Jesteś tutaj

Czy Krav Maga jest dobra dla dzieci?

„Jeśli ktoś jest dla nas dobry, my jesteśmy dla niego dobrzy. Jeśli ktoś chce nas skrzywdzić, wiemy, co robić”.

Nie bądź ofiarą

Zarówno dla dzieci, jak i dorosłych odpowiedni język ciała i pewność siebie to pierwszy krok do uniknięcia ataku. „Nie bądź ofiarą” to właściwe motto. Szkolenie Krav Maga dla dzieci pomaga dzieciom w osiągnięciu tego celu. Trening fizyczny i świadomość własnej siły przyczyniają się do wzmocnienia pewności siebie. W zabawny sposób uczy się dzieci właściwej mowy ciała we właściwym czasie.

Unikanie napaści i niebezpiecznych sytuacji

Unikanie napaści i niebezpiecznych sytuacji Unikanie niebezpiecznych sytuacji poprzez rozpoznanie ich w odpowiednim czasie i poprzez słowną samoocenę to kolejny krok w rozwiązywaniu konfliktu. Podczas szkolenia dzieci są uświadamiane o niebezpiecznych sytuacjach. Oczywiście wskazówki taktyczne wykraczają daleko poza znane powiedzenie „Nie idź z nieznajomymi”. Uczy się tutaj strategii unikania i świadomości niebezpiecznych sytuacji. W przypadku bezpośrednich konfliktów szkolenie Krav Maga dla dzieci zawiera również wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania werbalnego.

Nie daj się zranić!

Nie daj się zranić! Techniki obrony Krav Maga nie są ani sztuką walki, ani sportem, samoobrona jest wyraźnie na pierwszym planie. Krav Maga wykorzystuje wszystko, co jest niezbędne, aby przetrwać niebezpieczną sytuację w miarę możliwości bez szwanku. Jeśli chodzi o techniki defensywne, istnieje wyraźne rozróżnienie między atakami dorosłych (lub przeciwników, którzy są fizycznie lepsi) a tymi w tym samym wieku.

Zabawa i radość z ruchu

Oczywiście nie chcemy zapominać, że mimo poważnego tematu nie powinniśmy zaniedbywać dobrej zabawy. Dzieci uczą się przez zabawę i w zrelaksowanym otoczeniu w sposób trwały i skoncentrowany. Lubią ruch. Tylko wtedy, gdy dzieci zostaną wprowadzone w temat w sposób nieformalny i radosny, będą szczęśliwe i szybko przyswoją zasady skutecznej samoobrony. Naszą misją jest dbanie o bezpieczeństwo dzieci, dlatego opracowaliśmy program, który pomoże uczynić je silnymi i pewnymi siebie.

Więcej informacji oraz zapisy: https://akademiaair.pl/krav-maga-dzieci/

 

Reklama