Jesteś tutaj

Nietypowy wyjazd do Norwegii

sputnik.team.2015

Na dość nietypowy pomysł wpadła dwójka młodych ludzi z okolic Trzcianki, a mianowicie by zdobyć najdalej wysunięty na północ fragment Europy - Nordkapp. Być może nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że trasę liczącą około 7500km mają zamiar pokonać leciwym już Wartburgiem 1.3.


7500km do przejechania Wartburgiem

Wszystko zaczęło się dość niewinnie kiedy to dwa lata temu postanowieniem noworocznym stał się udział w imprezie charytatywnej zwanej ZŁOMBOL. Trasa o długości kilku tysięcy kilometrów wiodąca przez Czechy, Austrię, Niemcy, Szwajcarię Włochy i Słowenię mimo poważniejszej awarii układu napędowego została ukończona. Złombol minął, a wyremontowane i ulepszone na potrzeby wyprawy auto oraz apetyt na tego typu podróże pozostał. Długo się nie zastanawiając powstał pomysł-kierunek północ. Trasa prowadzić ma przez Litwę-Łotwę-Estonię-Finalndię aż do głównego celu jakim jest Nordkapp, na jej przejazd  chcą przeznaczyć maksymalnie 5 dni. Po zdobytym celu planowany jest 2 tygodniowy powrót przez krainę troli, Norwegię i odwiedzenie kliku najważniejszych osobliwości tego kraju: Trolltunga,Lofoty, Preikestollen czy Droga Atlantycka. Start planowany jest na 27 czerwca w południe. Przygotowania sprzętu i testy trwają.

Nasza strona www.facebook.com/sputnik.team.2015

Baza PCT została partnerem Sputnik Team'u w drodze na Nordkapp! 

http://bazapct.trz.pl/index.php/dzialania-bazy-pct/46-sputnikiem-na-nordkapp

Nasza radość jest o tyle większa, że po Olku Dobie, Arkadym Fiedlerze - możemy również wesprzeć kolejnych podróżników - naszych, z naszych okolic - którzy z dumą zawiozą na północny kraniec europy nazwę - Trzcianka Baza PCT ! 

Planowany start : 27 czerwca - ul. Kościuszki w TRZCIANCE, godz.12.00 

Więcej dowiecie się z reportarzy TVL Trzcianka, która został patronem medialnym tej wyprawy!  

Wartburg wraz ze swymi podróżnikami szczęśliwie dopłynął do ojczystej ziemi i po zatankowaniu polskim LPG mknie wprost do domu.
Pamiętajcie, że oficjalne zakończenie wyprawy nastąpi w piątek o godzinie 14.00 w miejscu STARTU ( Trzcianka ul.Kościuszki) co będzie miało wyraz symboliczny i zgodny z naszym hasłem - Trzcianka Baza PCT - tu zaczyna się i kończy każda podróż !

Na lini mety mają pojawić się Zastępca Burmistrza Trzcianki Pani Grażyna Zozula oraz Starosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Pan Tadeusz Teterus!

Zapraszamy wszystkich! Przywitajmy Monikę , Jakuba oraz Grzegorza - naszych podróżników! Dotknijmy wspólnie Wartburga i stańmy się częścią tej historii... 

Wszystko co miało swój początek ma także swój koniec ;)

Po trzech tygodniach na linii mety w Trzciance pojawił się Wartburg wraz ze swą załogą, który objechał prawie całą Skandynawię! Punktualnie na 14.00 wjechał wesoły i trąbiący na ulicą Kościuszki ;) 
Jak pospiesznie wyliczyliśmy podczas tej podróży koła w tym aucie obróciły się prawie 4 mln 200 tys RAZY! Jeśli wliczać drogi pokonane również podczas licznych przepraw promowych - Wartburg pokonał prawie 8000km! 
Nordkapp czyli najdalej wysunięty punkt na północ Europy zdobyli po 83 godzinach - co wliczając noclegi, przeprawę promową daje iście ekspresowe tempo! 
Koszty całkowite tej wyprawy są oczywiście zgodne z tkz. podróżniczym algorytmem - czyli ok. 0,90 zł/1km podróży ;) 
Opisy ich przygód, zwłaszcza apel o pomoc w naprawie uszkodzeń obiły się szerokim echem po naszym kraju, ale przede wszystkim po krajach skandynawskich - docierając tylko na samym FB do ponad 35000 osób! Dzięki temu nasi ziomkowie spotykali się z życzliwością, sympatią ale też z ogromnym zainteresowaniem - skąd są, gdzie jadą, co widzieli, czy jakoś można im pomóc... :) 
Mijanych reniferów w Finlandii nie sposób zliczyć, chmary komarów podczas noclegów w tym kraju pod namiotem... również! Przekroczenie koła podbiegunowego, widok słońca o 1.00 w nocy, Nordkapp o poranku, "język trolla", przepiękne Lofoty, orki w zatoce które skutecznie płoszyły ryby i napotkani serdecznie ludzie w Estonii, Finlandii a zwłaszcza w Norwegii- to wszystko to tylko wyrażenia, które mogą służyć jako słowa klucze dla przepięknych opowieści! 
A takie będą! Zaplanowaliśmy, że na przełomie września i października nasi podróżnicy przygotują dla mieszkańców Trzcianki oraz całego powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego prelekcję, w której przedstawią swe przygody wraz z filmami i zdjęciami! 
Na mecie prócz mieszkańców załogę sputnika przywitali Zastępca Burmistrza Trzcianki Pani Grażyna Zozula oraz Starosta i Wicestarosta Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego Panowie Tadeusz Teterus i Jacek Klimaszewski ! 
Nie obyło się bez oficjalnych gratulacji , prezentów oraz okolicznościowych medali! Rozmowy i wywiady uchylały tylko rąbek przygód jakie były udziałem wyprawy Nordland 2016 ! Prawdopodobnie wydany zostanie okolicznościowy album z najpiękniejszymi zdjęciami dokumentujący wyprawę - tak byście mogli choć przez chwilę zanurzyć się w przepiękną Skandynawię!

Bardzo dziękujemy!

Szczególne podziękowania składamy pracownikom Starostwa Powiatowego w Czarnkowie za pomoc w zorganizowaniu powitania Moniki, Jakuba oraz Grzegorza !

Baza PCT

Więcej na: http://bazapct.trz.pl/index.php/w-podrozy/47-sputnik-wystartowal-z-bazy-pct-wartburgiem-na-nordkapp

Poniżej jeden z listów gratulacyjnych jaki wystosował do podróżników Starostwa Powiatu Pan Tadeusz Teterus!

Bardzo dziękujemy!

Jedno z podziękowań jakie wystosował do podróżników Starosta Tadeusz Teterus !

 

Reklama