Jesteś tutaj

KONIEC BETA - BUS W TRZCIANCE?

Dowiedziałem się od mego Przyjaciela dzisiaj (20.03.2017 g. 22:35), iz lokalny przewoznik autobusowy BETA BUS zawiesił połączenia Trzcianka - Piła Piła - Trzcianka bez poinformowania odpowiednio wczesniejszego. Mam nadzieje, ze Pan burmistrz k. Czarnecki okaze sie prawdziwym Burmistrzem i podejmie rozmowy z PKS Piła ws zwiekszenia połączen w dni powszednie i soboty i niedziele - takze te po 22:00. Bo inaczej wiele osob dotychczas pracujacych w Pile - bez mozliwosci dojazdu do pracy - beda zmuszone zrezygnowac z pracy.

Zwracam się tą drogą tez do Radnych o podjęcie odpowiednich działań, aby zapewnic Mieszkancom Trzcianki miasta i gminy - przewoznika autobusowego i kolejowego, ktory by zwiększył połączene w godzinach pozno - wieczornych oraz w weekendy. Nie kazdy ma bowiem auto i prawo jazdy.

Nie dziwie sie, ze zakonczyla swa dzialalnosc - bo operowala jednym z najgorszych pojazdow, ktore w innych krajach UE nie bylyby dopuszczone do ruchu ze wzgledu na zagrozenie bezpieczenstwa Pasazerow. Ale mogli poinformowac o tym wczesniej.

A co Wy jako Mlodziez Wszechpolska macie do zbiorki ws zwiekszenia polaczen PKS Pila. Nie wyręczajcie Burmistrza z PIS. To jego rola i radych Miejskich. Czy chcesz upiec polityczna ges na tej sprawie? 

Zbiorke podpisow niech zorganizuje jakis Referat np. ds spolecznych w Urzedzie Miejskim.

 

Ta sprawa nie ma nic zwiazanego z polityka... Tylko zwykla kwestia zwiekszenia polaczen w PKS Piła na trasie Trzcianka - Piła Piła - Trzcianka

 

Jeden z Radnych juz zainteresował się tą kwestią i obiecał, iz poruszy ja na komisji Spolecznej Rady Miejskiej.

Rzekomo troszczysz się o ludzi dojeżdzajacych do Piły.. A nie przyszło ci do głowy, ze wśród nich mogą być również członkowie MW (czy jakiejkolwiek innej organizacji, grupy społecznej, etc). Chcą zbierać podpisy, niech zbierają.

Przytoczę dwa cytatyz twojej wypowiedzi:

" Ta sprawa nie ma nic zwiazanego z polityka... "

" Nie wyręczajcie Burmistrza z PIS. "

Określ się człowieku - o co ci tak naprawdę chodzi?

 

A co to ma do rzeczy - kto dojezdza do pily czy lewicowiec czy prawicowiec? A zaznaczanie, ze zbiorke ws zwuiekszenia polaczen autobusowych bedzie robic MW to gwest polityczny wykoywany pod publiczke. Nie urodziłem si wczoraj i wiem w czym rzecz. To takie ocieplanie wizerunku organizacji nacjonalistycznej, ksenofobicznej i homofobicznej w oczach Mieszkancow. Tak jak A. Duda na nartach.

 

Jestem zatroskany o tych co nie beda mogli czym wrocvic po 22:00 z pracy. Sam w latach 2007 - 2010 jedzilem do pracy do piły i wiem, iz bardzo wazne jest miec czym wrocic do domu po pracy. Nie kazdy bowiem ma samochód i ma prawo jazdy. A nawet nie zawsze idzie sie tak dogadac, aby z kims sie zabierac po pracy bo ludzie pracuja w roznych miejscach Pily i na roznych zmianach.

Zaznaczylem, ze Burmistrz jest z PIS dlatego iz rzadzi nami PIS jako rzad i moglby uzyc swych wplywow i cos zalatwic. Przeciez mamy wiele przykladow jak koledzy z PIS zalatwiaja to i owo majac dojscia do prezesa PIS. haha

 

A tak powaznie to problem braku polaczen autobusowych PILA TRZCIANKA i TRZCIANKA PILA po 20:00 nie jest problemem politycznym tylko egzystencjalnym i nikt nie powinien tego uzywac do promowania swych emblematow partyjnych.

Więc w ramach troski o innych spróbuj się zebrać jako Arkadiusz Pieńkowski - mieszkaniec Trzcianki, zorganizować listę z podpisami, wykazać się oddolną inicjatywą, wyjść na przeciw problemom egzystenjalnym. I nie będzie to promowaniem swych emblematów partyjnych. Kto wie, może w następnych wyborach zostanie to docenione i tym razem uda się być radnym?

 

wojtku ze swej strony zrobilem to co uwazalem za stosowne - powiadomilem radnego o danym problemie i posrednio Burmistrza i to jest ich obowiazek, aby korzystajac ze swych uprawnien podjeli konkretne dzialania. A liste podpisow tez moze ktos zorganizowac - ale bez zadnych szyldow emblematow partyjnych itp. Bo to nic z polityka nie ma. 

Nikt nikogo nie wyręcza. Zaangażowanie społeczne pomoże a nie zaszkodzi burmistrzowi w jego działaniach( bo wierze ze też się tą sprawą zainteresuje)

MW nie jest partią polityczną tylko organizacją młodzieżową.

Strony

 

Reklama