Jesteś tutaj

Jak szybko sprzedać mieszkanie?

sprzedam apartament

Chcesz jak najszybciej sprzedać posiadane przez ciebie mieszkanie? Chociaż może się wydawać, że kupującego można znaleźć nawet w parę dni, to czasami ten czas rozciąga się w tygodnie i miesiące. Co powinniśmy zrobić wtedy, gdy chcemy przyspieszyć transakcję?

Przede wszystkim najwięcej zależy od tego, jakie jest mieszkanie, które chcemy sprzedać. Na jego atrakcyjność wpływają między innymi takie czynniki jak jego lokalizacja, standard wykończenia, metraż, dostępna infrastruktura, ale również to, jak zostało ono sfotografowane i gdzie zamieściliśmy ogłoszenia o jego sprzedaży. Co powinniśmy zrobić wtedy, gdy chcemy przyspieszyć sprzedaż mieszkania? Jeśli chodzi o duże miasta, na przykład sprzedaż mieszkań Poznań, Warszawa czy Wrocław kupującego znajdziemy prędzej niż w mniejszych miejscowościach. W takim przypadku powinniśmy zacząć działać – wprawdzie niektórych powyższych parametrów nie zmienimy, na przykład lokalizacji, ale paroma łatwymi sztuczkami możemy sprawić, że mieszkanie sprzedamy szybciej.

Wykonaj home staging

Usługa określana jako home staging przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Polega ona na przygotowaniu mieszkania do sprzedaży i świadczona jest przez fachowców w tej dziedzinie, ale możemy też zrobić to samodzielnie.

Mieszkanie powinno być ładne, jasne, pozbawione rzeczy osobistych właścicieli. Gdy jest podniszczone, możemy wykonać niewielki remont, na przykład pomalować ściany na biało – tutaj zakres prac zależny jest od stanu nieruchomości i od tego, ile możemy w nią zainwestować. Także dobry efekt daje zakupienie nowych mieszkań – nie muszą być jednak bardzo drogie. Mieszkanie musi być też wysprzątane. Tak przygotowana nieruchomość wzbudzi większe zainteresowanie. Profesjonalnie przygotowana i sfotografowana nieruchomość pozwoli nam nie tylko na szybsze zakończenie sprzedaży, ale też uzyskanie wyższej ceny.

Obniż cenę za mieszkanie

Drugą skuteczną poradą jest po prostu obniżenie ceny mieszkania. Gdy będzie tańsze, wtedy szybciej znajdziemy zainteresowanych kupujących. Warto więc zapoznać się z cenami oferowanymi za mieszkania w podobnej lokalizacji i o zbliżonym metrażu, aby łatwiej wyznaczyć naszą cenę.

Najlepiej być też otwartym na negocjacje – gdy obniżymy cenę o parę tysięcy złotych, wtedy istnieje szansa, że kupujący szybciej zdecyduje się na podpisanie z nami umowy.

 

Reklama