Jesteś tutaj

Mauzoleum

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pon., 01/08/2016 - 10:46

Temat wraca jak bumerang ...

Ciekawe tylko dlaczego jest takie ciśnienie i co na to strona rosyjska?

Reportaż z Telewizji Asta

W końcu ktoś powiedział Czarneckiemu prawdę w oczy kim jest i to co robi!!Wielokrotnie o tym pisałem.Teraz frantowi nie podoba się że atakują burmistrza wręcz sugeruje że ludzie wchodzą w jego kompetencje próbując narzucić swoją rację he.Ty już rzeczywiście się starzejesz frant masz zaniki pamięci zapomniałeś co ty i twoi  kolesie z rady robili z poprzednikiem?Jesteś podobnie zaklamany jak twój obecny idol.Co do Mauzoleum przecież teraz rządzi PiS i łamanie prawa przez nich to już norma więc jaki więc problem przypadkowo np.uszkodzić Mauzoleum jakąś koparka jak to kiedyś sugerował pewien były radny.Potem ruskim można powiedzieć że przez przypadek podczas prac w koło niego doszło do przypadkowego naruszenia konstrukcji i Mauzoleum się zawaliło he.Takich to radnych mieliśmy!A tak na poważnie moim zdaniem w obecnych realiach stosunków politycznych  między nami a Rosją nie ma takich narzędzi które spowodowałoby inne nastawienie Rosjan do tego tematu.

                     Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że mojego upragnionego referendum tyczącym mauzoleum nie będzie. Trzeba się chyba z tym pogodzić .... i realnie przyjrzeć się obecnemu stanowi rzeczy.

                      Burmistrz powoli ale systematycznie dokonuje kolejnych ruchów w tej trudnej sprawie. Co najważniejsze, nie słucha bzdurnych podpowiedzi o siłowym rozwiązaniu problemu, typu przypadkowego uszkodzenia filaru i tym podobnym. Czytając takie wpisy i słuchając niektórych wypowiedzi włos się jeży na głowie, co też ludziom chodzi po głowie. Czy to wpływ obecnego rozchwiania politycznego czy może wysokich temperatur... Radykalizowanie się pewnych grup i ich przerażająca retoryka mogą przyprawiać o ból głowy i każą zastanowić się czy dalsza dyskusja o tym ma sens. Będzie to zależało od przebiegu zapowiadanej demonstracji. Z wielu powodów opisywanych wcześniej najlepiej gdyby jej nie było... znaczy demonstracji :-)

                          Zastanawia mnie ustalona kolejność porządku tego dnia. Msza św. z oczywistym przekazaniem sobie znaku pokoju, a następnie wykrzykiwanie haseł i jak zrozumiałem z telewizyjnej wypowiedzi organizatora race, niecenzurowane teksty i podgrzewanie atmosfery nienawiści. Mówi o tym człowiek, który często służy do mszy i powinien z racji pełnionych funkcji, być raczej przykładem, a nie zgorszeniem.Hm...

                     Czy mauzoleum zostanie czy nie, to ważne dla lokalnej społeczności. Lecz nieodparcie nasuwa się pytanie, czy aż tak ważne, aby wyprowadzać problem na ulicę i powodować radykalizację postaw i demonstracyjnego nieszanowania prawa?

Dziwi mnie Postawa Pana Edwina Klessy, ktory wykorzystuje Kiboli do swoich rozgrywek politycznych i chce urzadzic w Trzciance - przy cichym poparciu Kosciola Trzcianeckiego kolejna nacjonalistyczna rusofobiczna rozrobe - no niech bedzie - manifestacje. Zawsze uwazalem Go za osobe, ktora łaczy a nie dzieli a tu niestety pomyłka. Sam Burmistrz Czarnecki stwierdzil, ze ta manifestacja nie pomoze w przyspieszeniu usuniecia Mauzoleum z Placu Pocztowego w najblizszej perspektywie czasowej a moze ta manifestacja spowodowac, ze strona rosysjska uprze sie i nie wyrazi zgody na wiele lat.

 

 

Obecne wspieranie przez obecna wladze PIS i Kosciol srodowisk tzw patriotycznych a mowiac konkretnie srodowisk nacjonalistycznych, ksenofobicznych powolujacych sie na miano bycia Patriotami budzi moj bunt i zaniepokojenie, co bedzie dalej.

 

 

Mam nadzieje, ze Burmistrz nie ulegnie presji tych srodowisk i wybierze opcje racjonalna i zgodna z prawem.

 

I na koniec mam nadzieje, ze Manifestacja ta - odbędzie sie bez rusofobicznych hasel takie jak widac na plakatach rozwieszonych na ulicach, zachecajacych do wziecia w niej udzialu.

Spór o trzcianeckie mauzoleum nabiera rumieńców, sprawa zainteresowała nawet telewizje Polsat. http://www.ipla.tv/2016-09-13-cien-wielkiej-polityki/vod-6899517 Szkoda tylko że dziennikarze powtarzają za ratuszem wersje o rewitalizacji parku a nie pokazują betonowych planów zagospodarowania tego terenu. Może jakaś inna redakcja wgryzie się w temat? No cóż kadencja się kończy a tyle kostki brukowej jeszcze do położenia. Oj trzeba się śpieszyć!

Odwalcie się od tego miniparku, trzeba zlikwidować symbole "sierp i młot" i zapisy w jezyku rosyskim, swastyka też byłaby niestosowna na tej budowli, konstrukcji, zostawić..po tych czynnościach. np.  czołg był be....i co ? nie idzmy w tym kierunku...a, że burmistrz potrzebuje placu do brukowania to inna inszość.....

Jak będziemy mieli takich patriotów i dyplomatów jak poseł Sasin z PiS to napewno coś załatwimy ruskim.:RMF: Trzeba wyrwać wrak tupolewa Rosjanom

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport-lech-kaczynski-nie-zyje/aktualnos...

Wypada więc zadac pytanie  do wypowiedzi posła Sasina ciekawe jak che to zrobić?Takie wypowiedzi tylko narażają tych polityków na śmieszność bo akurat ruscy przesteaszą się Sasina lub kogokolwiek z PiS-u.Tu potrzeba rozwagi i sprytu politycznego aby takie kwestie jak Mauzoleum czy zwrot wraku rozwiązać a nie wyrafinowania cwaniakowania.

 

Strony

 

Reklama