Jesteś tutaj

IPN chce zmienić nazwę ronda Wizy....

Obrazek użytkownika Frant
Wysłane przez Frant w pon., 16/01/2017 - 09:47

               Instytut Pamięci Narodowej chce zmiany ronda Wizy na inną. Czy zasadnie? Osobiście nie mam żadnych sentymentów do tej nazwy, jednak z tego co wiem, to Wiza zasłużył się Trzciance. Nie był kryształowy i pewnie niejedno na sumieniu ma....

                  Mówienie, że takie były czasy nie wszystko tłumaczy, jednak...

                   Dla mnie ważniejsze jest dlaczego IPN wtrąca się do zagadnień życia samorządu. To nie oni tu mieszkają, dlaczego więc mają decydować o nazwach takich czy innych?

                         Czy radni zdecydują się "postawić" IPN owi?

Cyt: "Nie był kryształowy i pewnie niejedno na sumieniu ma"
A co mianowicie? Masz wiedzę i znasz dokumenty czy ci się znowu wydaje?
Za jedno pomówienie niechybnie czeka cię sprawa, a już rzucasz kolejne kalumnie?

Jesteś jak ta jemioła Gekko.
Żyjesz żerując na innych....
Historię Trzcianki powinieneś znać, jeśli nie znasz to się przynajmniej nie kompromituj....
To czy czeka mnie sprawa ciebie najmniej powinno obchodzić.... ani nie pomożesz, ani nie zaszkodzisz. taki rivanol. No i jemioła oczywiście....

Niczego innego się nie spodziewałem - konkretów brak.
Zwracam ci uwagę, że ja odnoszę się do tego CO piszesz, ty odpowiadasz personalnie.

A sprawa, choć starasz się to sztucznie bagatelizować i zagadać wrzucanymi tu na siłę wątkami, ciekawa, oj ciekawa...

Pudło. Grożąca ci sprawa to akurat argument na to, z jaką lekkością rzucasz wobec innych pretensje a jeszcze częściej oskarżenia (niezasadne).
Przeciwko temu protestuję i tylko dlatego zabrałem głos i wdałem się z tobą w tę głupią dyskusję. 

Nie zależy mi na eskalowaniu problemu, co nie znaczy, że się czegokolwiek boję... Przechodziłem nie takie zawieruchy.... Pozostaje twoje nieładne w sumie zachowanie, nie uważasz? I nie mam na myśli ostatniej wrzutki...

Z tym kryształem to rzeczywiście - łatkę każdemu można przypiąć i ciężko będzie ją potem odkleić... 

Coś jak w tym dowcipie :

- Cześć Rysiek. Wiesz co, nie chcę, żebyś do nas więcej przychodził.
- Jak to, co się stało?
- No nie, po prostu nie przychodź.
- Ale co się stało, do cholery?
- Jak byłeś u nas ostatnio, to zginęło nam 150 złotych.
- Chyba nie myślisz, że to ja?
...
- Nie, nie! Pieniądze się znalazły... ale niesmak pozostał!

...Wiza nie obroni się dziś z wiadomych względów ... natomiast bardzo mocno bronią go starsi ludzie których znam. 

...Byłem na tej sesji rady lub innym spotkaniu w UMie na której wystąpił szef gminnych(chyba) struktur PISu - Pan Waliński, który wnioskował o zmianę ulic i ronda Wizy na nazwisko pierwszego proboszcza po 1946r w Trzciance (?) (Proszę kogoś by podał nazwisko bo nie pamiętam dokładnie a nie chcę pomylić)   itp. ...

...i wszystko fajnie ale gdy już miałem się dowiedzieć czym zasłużył się ten człowiek dla miasta usłyszeliśmy tylko " "Nie będę w tej chwili przedstawiać bliżej postaci księdza..." 

...po czym mówca gładko przeszedł do uzasadnienia zmiany niektórych ulic na np. 11 listopada lub Niepodległości - prezentując cały rys historyczny z Marszałkiem Piłsudzkim na czele ... który oczywiście nie jest nikomu znany ;) :/  

Tyle pamiętam z tego odczytu - i powiem szczerze że poczułem dyskomfort... ktoś zrobił mi wykład z historii na poziomie szkoły podstawowej czyli bardzo dobrze znanej...natomiast o rysie historycznym pierwszego proboszcza z Trzcianki - strzelam teraz- o którym 99% zebranych na sali sesyjnej nie miało pojęcia - nic mi do teraz nie wiadomo... 

Jeżeli ma się to odbywać w takim duchu to wydaje mi się, że co kilkanaście lat będą następowały zmiany ulic - co ekipa to zmiana ...więc może ktoś przybliży bardziej postać proboszcza ? 

Strony

 

Reklama