Jesteś tutaj

Marsz Niepodległości 2016

Obrazek użytkownika maciek
Wysłane przez maciek w sob., 15/10/2016 - 23:12

Organizujemy wspólny wyjazd na Marsz Niepodległości z Piły.

Wszystkich zainteresowanych taką formą wyjazdu proszę o kontakt.

Preferowany kontakt poprzez FB, SMS.

 

Zapraszając ludzi do wspólnego wyjazdu na marsz, należy podać istotne informacje , żeby ludzie wiedzieli na co się zapisują. Na 11 listopada w Warszawie zgłoszone są 3 marsze:

- o godz. 12.30 "KOD Niepodległości" - marsz organizuje koalicja Wolność Równość Demokracja (KOD, partie i stowarzyszenia opozycyjne)

- o godz. 14.00 "Marsz Niepodległości" organizowany prze Młodzież Wszechpolską i ONR (organizacje nacjonalistyczne propagujące faszyzm)

- o godz. 15.00 "Za wolność naszą i waszą" - marsz organizuje Koalicja Antyfaszystowska (m.in. partia Razem)

Ja osobiście pójdę w pierwszym marszu.

Nikt nie broni zwoleniką innego Marszu napisać tutaj post. Ja idę w drugim Marszu, więc chętnych zapraszam na niego. A ze MW i ONR to faszyzm..powinnien pan się spalić ze wstydu. Niech pan to powie tysiącom działaczyn narodowcyh, którzy zostali zamordowai przez Niemców, ze niczym sie od nich nie różnią..

ONR i MW to polscy nacjonaliści a polski nacjonalizm walczył z tym Niemieckim.

Ja nie mam nic przeciwko demokracji. KOD jej nie broni, tylko starej kliki.

Jasne nie wszytskie ruchu PiS są mądre, fajne. Ale czy w Polsce jest zagożona demokracja? Nie sądze. Czy w Polsce nie ma wolności słowa? Jest, ostatnio opublikowano raport, gdzie polska w rankingu wolności słowa była na czubie a ten uwielbiamy przez niektórych zachód dopiero w połowie.

 

Demokracja, to nie tylko wolność słowa. To przede wszystkim instytucje gwarantujace jej istnienie. To przestrzeganie ustalonych zasad i praw - a zwłaszcza Konstytucji i umów międzynarodowych. To trójpodział władzy na ustawową, wykonawczą i sądowniczą. Demokracja, to niezawisłość sędziów i prokuratorów; to niezależność mediów. Tych publicznych też. A raczej przede wszystkim tych publicznych. Niezależnych od aktualnie "panującej władzy". Demokracja, to rządy, które potrafią służebnie wykonywać swoje powinnosci wobec narodu i ojczyzny. Tam, gdzie władza utożsamiana jest z rządzeniem, zaczyna się dyktatura.

Demokracja, to przestrzeganie zasad tworzenia nowego prawa; to realny udział opozycji w pracach parlamentu.

Obecnie mamy tylko pozory demokracji. A instytucje gwarantujące jej istnienie są permanentnie niszczone.

I na koniec: demokracja, to realny udział narodu w zarzadzaniu swoją ojczyzną. Obecna władza traktuje naród przedmiotowo, tylko i wyłącznie jako tak zwaną masę wyborczą.

 

Taaaak? Poszukaj tego raportu i pokaż nam z jakiego jest okresu. Ok?
Ja czekam na kolejny.
Tak, uważam że demokracja w Polsce jest zagrożona i należy się temu mocno sprzeciwić. Jeżeli naprawdę chodzi wam o Polskę, to powinniście iść razem z KOD-em. KOD broni trójpodziału władzy przed politykami, Kaczyński próbuje to zniszczyć i rządzić samodzielnie. Jeżeli to mu się uda, może być bardzo gorąco.

Strony

 

Reklama