Jesteś tutaj

Podróż granicami powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego

Trasa uległa zmianie ale wiedzie nadal granicami powiatu.

Wyprawa- ostatnie przygotowania. Start 14.07.2017 godz. 8.00 ,, Wzdłuż granic powiatu na kołach" - trasa jaką zamierzamy przebyć: Trzcianka, Biała, Radolin, Walkowice, Romanowo Górne, Romanowo Dolne, Czarnków, Brzeźno, Sarbka, Sarbia, Marunowo, Gębice, Huta, Przybychowo, Połajewo, Krosin, Boruszyn, Tarnówko, Klempicz, Leśnictwo Smolary, Krucz, Hamrzysko, Biała, Mężyk, Miały, Piłka, Kwiejce, Kamiennik, Kawczyn, Chełst, Drawsko, Krzyż Wlkp. , Łokacz Wielki, Huta Szklana, Kuźnica Żelichowska, Przesieki, Żelichowo, Dębogóra, Gieczynek, Dzierżozno Wielkie, Kocień Wielki, Przyłęki, Górnica, Rychlik, Smolarnia, Straduń, Sarcz, Niekursko, Pokrzywno, Stobno, Wrząca, Trzcianka.

Jeżeli jeszcze ktoś chce się z nami wybrać to proszę o informację, zostało pięć dni do startu.

Kilka informacji. Jedziemy z prędkością +- 70 km/h , śpimy pod namiotami ( każdy musi go sobie zapewnić indywidualnie ), jemy przygotowując posiłek na turystycznych / wojskowych kocherach. Proszę zabrać ze sobą odzież przeciwdeszczową.

 

Mogę to W KOŃCU napisać: pierwsza wyprawa ,, Włóczykija ‘’ w szerszym gronie zakończona pełnym sukcesem. Teraz zostało nam porządkowanie kart pamięci z naszych aparatów, kamerek, telefonów itd. Na dniach przyjdzie nam opisać miejsca jakie sami odwiedziliśmy a są ( tak przynajmniej uważamy ) godne polecenia dla wszystkich jacy lubią podróże. Tak motocyklami, quadami, rowerami jak i poruszającymi się na własnych nogach .

Kilkanaście fotografii jest dostępnych na ,, Włóczykiju "

https://www.facebook.com/pg/schonlanke/photos/?tab=album&album_id=193277...

Wszystkim uczestnikom wyprawy w imieniu Stowarzyszenia Baza PCT - serdecznie gratuluje !

Gratuluję Tomkowi pomysłu i zapału bo tak naprawdę te rzeczy pozwoliły na zorganizowanie i przeprowadzenie tak wyśmienitej wyprawy. Dziękuję również, że godnie reprezentowaliście barwy Trzcianki oraz Bazy PCT! Cześć uczestników czarnkowsko-trzcianeckiego tripa należy do stowarzyszenia – osoby nienależące (jeszcze ! :) ) – serdecznie zapraszam do wstąpienia w nasze grono ponieważ Baza PCT jest właśnie dla takich jak Wy! – osób ciekawych świata - świata tego odległego jak i  najbliższego!

Ze swej strony mogę obiecać, że wyprawa Włóczykija zapisze się w historii Bazy PCT jak i Trzcianki oraz Powiatu.

Pozdrawiam

Prezes Baza PCT

Robert Matkowski

Ponad 50 miejscowości leżących na granicy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego w 3 dni. Mowa o Grupie Włóczykija, która quadem, motorami i samochodem przemierzyła nasz powiat odwiedzając historyczne miejsca, podziwiając piękne widoki i poznając wyjątkowych mieszkańców powiatu...

cyt. http://czarnkowsko-trzcianecki.pl/new...

Materiał zrealizowany dzięki wsparciu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, Centrum PISOP oraz Caritas Poznań - organizatorów konkursu Wielkopolska Wiara 2017

Reportaż wraz opisem pochodzi z Youtubowego kanału:zwierzak1976

Zmiana planów. Druga wyprawa ,, Włóczykija" latem 2018r będzie miała za cel zwiedzenie zamku w Malborku. Generalnie chcę odwiedzić: zamek w Człuchowie. Gród Raciąż, zamek Kiszewski,zamek w Malborku,zamek w Sztumie,zamek w Przezmarku, zamek w Ostródzie, zamek w Nidzicy, ruiny zamku w Kurzętniku, zamek w Radzyniu-Chełmińskim, zamek w Brodnicy, zamek Golubski, zamek Bierzgłowski, Kruszwicę. Biskupin. Im bliżej lata tym więcej konkretów na temat tej wyprawy.

.Konkretną datę podam tak zainteresowanym jak i uczestnikom w maju 2018r.

Osoby zainteresowane podróżą proszę o kontakt na P/W.

Trasa do pokonania w czasie II Wyprawy ,, Włóczykija". Trzcianka - Piła -Złotów -Debrzno -Człuchów - Chojnice - Gród Raciąż- Zamek Kiszewski - Zamek krzyżacki w Malborku- Krynica Morska + granica Polski - Sztum - Mikołajki Pomorskie - Stary Dzierzgoń- zamek w Krzyżacki w Przezmarku- zamek Krzyżacki w Ostródzie - Pole bitwy w Grunwaldzie - Nidzica- Zamek Brodnicki - Zamek w Radzyniu-Chełmińskim - Zamek Golubski - Zamek Bierzgłowski - Kruszwica - Biskupin Wągrowiec- Trzcianka.

Czas trwania max 7 dni. Zaczynając wyprawę w środę. Termin wakacje 2018 prawdopodobnie drugi tydzień lipca, Ilość kilometrów +- 1000 km

Uczestnicy jacy na dziś jadą wiedzą gdzie śpią i gdzie jedzą. :) Gdyby ktoś jeszcze udał się z  nami to: jemy jak sobie swoje zapasy ugotujemy. Na mobilnych kuchenkach .Często smażymy kiełbasę na ognisku, Jemy pyrki z żaru.. bez talerzy. Czasem stajemy w restauracjach i wtedy każdy płaci  za siebie. Jak na razie jest nas osiem osób w tym trzy nie z Trzcianki. Gdyby chciał ktoś jeszcze jechac to zapraszam. Można pisać na tomasz.jurczyk@wp.pl ,pisać za pośrednictwem FB jak i wysyłac smsa.

Pozdrawiam.

?

Zapraszam:

Wyprawa na MRU . Maj 2018 Jeżeli ktokolwiek chciałby się zemną spotkać to podaję miejsca w jakich będę się zatrzymywa Lecę z Trzcianki 1.05 ( poniedziałek ) na Wronki bo tam już czekać mają znajomi w liczbie 6 osób. Następnie lecimy do Sieraków gdzie będzie czekał motocyklista
 .Następnym miejscem jest Międzychód .Można się dołączyć quadem,motocyklem,autem, camperem -może ktoś z Baza PCT ?. Z Międzychodu lecimy na Bledzew i znaną mi już trasą poprzez bunkry, bardzo stare miejscowości,dolecimy do Kaławy. Tam atrakcja jedna z wielu na tej trasie ale chyba najfajniejsza- zwiedzanie muzeum i podziemi!
Spanie raczej nie pod namiotami ale w jakiejś agroturystyce.
Wyprawa na max trzy dni ,dla chętnych cztery. Konkretne informacje już niebawem.
Ps.Aby nie było niedomówień za zwiedzanie,benzynę do pojazdów ,jedzenie, spanie płacą wszyscy za siebie.
Można się ze mną kontaktować poprzez FB jak i maila tomasz.jurczyk@wp.pl

 

Reklama