Jesteś tutaj

06.01.2017 III ORSZAK 3 KRÓLI W TRZCIANCE

(POLAND - WIELKOPOLSKA PÓŁNOCNA)

Tegoroczny Orszak zaczął sie w Parku 1 Maja a potem przeszedł koło Szkoły Podstawowej nr 3, gdzie bylo mini inscenizacja, następnie Orsza udał się do ul. Staszica w kierunku Ul. Sikorsiego. Tam przed sklepem Media Expert była kolejna mini inscenizacja. Stąd dalej ruszył Orszak ul. Sikorskiego w kierunku Kościoła p.w. św. J. Chrzciciela, gdzie odbyła się kolejna mini inscenizacja. Stąd Orszak udał sie poprzez Plac Pocztowy i Ul. Chopina przed Szkołę Podstawową nr 2, gdzie był finał Orszaku. 

Uważam tegoroczny Orszak za bardzo ciekawy, z wieloma ciekawymi występami dzieci i młodzieży oraz z bardzo dobrym prowadzeniem Orszaku przez Wodzireja, ktory swoim bardzo energetycznym głosem - pomimo mrozu - rozgrzewał i dodawał energii uczestnikom Orszaku.

Dodatkową atrakcją na koniec Orszaku była możliwosc zobaczenia zwierząt w boksach tj. owieczki, kozę, króliki i gołębie.

Oczywiście nie mogło zabraknąć - jak co roku - wyśmienitej grochówki Pana Henyka, który na każdej plenerowej imprezie raczy nią uczestników chcących ją spróbowac z wojskowego kotła.

Za rok zapewne będzie kolejny Orszak Trzech Króli. 

A oto moja relacja foto na moim FanPage o Trzciance:

https://www.facebook.com/arkadiusztrzcianka/media_set?set=a.130171544651...

Niebawem moja relacja filmowa  tego wydarzenia.

 

 

 

Trzech magów byli z religii zwanej  Zaratusztrianizm,

Już długo przed naszą erą wpływy babilonu i sumerii skupiły uwagę magów na ciałach niebieskich. Ci panowie którzy podobno odwiedzili Betlejem za kierownictwem gwiazdy byli kapłanami kultu słońca. Symbol słońca ze skrzydłami Ten symbol jest bardzo popularny w różnych kultach słońca. 

Plagiat goni plagiat, ale wątpię że oryginały były po to by zniewalać umysłowo i finansowo.

 

Reklama