Jesteś tutaj

bajka o złych mapach i drzewach wędrujących po placu pocztowym

Obrazek użytkownika jogibabu
Wysłane przez jogibabu w czw., 14/03/2019 - 23:23

w sieci pojawił się film ukazujący nieco inny obraz wydarzeń dotyczących drzew na placu pocztowym https://streamable.com/8str0

Plac Pocztowy trochę jakby kulawy.. z oczywistej winy biura projektowego..widać nikomu z tego biura nie chciało się zrobić z natury inwentaryzacji przedprojektowej, zwykłą miarką , lub dzisiaj laserowo pomierzyć teren, w tym odległość między istniejącymi drzewami i nanieść wyniki pomiarów na dostępną starą mapę. Starą mapę wg której pewnie zaprojektowano całość obiektu między istniejącymi drzewami, i nagle okazało się, że zaprojektowany obiekt nie zmieści się między istniejącymi drzewami, zerowy "profesjonalizm" tego biura projektowego!! TO ONI POWINNI PONIEŚĆ pełną ODPOWIEDZIALNOŚĆ FINANSOWĄ i ZAWODOWĄ Za wycięcie drzew!!! Jak się to "biuro projektowe " nazywa?

Finał sprawy, przez czyjąś niekompetencje miasto zmuszone będzie przeprowadzić nasadzenia kompensacyjne w miejsce drzew wyciętych przez wykonawcę. Miasto zostało zobowiązane do posadzenia lip szerokolistnych które będą miały ok. 5 m wysokości i obwód pnia minimum 40 cm... Pytanie retoryczne: Kto za to zapłaci? Projektant czy my; podatnicy?

 

Reklama