Jesteś tutaj

PCT Mobile – pierwsza gra powiatu.

Po kilku miesiącach zmagań Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej z Trzcianki, wprowadziło oficjalnie do sklepu „Google Play” grę związaną z naszym powiatem. Aplikacja dostępna jest za darmo.

„PCT Mobile” to pierwsza gra powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego połączona z systemem powiadomień oraz lokalnym przewodnikiem. W grze kolekcjonujemy wirtualne albumy zwierające karty danego regionu. Jest to innowacyjny sposób promocji zawarty w ciekawej aplikacji. Każde zdjęcie zawiera również unikalny opis, dzięki temu użytkownicy mogą dowiedzieć się nowych rzeczy o regionie.
Oprócz modułu gry każdy użytkownik, który zainstaluje aplikację otrzymuje dostęp do „Systemu Powiadamiania Mieszkańców” o wydarzeniach oraz zagrożeniach z powiatu.
Lokalny przewodnik sprawdzi się zarówno u mieszkańców, którzy poszukują informacji o instytucjach czy firmach w regionie, jak również u turystów, którzy chcą odwiedzić powiat czarnkowsko-trzcianecki.

W chwili startu jest dostępny album „Miasto Trzcianka”. Ponadto, dla pierwszych 10. osób, które skompletują wszystkie karty Urząd Miasta przewidział nagrody w postaci gadżetów związanych z miastem!
Kolejne albumy na początku będą pojawiać się co 2-3 tygodnie.
Stowarzyszenie Aktywizacji Społecznej ma w planach już kolejne aktualizacje i nowości w aplikacji.

Zachęcamy do pobrania!

Aplikacja dostępna na tablety i smartfony z systemem Android.
W sklepie „Google Play” należy wyszukać aplikację wpisując „pctmobile”.
Link do sklepu:
https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.co.pct.mobile

  

Proszę mi wyjaśnić ukrytą porzebę puknięcia 3000 razy w telefon by co się stało? 

Komu ma służyc ta aplikacja i do czego? Niby przyjedzie turysta do Trzcianki napierdzielać w swojego smartfona żeby co? Zapoznać się z historią tego mejsca? 5 razy trzepnąłem w wyświetlacz pokazała mi się fotka. Kolejna po 3000 uderzeń. Obłęd... Może potrzeba obszerniejszej instrukcji?

Witaj pilanin, tego typu gier jest sporo, lecz żadna nie odnosi się do lokalnych miejsc, stąd powstał pomysł na pierwszą aplikację związaną z powiatem.

Jeśli chodzi o tyrystów, to przygotowany wstępnie "Lokalny przewodnik", będzie służyć różnymi informacjami dotyczącymi bazy noclegowej, gastronomicznej, lokalnych placówek, itp.
(tutaj nie musimy klikać, aby dotrzeć do informacji)

Kolejną istotną kwestią jest System Powiadamiania Mieszkańców.
Nie chcesz klikać kart - nie musisz. Aplikacja zainstalowana w smartfonie daje dostęp do informacji, które będą przesyłane do użytkowników - ciekawe wydarzenia w regionie, zagrożenia, itp.

Aby odkryć karty i kolekcjonować je w wirtualnych albumach trzeba jednak spędzić nieco więcej czasu niż kilka sekund i gotowe. Oczywiście nie każdego może to interesować, lecz po pierwszych danych jakie analizujemy widzimy, że niektóre osoby osiągnęły już poziom 10 i zbliżone, więc chętnie wyklikują karty.

Albumów będzie przybywać. Również aplikacja będzie rozbudowywana.

Jak wspomniałem "Lokalny przewodnik" będzie aktualizowany i myślę, że do końca roku trafi jego finalna wersja. Również pojawią się oferty firm - gdzie pod ręką będziemy mieli dostęp do interesujących nas usług.

W niedługim czasie chcemy też opublikować informacje odnośnie "Ogłoszeń drobnych".
W czasach, gdzie smartfony używamy częściej niż laptopy czy komputery może to być dobre rozwiązanie.

Masz pomysły co do aplikacji? Jej funkcjonalności? Co jeszcze powinno się w niej znaleźć?

Napisz do nas: sas.trzcianka@gmail.com

Jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie. Może coś z nich wprowadzimy.

czy mozesz udostępnić ogółowi ile osób już skorzystało z tej aplikacji?

( zostało mi juz 1400 kliknięć :)

Dotrwałem do końca . Ukazała się informacja o dacie powstania Hali-Widowiskowo Sportowej. Klikam i nic się nie dzieje? Mam klikać ponownie 3000 razy?

 

Coś na wzór połączenia "Wielkopolskich Questów", geocachingu i pokemonów.

W pewnych miejscach umieścić kody QR "strzelenie" których powoduje otwarcie kart z tym co jest w tej chwili po bezmyślnym dzięciołowaniu w komórkę.

Po mojemu. W aplikacji podajemy albo współrzędne albo wskazówki do znalezienia ukrytego kodu QR. Kto ruszy tyłek sprzed kompa może odkryć ciekawostki dotyczące Trzcianki. 

Sądze że znacznie podniesie to atrakcyjność odkrywania kart w albumach. Do reszty funkcjonalności nie mam zastrzeżeń. Jeszcze ;)

pilanin, mamy opracowany podobny chyba schemat.
PCT Kolekcjoner na pewno pozostanie niezmienny, natomiast koleja rzecz to właśnie coś na zasadzie questu, dotarcia do danego punktu i potwierdzenia swojej geolokalizacji.
Raczej bez mapy jak to jest w pokemonach (zjadłoby baterię w telefonie po 2h - wiem bo Syn bawił się w pokemony i największym mankamentem był wysoki pobór mocy).

Jednakże wprowadzenie tego to dla nas nie mały koszt, dlatego będziemy chcieli pozyskać jakieś firmy, którym zaoferujemy reklamę. Może za parę złotych sprzedamy też konta premium. Wszystko co pozyskujemy idzie właśnie w dalszy rozwój aplikacji.
 

 

Reklama