Jesteś tutaj

11 Listopada 2018

Obrazek użytkownika MGlover
Wysłane przez MGlover w ndz., 11/11/2018 - 21:52

Witam. Dodam kilka moich spostrzeżeń. NIe byłem na głownych obchodach odsłonięcia pomnika czy odtańczenia poloneza lub mszy świętej. Nie byłem na odsłonięciu pomnika ponieważ jest tam kilka ważnych dat pominiętych i jakiś dziwny orzeł. Na mszy nie byłem ponieważ jest to święto państwowe a nie kościelne. Byłem jedynie na uroczystościach w hali widowiskowej. W porównaniu do poprzednich lat, scena i dekoracja była bardzo uboga. Główna część to była wręczenie medali przez około 45 minut i wyglądało to jak toawrzystwo wzajemnej adoracji. Po przemówieniach VIPów pomimo zaproszenia od przewodniczącego imprezy nikt z publiczności nie podszedł żeby przemówić ponieważ każdy wie, że to i tak tylko grzecznościowe zaproszenie a gdyby ludzie mieli naprawdę mówić to co myślą to skończyłoby się to na rękoczynach. Część artystyczna jak zwykle w wykonaniu dzieci z podstawówek a akompaniament jakiś tam instrumentalny na keyboardach i gitarkach. Ogólnie wyglądało to nawet gorzej niż obchody 3 maja a nicy 100-lecie( stulecie a nie stolecie). Nudne jak flaki z olejem, zero porządnych występów artystycznych, mnóstwo martyrologii i wzajemnej adoracji. Przemówienia VIPów bardzo ogólne. Miałem wrażenie , że część osób obecnych by najchętniej napluło i obiło komuś mor... Pozdrawiam.

Wg jakiego klucza przyznawano te dziwne medale. Osoby zasłużone bezdyskusyjnie (np. Pani Kaletka, Pan Urbanowicz i wielu innych). Dostały też medale osoby, które nie wiem czym się zasłużyły dla niepodległości. Dziwne to jakieś.

Marku. Mam takie same odczucia i wrazenia po Akademii ku czci 100 Rocznicy Odzyskania Niepodleglosci przez Polske w Hali Sportowo - Widowiskowej w Trzciance.

Oby za rok nowy Burmistrz K.W. Jaworski wraz z Dyrektorem BPiCK zorganizoiwali o wiele lepsza akademie. 

 

Reklama