Jesteś tutaj

Co sie stało w firmie Northstar?

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w czw., 10/05/2018 - 18:42
Northstar 10 05 2018

Zdjęcie zrobione dziś ...

OK, wiem nieco więcej ...

Pożar w Northstar

Na terenie firmy Northstar ok. 17:30 zapaliła się stolarnia, a potem biuro. Na miejscu jest 7 zastępów, ale ... ponoć mają dojechać następne... pożar wciąż nie ugaszony :(

Godzina 20:11 ... są już wozy z Piły i Wałcza

Northstar Pożar godzina 20:11

W powietrzu czuć zapach palonej chemii, czyżby płonęły farby i lakiery ? Być może dlatego tak trudno ugasić ten pożar...

Od godziny 17:30 trwa ciężka walka z żywiołem. Obecnie o godz. 21:00 ogień próbuje opanować aż 20 zastępów Straży Pożarnej.

Zakład mieści się przy ul. 27 Stycznia w Trzciance. Z godziny na godzinę walka zdaje się być co raz trudniejsza. Ogień rozprzestrzenia się. Oprócz hali produkcyjnej w płomieniach stanęło pomieszczenie biurowca. Na miejscu walczy z żywiołem 20 zastępów Straży Pożarnej nie tylko z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego lecz również są jednostki z Piły oraz jednostka specjalistyczna z Poznania.

Płonie stolarnia. Prawdopodobnie znajdują się w niej różne chemikalia co w tym przypadku może spowodować krytyczną sytuację. Zablokowana jest również droga 178 Trzcianka - Wałcz.

Straty na chwilę obecną już szacuje się na kilka milionów złotych.

Film i zdjęcia dostępne tutaj:

http://pct.co.pl/wiadomosci/pokaz/33,northstar-w-ogniu-trwa-ciezka-walka-z-zywiolem

(film nie jest na YouTube tylko bezpośrednio na serwerze i nie wiem jak w tym edytorze wstawić a sprawa jest nagła dlatego podałem bezpośredni link do strony zewnętrznej - mam nadzieję, że admin nie będzie zły) :)

Zadymienie było na tyle duże, że czujnik na TADKU odnotował wzrost zadymienia w momencie gdy pożar był najbardziej  intensywny... 

Szkoda majątku firmy...szkoda ludzi... może okazać się, że duża grupa pracowników straci miejsce pracy...  

Zarząd Spółki Northstar Poland Sp z o.o. informuje, iż w dniu 10 maja 2018 około godziny 17.00 na terenie zakładu zlokalizowanego przy ulicy 27 Stycznia 47-48 w Trzciance doszło do pożaru jednej z hal produkcyjnych. W wyniku tego zdarzenia nie ucierpiał żaden pracownik firmy, służb ratowniczych, ani żadna osoba postronna. Poniesione straty materialne nie będą miały wpływu na kontynuowanie działalności Spółki. Produkcja zostanie wznowiona w przyszłym tygodniu. W związku z zaistniałą sytuacją żaden pracownik firmy nie utraci miejsca zatrudnienia, ani nie poniesie strat finansowych. Wszelkie ewentualne opóźnienia w dostępności towarów zostaną zminimalizowane. Jednocześnie chcemy podziękować służbom ratowniczym biorącym udział w akcji.

Zarząd Spółki Northstar Poland Sp. z o.o.

 

http://www.pct24.pl/wiadomosci/oswiadczenie-zarzadu-w-sprawie-pozaru/13072

 

Reklama