Jesteś tutaj

Likwidacja autobusów do Piły

Witam wszystkich,

od 1. lipca polaczenia autobusowe PKS Piła z Piły do Trzcianki o godzinie 20:10 oraz 22:30 zostaną zlikwidowane. Najpóźniejszy powrót autobusem będzie możliwy o 18:30, po 20 jest jeszcze pociąg. Co z ludzmi pracującymi w Pile? Jeździłem wieczornymi autobusami i wiem, że często były wypełnione. Piszę ten post by sprawdzić, jakie jest zainteresowanie tematem. Jeśli jest grupa osób, dla których powrót z pracy od lipca będzie problemem, może warto wystosować jakąś petycję do PKS Piła w celu pozostawienia chociaż jednego autobusu wieczorem?

wystarczy zatrudnić się jako anglista w szkole i końcyzć pracę najpózniej o 15:30 :)Pracuję w szkole na wsi i pomimo tego, że mam 2 km na pkp w trzciance i 3 km pózniej z biernatowa do busu szkolnego to jakoś wytrzymuję. Jak ktoś chce to może zmienić pracę.

Gdy duży przedsiębiorca rezygnuje z takiej trasy w to miejsce może i na pewno pojawi się mały lokalny przewoźnik.

Od wielu lat w Małopolsce na takich lokalnych trasach rządzą tzw. busiki!

Wystarczy kupić busa (max. 14-osobowy), znaleźć rzetelnego kierowcę, zarejestrować przewóz osób, zamontować kasę fiskalną i zacząć obsługiwać takie trasy.

Na początku trzeba zainwestować, ale zwrot oraz rozwój firmy ... gwarantowany ;)

Na stronie PKS Piła http://www.pkspila.pl/aktualnosci.php pojawiła się taka informacja:

"Drodzy Pasażerowie z kierunku Trzcianka - Piła. Z wielkim niezrozumieniem odebraliśmy negatywnme stanowisko Starostwa Powiatowego w Czarnkowie, które swym postanowieniem uniemożliwia wykonywanie kursów na tej linii w soboty oraz wieczorna parę 18:30 P-T i 19:10 T-P Wobec powyższego zmuszeni jesteśmy całkowicie zrezygnować z komunikacji sobotniej oraz innych połączeń w tygodniu. Poniższy rozkład obowiązuje od 7 lipca 2018. Kursy, których starostwo nie uzgodniło, zostały wykreślone. Wszelkie zapytania, prosimy kierować do Starostwa Powiatowego w Czarnkowie."

Poniżej oświadczenie starosty czarnkowsko-trzcianeckiego w sprawie połączeń autobusowych Piła - Trzcianka - Piła:

Poniżej publikujemy oświadczenie starosty czarnkowsko-trzcianeckiego w sprawie połączeń autobusowych Piła - Trzcianka - Piła

Więc o co chodzi? Kto skorzysta na tym zamieszaniu?

 

Reklama