Jesteś tutaj

Kino w Trzciance

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w czw., 03/11/2016 - 08:08

Reportaż przygotowany i opublikowany na YouTube przez: Telewizja Asta

MOZE WARTO BY BYLO POMYSLEC O REAKTYWACJI TRZCIANECKIEJ AKADEMII FILMOWEJ, GDZIE W TEJ SALI KINOWEJ SWEGO CZASU ODBYWALY SIE CO MIESIAC POKAZY AMBITNYCH CIEKAWYCH FILMOW Z ROZNYCH ZAKATKOW SWIATA. BYLY WYSWIETLANE  2 FILMY. I BYLY POPRZEDZANE WPROWADZENIEM FILMOZNAWCY Z POZNANIA. A PO OBEJRZENIU TYCH 2 FILMOW BYLA DYSKUSJA. WSTEP BYL BEZPLATNY. ALE NAWET GDYBY TRZEBA BY BYLO ZAPLACIC KAZDORAZOWO 5 ZL ZA OBEJRZENIE TYCH 2 FILMOW TO CHETNI NAPEWNO ZNALEZLIBY SIE.

BO NA KOMERCJI KINO NIE KONCZY SIE A JEST TYLKO JEGO ODLAMEM.

jeśli komuś odpowiada repertuar i lubi oglądać polskie filmy, albo włoskie komedie, to nie moja sprawa. Ja wolę obejrzeć w kinie dobry film, i nie dwa miesięce po premierze. Jesli nasze kino dalej będzie puszczać filmy grubo po premierze, to raczej kinomani będą dalej jeździć do Piły. I nie będę wydawać kasy tylko po to, żeby kino nie splajtowało. Fakt, kino jest ładne, wygodne, nowoczesne... i tyle.

@Predator:

A czemu nie? Nawet nie wiesz jaka to frajda obejrzeć to samo co inni ale na kilkunastokrotnie większym ekranie ;d A reklamy proszków i pożyczek to wymiatają na takim screenie...

A tak poważniej - niektóre filmy nie lecą późno z przypadku, tylko że my tak chcemy, lub po prostu dlatego że mieliśmy późny start (praktycznie po sezonie największych premier). Tak trudno wysilić makówke że nie da się wszystkiego puścić naraz? ;) 

@Predator:

Podstawową zasadą w dyskusji jest to, że rozmawiają ze sobą osoby na podobnym poziomie - a przynajmniej potrafiące się zrozumieć (w tym wypadku chodzi o czytanie ze zrozumieniem).

Nigdzie nie napisałem że masz wydawać pieniądze aby kino nie splajtowało - tylko że będziemy puszczali filmy dla tych, którzy przychodzą. Jak będą przychodziły głównie dzieci - to będzie więcej filmów dla dzieci. Proste.

I żeby nie było wątpliwości (co już też pisałem - ale pominąłeś licząc chyba że z głupim rozmawiasz) - nie chodzi o skok na kase (bo bilety mamy taniutkie) tylko o to, żeby to kino żyło - aby było komu puszczać filmy.

 

No i na końcu, mógłbyś napisać mnie i ogółowi, tak dla zaspokojenia ciekawości, co to znaczy dla ciebie "dobry film" ?

o Boze..ręce mi opadły... Tłumaczyć czym jest dobry film na temacie o kinie? naprawdę? Mam Ci udowodnić, że znam się na filmach i kinie? To może podaj mi, Twoim zdaniem, kilka tytułów dobrych filmów, a ja Ci powiem, czy masz dobry gust.

I powiem jedno, jesli nasze kino będzie bazować na polskich filmach i bajkach to upadnie. Bo w końcu się znudzi poskie kino... kumple chodzą na polskie filmy i już mają dość... przestaną. Róbmy tak dalej, a szybko się skończy.

I tak szczerze to zmęczyła mnie niebywale ta dyskusja. Idę spać.

 

Strony

 

Reklama