Jesteś tutaj

CZY BĘDZIE LIKWIDACJA TDK?

Słyszałem wypowiedz Burmistrza w poniedziałkowym wydaniu Programu lokalnego, iz ma plany połaczenia TDK z Biblioteka bo z koncem tego roku 2017 odchodzi na emeryture obecna Pani Dyrektor i Ksiegowa TDK. I zeby zaoszczedzic koszty utrzymania TDK to burmistrz zaproponuje Radzie miejskiej, gdzie wiekszosc ma jego klub pisowski, aby przystala na ta propozycje. I Dyrektorem tego tzw Centrum Kultury bedzie obecny Dyrektor Biblioteki pan Wlodzimierz Ignasinski. Takie szukanie oszczednosci na kulturze to niezbyt przemyslany krok wg mnie. Czy aby napewno to przysluzy sie wiekszej ilosci roznorodnych kulturalnych imprez, jak kultura bedzie nomen omen kierowal jeden czlowiek i to zwiazany politycznie z opcja PIS?

 

Mam szacunek do Pana ignasinskiego, ale uwazam iz TDK powinien miec swojego odrebnego Dyrektora. Bo tez bedzie mial inna wizje kultury niz Pan Ignasinski. Nie kopiujmy na sile rozwiazan z czarnkowa czy innych miast.

 

A dlaczego o tym pisze - bo Pan Burmistrz skwitowal, iz na utrzymanie basenu tez potrzebne beda pieniadze. 

Obawiam sie, ze przez Basen moze jednostki kultury ucierpia w pierwszym rzedzie. Oby tak sie nie stalo.

 

Co Wy na ten temat macie do powiedzenia?

Kto najbardziej skorzysta na tej dobrej zmianie bo na pewno nie trzcianecka kultura tylko moim zdaniem  obecny dyrektor biblioteki który przefarbował sie jakis czas temu na Pis.I to nie basen w którego powstania powatpiewam jest powodem zrzucenia winy przez burmistrza na przyszłe utrzymania tej inwestycji ale osobista  wizja burmistrza Czarneckiego rozwoju MiG Trzcianka która to wizję w moiej opini burmistrz od dluzszego czasu narzuca radnym.A w jego wizji jak wiemy budowy i powstania basenu nigdy nie było. 

 

Reklama