Jesteś tutaj

Bezpieczne przejście dla pieszych

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w czw., 21/03/2019 - 19:54
Kik Textil

Pytanie: Jak bezpiecznie przejść z mini galerii handlowej (CCC, Pepco, Neonet, Hebe, Ks sport, Sendal) przez ruchliwą ulice Kopernika do KIK Textil?

Czy i wy uważacie, że w tym miejscu przydałyby się przejście dla pieszych?

No jak to jak?? Są trzy opcje .. Dwie pierwsze  według przepisów .. I ostatnia najczęściej stosowana xD

1. Skręcić w lewo, iść 400 m prosto i koło sthila jest przejście dla pieszych :-D przejść przez nie i wrócić drugą stroną ulicy 400 m

2. Skręcić w prawo, iść 700m prosto i koło fryzjera/apteki jest przejście dla pieszych do urzędu miasta .. Następnie wrócić drugą stroną ulicy... A zapomniałam trzeba by i tak przejść na drugą stronę bez "pasów" przed TBSami :-D

3. Stosowana przez wszystkich .. Poprostu łamanie prawa i ryzykowne przechodzenie bez przejścia dla pieszych w miejscu widocznym na zdjęciu... Pół biedy, jak człowiek idzie sam .. Gorzej, jak często widzę ludzie z małymi dziećmi przebiegają przez drogę .. A niestety ruch tam dosyć spory,  bo jakiś geniusz zrobił drogę jednokierunkową od nowej biedronki... Ciekawe tylko kto był taki mądry, że wymyślił coś tak głupiego .. Aby wrócić na ul. Sikorskiego z nowej biedronki to trzeba objechać dwa ronda (niemal całe centrum miasta)... Choć to osobny temat . 

Lila86, serio, punkt numer 3 to łamanie prawa? To polecam zasięgnąć więcej informacji :)

" Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. "

W przypadku opisanego miejsca, najbliższe przejście dla pieszych przekracza 100 m., więc bez łamania prawa przechodzimy. Ponadto w tym miejscu dużego ruchu pojazdów nie ma.

Możemy zrobić w Trzciance jeszcze 150 przejść dla pieszych, ale wtedy nie mówmy, że korki są jeszcze większe, bo jak zatrzymam się 15 razy na odcinku 2 km, a za mną kolejne 10 samochodów to nikomu to nie wyjdzie na dobre.

Sławomir Pochylski, serio?! Serio przepuszczasz wszystkich na każdym przejściu dla pieszych?? Szczerze?? Na pewno nie.... Serio uważasz, że przejście dla pieszych jest tam nie potrzebne??? Skoro tak  to zapewne swoją trójkę dzieci uczysz, że nie potrzeba przechodzić przez przejście dla pieszych .. Bo jest za daleko... Więc mówisz Im "kochany synku/ kochana córeczko nie idź na przejście bo jest za daleko... Przebiegnij szybciutko przez drogę .. Tylko pamiętaj  uważaj  aby omijać jadące auta, bo nie potrzebnie stworzysz korki w naszym pięknym mieście .." brawo Ty 

zapytał..dlaczego nie są sprzątane chodniki w Trzciance, pytam, bo ostatnio spieszony szedłem chodnikami od Chopina , koło Żabki na rogu, potem koło Stokrotki, na Słowackiego, wszędzie na chodnikach niesprzątnięte rozbite szkło, pora była późna,odbijało się światło lamp ulicznych w tych zdradliwych szkiełkach.., dobrze, że byłem w butach, nic mnie nie pokaleczyło, a jak nagle dzieciak wybiegnie na bosaka, to kto będzie odpowiadał za skaleczenie, nie daj hm, Boże? Pytanie do, bo ja wiem do kogo?, chyba do burmistrza,:kto powinien czyścić chodniki, z potłuczonego przez naszą dzielną, wychowaną w katolickiej kindersztubie młodzież, no kto? !!!
PS. Widziałem, czasem, rzadko duże, zamiatarki jeżdżące po ulicach,..a chodniki?

Wystarczyło tylko cierpliwie poczekać 2 lata i 6 miesięcy ... I o to jest :)

"Powstanie w ostatnim czasie licznych sklepów sprawiło, że okolice ul. Kopernika w Trzciance stały się centrum handlowym naszego miasta. Do tej pory dostanie się z jednej strony drogi na drugą było utrudnione, a mieszkańcy przemieszczali się w niedozwolonych miejscach. Z tego względu, gmina Trzcianka wyznaczyła lokalizację nowego przejścia dla pieszych, które poprawi bezpieczeństwo, a także usprawni ruch pieszych..." facebook.com/GminaTrzcianka

 

Reklama