Jesteś tutaj

Mauzoleum

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pon., 01/08/2016 - 10:46

Temat wraca jak bumerang ...

Ciekawe tylko dlaczego jest takie ciśnienie i co na to strona rosyjska?

Reportaż z Telewizji Asta

                W nadchodzącym tygodniu dowiemy się więcej o trzcianeckim mauzoleum. Zostaną bowiem dokonane odwierty w miejscach gdzie georadar "coś pokazał". Chodzi już o samą płytę, gdyż "okolica" została już "odwiercona" i nic nie wykazała....

            Mam nadzieję, iż wiertła natrafią na kości leżących tam żołnierzy, co raczej przesądziło by o pozostawieniu w nienaruszonym stanie oryginalnej budowli.

Jak mogłeś napisać, " Mam nadzieję, iż wiertła natrafią na kości leżących tam żołnierzy...". Tylko jakiś debil może się cieszyć z tego, że trafi na kości nieboszczyków. To już jest paranoja. Ale czego po tobie można się spodziewać. Archeolodzy ustalają jak jest i wtedy zobaczymy, co dalej. Ale radość z powodu odnalezienia kości... Bo trzeba zachować sowiecki symbol panowania? Ja pie...lę. Ale trzeba mieć jobla.

           Sytuacja z trzcianeckim mauzoleum komplikuje się. Z powodu nie natrafienia na szczątki żołnierzy podczas odwiertów kontrolnych. Czy przesądza to o losie charakterystycznej budowli wrosłej w krajobraz Trzcianki? Nie. Daje jednak potężny argument jej przeciwnikom.

             Czy szeroko rozumiane władze zdecydują się w tej sytuacji na likwidację? Decydujące zdanie ma zdaje się IPN, lecz to chyba nie będzie takie proste i decyzja należeć będzie do znacznie wyżej postawionych osób. Ach te obustronne porozumienia...

                Z prawnego punktu widzenia niewiele się zmienia. Wszak 100 % pewności nie ma....Z drugiej zaś strony...

            Z wielką uwagą i ciekawością obserwować będę dalsze poczynania w tej sprawie. I chyba nie tylko ja....

Strony

 

Reklama