Jesteś tutaj

Konformizm po trzcianecku

Obrazek użytkownika 1974
Wysłane przez 1974 w pt., 02/06/2017 - 20:56

I jak tu nie myśleć o faworyzowaniu jedynie słusznej firmy:

"Ruszyły prace związane z remontem drogi w Smolarni, znajdującej się w samym sercu wioski. Już niebawem bardzo nierówna nawierzchnia odejdzie do historii. Inwestycją zajmuje się sprawdzony wykonawca trzcianecka firma Baheco Sp. z.o.o., która nieraz już realizowała podobne projekty." https://www.facebook.com/pg/GminaTrzcianka/...

Czyli pełna aprobata społeczna na ... no właśnie, jak nazwać takie działania? I jak tu krytykować te chodnikowe zlecenia. Przecież oni robią to dla naszego dobra! Prawda?

Temat faforyzowania Firmy BAHECO byl juz kiedys poruszany. Byla nawet obietnica sprawdzenia pod wzgledem prawnym, czy nie zachodzi w tej sprawie konflikt interesow. Ale jakos sprawa ucichla.

 

Sa od tego odpowiednie sluzby panstwowe - powinny to sprawdzic.

 

Myślę że mieszkańcy przy urnach ten fakt wezmą pod uwagę.Tylko pytanie czy urzedujacy burmistrz będzie starał się o reelekcję?Widzisz Arku i 1974 nie ma chętnych do zmierzenia się z tym zagadnieniem od strony prawnej.Kiedys p.Kups wytykano każda pierdołe.Gdzie podziałi się  ci wszyscy mondrale którym można dziś pokazać tylko środkowy palec?Jedno jest pewne jaką ta droga nie byłaby kręta to i tak zawsze to będą  nasze pieniądze.

Na stronie https://www.facebook.com/GminaTrzcianka/ za sprawą naszego prężnie działającego działu promocji, burmistrz Czarnecki pochwalił się szczególnym uznaniem i zaufaniem społecznym dzięki któremu otrzymał „LAUR SPOŁECZNEGO ZAUFANIA”

Jak uzyskać taki "laur" ? Otóż, zgodnie z regulaminem [http://laur.org.pl/regulamin] wpłacamy 690 PLN i otrzymujemy świadectwo dokumentujące uhonorowanie Laurem Społecznego Zaufania, dwie naklejki „Laur Społecznego Zaufania” (na drzwi oraz samochód) itd.

Oczywiście burmistrz Trzcianki to nie jedyna instytucja w Trzciance wyróżniona tym "laurem" http://laur.org.pl/component/search/?searchword=trzcianka&searchphrase=a...

Zawsze myślałem że na zaufanie trzeba zasłużyć, widać myliłem się? Bowiem powyższy przykład pokazuje że wystarczy zapłacić z kasy miejskiej i już mamy potwierdzenie SPOŁECZNEGO ZAUFANIA!

Na koniec pytanie: Dlaczego my mieszkańcy bezmyślnie przyklaskujemy tego typu działaniom?

Bóg stworzył burmistrza, burmistrz BAHECO, a BAHECO drogi... Dla naszego dobra... dla dobra gminy Trzcianka... nie potraficie tego zrozumieć? :) I wcale nie jest to taki DROGI biznes.... bo córka zasiadająca w zarządzie BAHECO według oświadczeń burmistrza nic nie zarabia...

Zamówienia publiczne udzielone firmie BAHECO SP. Z O.O. i jej szacunkowe przychody z realizacji przetargów w latach 2011 - 2017 http://www.przetargi.egospodarka.pl/kto-wygral/13934247,baheco-sp-z-o-o.... I teraz, rzutem na taśmę (jak kończyć to z przytupem) ostatnie, ale największe zlecenie od Gminy Trzcianka które wygrała firma BAHECO SP. Z O.O. - 1 322 779,07 PLN Rozbudowa i przebudowa cmentarza komunalnego w Trzciance http://www.przetargi.egospodarka.pl/95603_Rozbudowa-i-przebudowa-cmentar...

W swoim komentarzu na Facebooku Krzysztof Wojciech Jaworski (szacunek za odwagę) doprecyzował te informacje:

"Do inwestycji na cmentarzu ciężko się przyczepić - robią go już wszyscy:

1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ,,Rozbudowę cmentarza komunalnego w Trzciance”:

Ofertę najkorzystniejszą złożył wykonawca:
F.H.U. Idalia Jaworska
ul. Tetmajera 15
64-980 Trzcianka
Cena oferty 260 488,30 zł brutto.

2. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ,,Rozbudowa i przebudowa cmentarza komunalnego w Trzciance”:

Ofertę najkorzystniejszą złożył wykonawca:
BaHECo Sp. z.o.o.
ul. Sikorskiego 92
64-980 Trzcianka
Cena oderty – 1 322 779,09 zł brutto

3. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na ,,Wykonanie ogrodzenia frontowego cmentarza komunalnego w Trzciance – Etap III zadania”:

Ofertę najkorzystniejszą złożył wykonawca:
REM-BUD
Henryk Grzymski
ul. Lelewela 17
64-980 Trzcianka
Cena oferty – 394 473,78 zł brutto.

Wszystko pięknie, może poza tym tylko, że planowano wydać na to 1mln zł, a nie 100% więcej... "

Nadal twierdzicie, że wszystko jest OK?

Ja bym tu chciał aby do zaistniałej sytuacji odnieśli się zwolennicy Czarneckiego.Wiem że macie zakaz udzielania się publicznie ale może ma z was ktoś JAJA i skomentuje ten cały inwestycyjny kabaret! Dalej Malinowski co jest czy musisz złożyć wniosek aby się odezwać?

Tym piszącym te bzdety nie chodzi o prawdę czy rzetelną informację. Szukają sensacji, a gdy nie znajdują to i tak znajdują. Przydają się zdolności literackie kuzynostwa...
Z tego co czytam przetargi się odbyły. Nawet podane są wysokości kwot za które realizowana jest inwestycja. Wszystko podane jak na tacy z upublicznieniem w necie itp. itd. Przynajmniej tak to wyczytałem w podanym przez was linku.
Na rynku budowlanym od jakiegoś czasu panuje posucha pracowników, zresztą nie tylko w budownictwie, rosną więc koszty. Wczoraj oglądałem TVL i przewodniczący komisji gospodarczej mówił iż zaakceptowali zwiększone koszty i skorygowali WSI. Zgodnie wszyscy radni.
Czegóż więc do cholery czepiacie się ? Taka wiarygodność jak wasza, z tymi insynuacjami, obrażaniem i ubliżaniem jest warta funta kłaków. Tylko nerwy psujecie i posługując się socjologicznymi sztuczkami próbujecie zasiać ferment. Chcecie powrotu chaosu i fermentu, myślicie że przymilnym zagadywaniem starszych osób, przekazywaniem znaku pokoju w kościele ze śmiesznie dużą ilością osób, wystawaniem na kościelnych schodach i witając się z przybywającymi do kościoła przyniesie popularność wystarczającą do wygrania wyborów? To naiwność...

Czemu frant, jak coś nie zgadza sie z twoim punktem widzenia to są bzdety a to co piszesz ty to piękna i cała prawda? Może każdy ma prawo do swojego punktu widzenia. Odrzekasz sie od pisiorów, a postępujesz jak oni. Nie dopuszczasz możliwości, że kto inny może mieć rację. Nie myślisz nad tym co piszesz, tylko dajesz upust emocjom. Pamiętaj, że kto inny może mieć rację.

Strony

 

Reklama