Jesteś tutaj

mikołaj

Obrazek użytkownika ewa
Wysłane przez ewa w pt., 07/12/2018 - 16:51

własnie przeglądałam zdjecia z parady mikołajów w Trzciance i jestem pod wielkim wrazenie zorganizowania takiej fajnej imprezy a wśród mieszkańców Trzcianki widze Waszego nowego Burmistrza. Jestem przekonana, że wybraliście właściwie, facet młody, pełen energii i przekonana jestem, że głowa pełna nowych pomysłów a co najwazniejsze budzi zaufanie.

To jak potrafi zintegrować sie z Wami napawa optymizmem na przyszłość , Trzcianka już nie tylko będzie rozwijała się pod względem infrastruktury ale na pewno powiększy rynek pracy , wprowadzi nowe technologie a przede wszystkim przyciagnie inwestorów i turystów.  

Ten Burmistrz to na pewno strzał w 10 przekonacie sie juz niedługo,  brawo ieszkańcy

 

pozdrawiam

Ewa

Ja chciałbym inaczej. Chciałbym aby burmistrz był gospodarzem. Poprzedni ciągle coś oglądał, zwiedzał, odwiedzał, kontrolował. Głosowałem na zmianę aby zaczął się rozwój miasta. Nie imprezy i bywanie tylko rozwój. Ja wiem, że to dopiero początek kadencji i dlatego czekam spokojnie na działania. Euforia z powodu ewentualnych super imprez czy eventów to chyba jakaś pimyłka. Od igzysk są instytucje a burmistrz jest od chleba.

 

 

inaczej czyli jak? najprościej wsadzić Burmistrza do Urzędu, jeszcze wepchnąć go do gabinetu i zamknać na klucz.  Najwazniejszą rolą Burmistrza są  spotkania z mieszkańcami nie ważne  czy są to spotkania nieoficjalne czy oficjalne. Bez ludzi  nie ma rozwoju miasta chociaż by Burmistrz na głowie  stanął. Kadencja Pana Jaworskiego zbiegła sie w czasie z okresem gwiazdkowym gdzie są organizowane rózne świateczne spotkania i to była wspaniała okazja do spędzenia razem czasu. Były rozmowy i zabawa, rozumiem, że ciebie na tym spotkaniu nie było. Praca na rzecz miasta nie polega tylko na  budowie nowych chodników, placów, budynków.  Wiesz co było powodem utraty władzy róznych włodarzy miast to, że nie wychodzili do ludzi i z nii nie rozmawiali  Więc nie krytykuj tylko czekaj na efekty pracy  wybranego przez Ciebie Burmistrza

Tylko trzeba pamietac,że na to wszystko trzeba zarobić.Czarnecki lubiał wydawać i zaporzyczać sie.Należy ściągać nowe firmy do miasta żeby były pieniądze z podatków.I nie zgadzam się z obecnym burmistrzem który stwierdził w kampani że należy dbać o te firmy które już są.

Istniejące mają poważne problemy z pozyskaniem pracowników. Wynika to zapewne z z jednej strony z tego, że Trzcianka jest mała a posiada przedsiębiorstwa duże, że o średnich i małych nie wspomnę. A z drugiej strony mamy brak fachowców. Brak szkół zawodowych, przyzakładowych odbija się czkawką. Także w mojej opinii postawienie kolejnej firmy czy firm w ogóle nie jest rozwiązaniem.

Jako Bazowy Mikołaj i zdobywca Certyfiktu Trzcianeckiego Mikołaja ;) obronię trochę nowego włodarza. Mam nadzieję, że nikt mi/nam nie zarzuci tego, że tytuł otrzymałem (wraz z drugim naszym bazowym mikołajem) po znajomości. Jako Baza PCT podeślijmy do sprawy poważnie dzięki czemu wyszedł nam wspaniały zaprzęg bazowego mikołaja, a podarkami mam nadzieję, że obdarowaliśmy wszystkie grzeczne dzieci ;) 

  Wracając jednak do imprezy która tak naprawdę została bdb zorganizowana - przez ludzi dla ludzi.  Z radością i uśmiechem włączyli się do organizacji wszyscy co chcieli - bez żadnego przymusu. Zresztą już dawno powtarzałem, że trzcianeckim organizacjom nie należy tylko przeszkadzać a tym zwykłym ludziom, którym się po prostu chce  - należy podać rękę. Instytucje, które wykazują inicjatywy – należy promować.

Zobaczcie na zdjęcia - one świadczą jak była ważna. Nikt NIE MUSIAŁ na nią przyjść a przyszła masa ludzi - będę strzelać ale w paradzie wzięło udział z 500 - 700 osób. Nie było przymusu dla nauczycieli – a przyszły reprezentacje z placówek oświatowych, nie było przymusu a przybyły organizacje , w końcu nie było przymusu a mikołajowie przybyli zewsząd i na wszystkim.

Przyszli bo zrobił się pozytywny klimat, nie było na początku parady patosu, przemówień, delegacji z Rady Miejskiej, urzędu itp. – za to szedł Mikołaj i to on był najważniejszy J

Teraz wyobraźcie sobie co byłoby gdyby zabrakło na takiej imprezie nowego włodarza, który wywodzi się z nurtu stowarzyszeń, eventów i ruchów społecznych? Byłoby to źle odebrane ... zresztą podczas tego eventu Burmistrz był dostępny dla każdego i z każdym rozmawiał.

Nowy burmistrz jest na starcie swej drogi , akurat jego wizytę na tego typu imprezach oceniam jak najbardziej pozytywnie – jeżeli zacznie przeginać i być na otwarciach szamb czy też przedszkolnych łazienek – to wtedy będzie bardzo źle.

Tylko nadzieja, że nowy burmistrz nie będzie tak jak poprzednik bywał na tych właśnie otwarciach łazienek itp. życie gminy to nie tylko bywanie tzw. "włodarza". To ciężka praca w rozwój małej ojczyzny. Patetycznie ale tak jest.

 

Reklama