Jesteś tutaj

Do czego służy holowanie pojazdów?

holowanie

Bardzo często jadąc różnymi trasami po Polsce, możemy widzieć lawety, które holują różnego rodzaju pojazdy. Najczęściej są to po prostu auta osobowe. Jednak zdarzają się również bardziej nietypowe ładunki, takie jak wiatraki, czy też maszyny rolnicze. Warto zatem wiedzieć, w jakich dokładnie sytuacjach, jesteśmy faktycznie w stanie zamówić usługę holowania.

Bardzo często jadąc różnymi trasami po Polsce, możemy widzieć lawety, które holują różnego rodzaju pojazdy. Najczęściej są to po prostu auta osobowe. Jednak zdarzają się również bardziej nietypowe ładunki, takie jak wiatraki, czy też maszyny rolnicze. Warto zatem wiedzieć, w jakich dokładnie sytuacjach, jesteśmy faktycznie w stanie zamówić usługę holowania.

Holowanie w ramach pomocy drogowej

 

Jeżeli nagle popsuje nam się samochód, lub też musieliśmy awaryjnie hamować ze względu na bardzo złe warunki atmosferyczne, to najczęściej nie jesteśmy w stanie dalej podróżować swoim samochodem. Oczywiście, czasami możemy mieć do czynienia z dość banalnymi usterkami, które bez problemu będzie można usunąć na miejscu zdarzenia. Jeżeli samochód został uszkodzony, lub awaria jest naprawdę bardzo poważna, wtedy również nasz samochód nadaje się wyłącznie do długiego pobytu w warsztacie.

 

Wtedy już wiemy, że nie poradzimy sobie bez pomocy specjalisty. Wzywając pomoc drogową, a dokładnie firmę, która świadczy takie usługi, będziemy pewni, że nasze auto zostanie bezpiecznie odholowane we wskazane przez nas miejsce. Taką firmą, której na pewno możemy zaufać, jeżeli chodzi o bezpieczne holowanie, jest holowanie.i-poznan.pl. Należy oczywiście pamiętać, że ta firma działa przede wszystkim na terenie Poznania, jak i również okolic. Dodatkowo jeżeli, akurat w tym mieście znaleźliśmy się całkiem przypadkowo i kompletnie nie wiemy, w jakim miejscu moglibyśmy zostawić swoje auto do naprawy, to również w tym przypadku zyskamy dobrą pomoc. Mianowicie ta firma współpracuje z profesjonalnym warsztatem samochodowym. W ten sposób oddamy nasze auto w dobre ręce.

Holowanie w ramach pomocy drogowej

Transport specyficznych samochodów

 

Jeżeli jeszcze nadal interesuje Cię, jakie usługi mogą być świadczone przez firmy, które posiadają w swojej flocie holowniki, to pod żadnym pozorem nie powinno się zapominać również o usługach transportowych.

Na przykład firma kuta-autoserwis.pl, oferuje profesjonalny transport samochodów osobowych, dostawczych, jak i również maszyn rolniczych, czy też budowlanych.

 

Na pewno takimi usługami będą zainteresowani właścicieli sportowych samochodów. Przede wszystkim takie auta wyróżniają się niskim nadwoziem, przez co nie mogą one być holowane przez wszystkie lawety. Natomiast, akurat w tej firmie znajduje się odpowiednio dostosowany sprzęt, dzięki któremu przewożenie sportowych samochodów na różnego rodzaju rajdy, czy też zloty, nie będzie najmniejszym problemem. To samo dotyczy także zabytkowych samochodów.

 

Jeśli chodzi o przewóz bardziej skomplikowanych ładunków, w tym między innymi maszyn rolniczych, łodzi, czy też motocykli, to lawety z tej firmy, są jak najbardziej dostosowane do tych wymagań. Wśród nich można wymienić między innymi ładowność do 18 ton. Wśród konkurencyjnych firm, jest to bardzo wysoki gabaryt, jaki może zostać przewieziony za jednym razem.

Transport specyficznych samochodów

Kierowcy, którzy zajmują się transportem zarówno samochodów osobowych, jak i również bardziej nietypowych ładunków, posiadają wszystkie potrzebne uprawnienia. Natomiast przewożony ładunek jest ubezpieczony. Dzięki temu właściciele tych pojazdów nie muszą się o nic martwić, a jedynie pozostaje im zamówienie usługi, która ich interesuje.

 

Holowanie i usługi dodatkowe

 

Wiemy już doskonale, że firmy oferują holowanie w ramach pomocy drogowej, czy też świadczenia usług transportowych. Nie powinniśmy jednak pod żadnym pozorem zapominać, że wiele takich firm, oferuje także wiele pośrednich rozwiązań. Często niekoniecznie mających bezpośredni związek z posiadanymi holownikami.

 

Wystarczy przyjrzeć się dokładnej ofercie firmy pomocdrogowa.w.poznaniu.pl, żeby móc się przekonać, jak wiele możliwości mamy do dyspozycji. Często osoby, które muszą gdzieś wyjechać, a niestety samochód popsuje im się w trasie nie bardzo wiedzą, w jakie miejsce udać się, żeby naprawa została zrealizowana nie tylko szybko, ale i również na profesjonalnym poziomie. Okazuje się, że firma, która oferuje pomoc drogową, a w tym również holowanie, posiada także własny zakład mechaniczny. W nim pracuje nie tylko mechanik, ale również blacharz i lakiernik. Nie ma także najmniejszego problemu z naprawą wyjątkowo nowych modeli samochodów, ponieważ w tym warsztacie do dyspozycji jest także doświadczony elektryk samochodowy.

Holowanie i usługi dodatkowe

W takim warsztacie naprawiane są zarówno samochody osobowe, jak i również dostawcze, czy też ciężarowe. Czasami jednak trzeba przyznać, że nawet mimo szczerych chęci nie jest możliwa naprawa samochodu w ciągu kilku godzin. Taką barierą jest na przykład poważniejsza awaria, lub też brak części na stanie zakładu mechanicznego.

Jeżeli jednak Klient mimo wszystko musi jechać w dane miejsce, bez względu na to czy ma swój samochód, czy też nie, zawsze może skorzystać z opcji wypożyczenia samochodu zastępczego. Ponownie można zgłosić się do tej firmy, która nam sholowała auto. Jest to bardzo wygodne, że tyle rzeczy będziemy mogli z powodzeniem zamówić w jednym miejscu. Ponieważ nie będziemy musieli tracić czasu na poszukiwanie innych firm, które mogłyby się rzeczywiście zająć konkretnym tematem.

 

Warto w takiej sytuacji wspomnieć również o tym, że każda firma funkcjonuje w innym regionie Polski. Niektóre z nich działają wyłącznie na terenie Poznania i okolic, jak właśnie przed chwilą wspomniana firma. A inne znowu reklamują się, że dojeżdżają do każdego Klienta bez względu na jego obecne położenie.

Na pewno pomoc drogowa jednak będzie miała inny zakres obszaru, niż typowy transport, który bardzo często przeobraża się w usługę nie tylko krajową, ale również międzynarodową. Ale na pewno opłaca się zwrócić na to uwagę.

 

Reklama