Jesteś tutaj

Fotel biurowy ze skóry – tak czy nie?

Przy doborze fotela biurowego powinniśmy zwracać uwagę nie tylko na jego ergonomię, ale równie wykończenie siedziska i oparcia. W sprzedaży możemy znaleźć obecnie różnego rodzaju krzesła i fotele do biura, które różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami. Skupmy się jednak na jednym z nich, a mianowicie na wykończeniu ze skóry. Czy warto zdecydować się na taki fotel?

Fotele biurowe wykończone skórą przede wszystkim kojarzą nam się z prestiżem oraz elegancją. Rzeczywiście, wyglądają szlachetnie i stylowo, dlatego świetnie prezentują się w gustownych biurach, gabinetach, salach konferencyjnych. Jednak z drugiej strony pojawiają się głosy, że meble wykończone skórą nie są komfortowe. Gdy nadal nie wiesz, czy zdecydować się na taki fotel biurowy, zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

 

Klasycznie i nowocześnie

fotelW sklepach specjalizujących się w sprzedaży krzeseł i foteli biurowych, na przykład w sklepie internetowym Centrum Krzeseł działającym pod adresem https://www.centrumkrzesel.pl/, możemy znaleźć szeroką gamę modeli wykończonych skórą. To zarówno fotele o klasycznej stylistyce, na przykład Fotel Relaks SGC (https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-relaks-sgc-24-h/3396/p), jak i bardziej nowoczesne i ekstrawaganckie modele jak Fotel Next (https://www.centrumkrzesel.pl/fotel-next-24h/3949/p).

 

Wobec tego stylistykę fotela możemy dopasować indywidualnie w zależności od tego, jaka jest aranżacja biura. Co więcej, w firmie Centrum Krzeseł wiele modeli znajdziemy w różnych wariantach kolorystycznych, dlatego możemy wtedy uzyskać najbardziej atrakcyjny efekt.

 

Gdy chcemy zdecydować się na skórzany fotel biurowy, mamy do dyspozycji dwa rodzaje materiałów – skórę naturalną licową oraz skórę sztuczną. Różnią się one pomiędzy sobą wyglądem, trwałością oraz ceną.

 

Skóra naturalna

Fotele wykończone skórą naturalną są droższe – skóra naturalna sama w sobie jest drogim materiałem, dlatego za wykończony nią fotel zapłacimy od około 500 złotych wzwyż. Niewątpliwą zaletą skory naturalnej jest jej elegancki, szlachetny wygląd. Jest ona również bardziej odporna na pękanie, ale wymaga właściwej pielęgnacji specjalnymi preparatami do skóry. Możemy też naprawiać skórę naturalną, gdy pojawią się w niej uszkodzenia, na przykład ubytki.

 

Gdy jednak fotel skórzany będzie intensywnie użytkowany, na jego siedzisku, a także na podłokietnikach, gdy wykończone są skórą, możemy zauważyć po jakimś czasie wyblaknięcia koloru oraz starcie wierzchniej warstwy lica. Poza tym skóra naturalna nie jest wygodna dla każdego – szczególnie latem oraz zimą, gdy temperatura jest zbyt wysoka lub niska. Wtedy do skóry możemy się „przyklejać” i może ona nadmiernie się nagrzewać lub być za chłodna w dotyku dla pełnego komfortu.

 

Skóra sztuczna

Skóra sztuczna z kolei jest znaczni tańsza od naturalnej, ale za to nie wygląda tak elegancko oraz szybciej się niszczy. Eko-skóra jest bardziej narażona na pękanie w intensywnie eksploatowanych miejscach, a pęknięć nie możemy wtedy zamaskować – mogą też wychodzić z nich nieestetyczne nitki. Jeżeli chodzi o komfort, także skóra sztuczna ma takie same minuty jak naturalna.

 

Warto przy tym wspomnieć, że w porównaniu z tkaninami skóry są generalnie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości, ponieważ wszelkie okruszki czy plamy z wody możemy łatwo z nich zetrzeć. Jednak barwiące płyny i produkty, na przykład tusz z długopisu, szminka, kawa, wino na jasnej skórze wymagają już zastosowania odpowiednich specyfików czyszczących.

 

Zatem, kupować czy nie?

Wszystko zależy już od nas – jeżeli chcemy, aby w biurze czy w gabinecie zagościły eleganckie krzesła i fotele biurowe, skóra może być strzałem w dziesiątkę. Z drugiej strony pamiętajmy o tym, że nie będą one w stanie zapewnić nam tak dobrej trwałości jak fotele wykończone tkaninami oraz komfort ich użytkowania może być niższy.

 

 

Reklama