Jesteś tutaj

Co się dzieje?

Od około 23:40 przez już ponad godzinę po Trzciance jeżdżą na sygnale jakieś służby,  prawdopodobnie policja. Czy ktoś wie, co się stało?

Obstawiam pożar. Przed chwilką dosłownie, przemknął mi pod oknem gaśniczy ( tzw. "ciężki" ) z Czarnkowa :O Nie jechał na sygnale, więc być może został już wycofany z akcji, zatankował wodę na terenie naszej Jednostki i odjechał. To tylko moje przypuszczenia :) Sam chętnie poznam szczegóły, bo też zaintrygowały mnie te syreny.

W nocy z 10 na 11 czerwca br., w jednej chwili dziewięć osób zamieszkujących budynek wielorodzinny w Dłużewie, w wyniku pożaru zostało pozbawionych dachu nad głową, podstawowych sprzętów gospodarstwa domowego, oraz rzeczy codziennego użytku. Gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Potrzebna jest wszelka pomoc. Wsparcia w formie rzeczowej można udzielać za pośrednictwem Ośrodka Pomocy Społecznej w Trzciance z siedzibą na os. Słowackiego 24, do którego można dostarczyć rzeczy, które mają być przekazane poszkodowanym (np. odzież, środki czystości, pościel, ręczniki, obrusy, meble, sprzęt RTV, AGD).

Apel pochodzi z facebook.com/GminaTrzcianka

oraz materiał pt. "Trzy rodziny bez dachu nad głową " przygotowany przez TV Asta: https://youtu.be/arikbF35bIk

 

Reklama