka po której spaceruje (zwłaszcza w weekendy) sporo osób. I właśnie o tą ścieżkę chciałbym zapytać, pod kogo podlega mała architektura znajdująca się tam? Przy tej zadbanej ścieżce są kosze na śmieci ale ... nie ma ani jednej ławki dla spacerowiczów?

Jeszcze jako kandydat na radnego z Nowej Trzcianki w wyborach do rady miejskiej w 2014 zwracałem uwage na potrzebe zainstalowania ławek w miescie na głownych ulicach takich jak Zeromskiego, Dabrowskiego Sikorskiego i 27 Stycznia a takze tam gdzie powstaja nowe sciezki pieszo - rowerowe. Nawet zwracałem sie do Radnego Piotra Starosty z prosba, aby ten postulat poruszyl na sesji Rady Miejskiej we wnioskach. I niestety jak ławel nie bylo tak nie ma. Panie Burmistrzu Czarnecki i szanowni obecni Radni zechciejcie podjac ten temat na sesji rady Miejskiej i podejmijcie uchwale o instalacji tych ławek. To koszt nie tak wielki, ale jakze pomocny dla ludzi starszych, matek z dziecmi i nie tylko. A wybory tuz, tuz....

 

Najpewniej uslysze koronny argument Pana Burmistrza, iz wiele by chcialo sie zrobic, ale nie ma kasy. Ale na tego typu miekkie inwestycje - powinny znalesc sie pieniadze i te ławki w koncu powinny byc zamontowane. Bo jak nas widza tak nas i pisza takze turysci. Obserwuje na codzien i rozmawiam z ludzmi starszymi, ktorzy narzekaja na brak lawek w miescie. A niestety starszych osob przybywa w miescie i w Polsce i nalezy sie m.in. choc w ten sposob im pomoc. Bo same kawkowanie na zabawach w Zwiazku Emerytow i Rencistow przez Burmistrza i Staroste nie wystarczy.

 

Mam nadzieje, ze przy tej nowej sciezce pieszo - rowerowej wzdłuż budowanej drodze przez Powiat przy udziale srodkow miejskich od ul. Gorzowskiej do Stradunia tez zainstalowane ławki. Bo nawet turysta idac pieszo a nie koniecznie jadac rowerem czy samochodem chcialby usiadc odpoczac w cywilizowanych warunkach.

Sciezka służyc ma kazdemu jeśli jest w przestrzeni publicznej i ze środków publicznych - i często idac do Parku Pałacowego tez po niej ide. I dobrze by bylo, aby tam lawki byly zainstalowane. Moze miasto dogada sie z Wlascicielem Zobalu - tym bardziej, ze Burmistrz obecny i wlasciciel firmy Zobal sa z tej samej opcji politycznej tj. PIS i dolozy swoje pieniadze na te ławki. A poza tym bardzo potrzebna jest modernizacja rewitalizacja samego Parku Palacowego.

 

Reklama