Jesteś tutaj

Kolejna koncepcja przebudowy placu Pocztowego

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w śr., 21/06/2017 - 16:42
Trzcianka - koncepcja przebudowy placu Pocztowego

W trzcianeckim Urzędzie Miejskim zaprezentowano kolejną koncepcję przebudowy placu Pocztowego wraz z budynkiem dedykowanym podmiotom ekonomii społecznej (poprzednia koncepcja przewidywała powstanie Centrum Integracji Społecznej), a także targowiska.

plac pocztowy koncepcja przebudowy

Osobiście uważam, że z każdą kolejną koncepcją robi się coraz ciekawiej oraz ... coraz więcej pytań mi się nasuwa. Bo np. czym ma być ta "górka" za nowym budynkiem? Pojawił się także projekt nowego przystanku autobusowego ... tylko co się stanie, jak przyjadą w to miejsce dwa lub trzy autobusy o tej samej porze?

koncepcja przystanku autobusowego w Trzciance

No i oczywiście wisienka na torcie, czyli koncepcja przebudowy targowiska miejskiego ... czyżby połączonego z płatnym parkingiem?

koncepcja targowiska miejskiego

Wizualizacje pochodzą z fanpage: facebook.com/pg/GminaTrzcianka

Koncepcja Targowiska jest super ! W centrum - porządnie zrobione - będzie ozdobą i ludzie wykorzystają je.  
Ale nie zgadzam się by za pieniądze wszystkich ludzi budowano obiekt dla kilku organizacji społecznych ! Kto to wymyślił? W Trzciance największe organizacje - mają już świetne siedziby!
A kto potem utrzyma taki nowy budynek Będą przecież wysokie koszty ocieplenia, oświetlenia i remontów budynku. Organizacje tak jak szybko powstają tak szybko się zamykają. Jeśli ktos jeszcze nie ma siedziby, to niech idzie do szkoły, biblioteki albo albo do innego nie wykorzystanego do końca obiektu i wzamian za wynajem niech robi coś dla seniorów albo dzieci. Będą wysokie koszty budowy obiektu a jeszcze wyższe koszty utrzymania.
Zrobić obok Targowiska jakieś centrum zabaw dla dzieci i kawiarenkę dla seniorów - w jednym. Rodzice na Targowsiko a dzieci pobawią się w jakiś basenach z piłeczkami albo na materacach -   a seniorzy sobie pogadają, wyjdą z domu. 
Myślę, że takie coś bardziej przyda się  w Trzciance !

 

"Jeśli ktos jeszcze nie ma siedziby, to niech idzie do szkoły, biblioteki albo albo do innego nie wykorzystanego do końca obiektu i wzamian za wynajem niech robi coś dla seniorów albo dzieci."

 

Myślisz, że jest to takie proste Jogrodek ? Prócz tego wszystkiego musisz się jeszcze umieć wpasować , nie pyskować , potakiwać... inne zdanie wyklucza Ciebie z czegokolwiek  ;) 

No to tym bardziej ten budynek jest nie potrzebny !
On też będzie budynkiem miejskim a nie prywatnym. Jesli teraz trudno jest sie dogadać, to w nowym budynku będzie jeszcze trudniej. A miasto straci wiele pieniędzy na budowę i utrzymanie. Prawad jest taka, ze tylko "wybrani" będą mogli z tego skorzystać. Natomiast z podatków każdego mieszkańca Trzcianki budynek będzie utrzymywany !
 

1974 - w odpowiedzi na Twój komentarz - budować i remontować trzeba i warto. Trzcianka bardzo się rozwija. Tylko to nie jest dobra koncepcja, żeby tworzyć szumne centrum dla organizacji pozarządowych - to jest zły pomysł!
Organizacje pozarządowe mogą iść do szkół - i wtedy będzie taniej.
A w Parku warto postawić mniejsze lub większe centrum rozrywki.

 

Reklama