Jesteś tutaj

Mauzoleum

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w pon., 01/08/2016 - 10:46

Temat wraca jak bumerang ...

Ciekawe tylko dlaczego jest takie ciśnienie i co na to strona rosyjska?

Reportaż z Telewizji Asta

W sprawie rozbiórki Mauzoleum powinno byc ogłoszone Referendum. jesli dla burmistrza Trzcianki bedącego Prezesem PIS na Region Pilski glos spoleczenstwa jest wazny - to powinien wsluchiwac sie w calosc glosow Mieszkańcow Trzcianki a nie tylko grupki osob z PIS i ONR. A przeciez Prezes PIS i B. Szydlo przed wyborami parlamentarnymi obiecywali, iz glos suwerena bedzie brany pod uwage.

Poza tym ten pomnik bylby nauka dla pokolen i przypomnieniem tej naszej trudnej historii Polski po II Wojnie Swiatowej. Historii nie da sie wymazac i usuwajac pomniki nie zmienimy jej.

 

Nalezaloby te Mauzoleum pozostawic a tylko zadbac o teren przyboczny bardziej i postawic tablice multimedialna opisujaca historie Polski po II Wojnie swiatowej i historie lokalna.

pogląd Asbachlta i wielu mieszkańców Trzcianki..: można rozebrać konstrukcję mauzoleum, bo ani mi ziębi, ani parzy ten "pomnik" ale zostawcie ten mini park!!!! Wybrukowana przestrzeń od ronda do północnej części placu jest przerażająca!!! (Nawet złamana przez bliżej nie określoną konstrukcję w miejscu rozebranego chrześcijańskiego, ewangelickiego kościoła). Ja rozumiem burmistrza, te m. kwadratowe do położenia,... taka szansa dla behaco, czy jakoś tak, się już nie powtórzy...a my, mieszkańcy będziemy zapierdzielać po tym wybrukowanym kawałku Trzcianki..tego chcemy?

Malo tego że bedziemy mieli betonową patelnie to przy okazji zniknie w Trzciance calkowicie dworzec autobusowy..Im się wydaje że zmieniają miasto  na dobre tylko że na takie zmiany nie ma zgody panowie rzadni i burmistrzu.

 

 

Tez obawiam sie betonowej pustyni w centrum miasta. I oby tak nie stało sie. Tez jestem za zachowaniem obecnego mini Parku na Placu Pocztowym, bo daje on mozliwosc usiaść w cieniu drzew przy fontannie starszym i młodszym osobom. Nalezaloby tą część tylko zmodernizowac troche i dodac wiecej zieleni np. kosodrzewin, bo duzo jest gołych placow gołej ziemi oraz uzupelnic brakujące ławki - patrz pusta wysepka bez lawki naprzeciwko Zabki i czesciej czyscic alejki i ławki z odchodów ptasich, bo same zamiatanie miotlą przez sprzataczki to nie wystarczy. Z tego co wiem swego czasu po Trzciance kursowały takie male samochody zmywarki, odkurzacze i tutaj m.in. najpewniej dobrze zdayby egzqamin. Ponadto nalezaloby usunac martwe drzewko nieopodal fontanny bo ono szpeci a nasadzic pare nowych drzewek odpowiednich do Parku.

Jak najbardziej jestem za całkowita rewitalizacja placu pocztowego - a szczegolnie nie tylko tej czesci poza Parkiem ale tej drugiej w kierunku Targowiska. warto przy tym zainteresowac sie ta wyrwa - pusta przestrzenia przy tzw schodkach gdzie stoi duzy szpecacy baner na metalowych katownikach docisnietych 2 betonowymi glazami. Ten teren szpeci. Warto by bylo pomyslec o budowie w tym miejscu jakiegos budynku aby architektonicznie wypelnic ta luke. Bo obecnie wy\glada jak buzia bez zeba przedniego. 

Czesto tam siadam z moja schorowana matka, gdzie w cieniu drzew ma mozliwosc odpoczac w trakcie spaceru. I posłuchac szumu fontanny. To dziala na nia relaksujaco i pobudza do zycia w jakiejs mierze. Duzo tez matek z dziecmi tam siada. I dzieci bawia sie przy fontannie. Nalezaloby juz teraz zadbac o nalezyte cisnienie wszystkich wodotryskow. Bo jeden szczegolnie jest bardzo anemiczny. Czy ZIK nie moze ktorys rok z kolei dac sobie z tym rade. Moze nam konstrukcja i pomysl poprzedniego Burmistrza nie podobac sie, ale nalezy dbac technicznie o wlasciwa jej eksploatacje. Bo taki widok fontanny z nierownymi wodotryskami - nas Trzcianian osmiesza wzgledem turystow.

Czekam na wlasciwa i szyka reakcje ZIK, bo z tego co wiem to on czuwa nad eksploatacja tej fontanny. Nie mamy w Trzciance podobnej fontanny - wiec dbajmy wlasciwie choc o ta jedna. Choc jest tez fontanna naprzeciwko Dworca PKP. Ale tam strumyczek wody leje sie anemicznie - gorzej niz woda z kranu. Tam tez warto by bylo zainteresowac sie przez ZIK ta fontanna i pobudzic ja do zycia. A jest ona zabytkowa fontanna. I zadbac tez o nasadzenie z pomyslem wokoł niej duzo kwiatow, tak jak to mialo miejsce za czasów Burmistrza Kupsia. Wtedy ona nawet byla ozdoba. A dzis szpeci. Bez kwiatow o odpowiednio gestym nasadzeniu i bez odmalowywania jej.

 Że tak nie żal było podjąć taka decyzję radnym kiedyś należących do PZPR a paru ich mamy w radzie.Ciekawe ilu z nich w przeszłości składało wiązanki kwiatów 27 stycznia pod Mauzoleum.Ale dziś mamy zgodę i pojednanie.Na przykład ci niektórzy  co kiedyś byli prześladowani dziś razemi ramie w ramię  z bylymi towarzyszami PZPR popierają burmistrza Czarneckiego."Normalnie Zbawiciel"cytując klasyka.

Strony

 

Reklama