Jesteś tutaj

Powróci powiat trzcianecki?

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w śr., 05/07/2017 - 12:46
prośba przywrócenie Powiatu Trzcianeckiego

 

"Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Trzciance zwraca się z prośbą do Rady Miejskiej Trzcianki i Burmistrza Trzcianki o podjęcie działań w celu przywrócenia funkcjonowania Powiatu Trzcianeckiego."

Źródło informacji facebook.com/GminaTrzcianka/

PS. Powiat trzcianecki – powiat istniejący na terenie Polski w latach 1945-1946 i 1959-1975 (de facto od 1951) na terenie obecnych powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego i pilskiego (woj. wielkopolskie) >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_trzcianecki

Powiat Trzcianecki nie miałby dzisiaj sensu, po pierwsze miałby za małą liczbę mieszkańców. Po drugie jeśli granica tego będzię na Noteci to znaczy że Wieleń, znowu trzeba by dzielić na Północny i Południowy. Domyślam się że musiała by powstać znowu gmina Wieleń Północny, co już będzie się wiązać z kosztami. A co z obszarami gminy Czarnków, też mają być przyłączone? Myślę że większość mieszkańców było by temu przeciwna. Podam taki przykład, Jędrzejewo do Czarnkowa ma tylko 13 km, a do Trzcianki 22 km i chyba oczywiste powinno się wydawać że większość mieszkańców tej wsi, wolało by załatwiać sprawy urzędowe w Czarnkowie, a nie w Trzciance. Ja bym proponował oddzielenie miejskiej gminy od wiejskiej, dzięki temu Trzciankę będzie reprezentował nie tylko burmistrz, ale i wójt. Miejska gmina miała by 17 200 mieszkańców, a wiejska około 6 100 mieszkańców.

jasne, ze oddzielić miasto od wiosek !

Wreszcie miasto miałoby spokój od roszczeń przemądrzałych wiosek 

"Wobec pojawiających się doniesień lokalnych mediów o inicjatywie Komitetu Miejskiego PiS w Trzciance, dotyczącej podjęcia działań w celu „przywrócenia funkcjonowania Powiatu Trzcianeckiego”, następstwem czego byłby podział oraz naruszenie integralności i granic administracyjnych dotychczasowego Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego, Zarząd Powiatu wyraża w tej sprawie swoje stanowisko."

Taki oto opis znajdziemy na stronie http://www.czarnkowsko-trzcianecki.pl/aktualnosci/stanowisko-zarzadu-pow...

Na stronie znajdziemy dość szczegółowy i rzetelny opis działań prawdopodobnie inicjowanych przez naszego włodarza?

"Obecni inicjatorzy wskazując na kształt powiatu trzcianeckiego i gminy, które miałyby wchodzić w jego skład, co wiązałoby się także z ich podziałem, nie prowadzą jakiegokolwiek dialogu społecznego z mieszkańcami."

Skąd my to znamy? Czy to ju norma w trzcianeckiej polityce?

I chyba tu też nikt ameryki nie odkrył:

"Tymczasem, mamy do czynienia z działaniami całkowicie pomijającymi wójtów i burmistrzów gmin oraz mieszkańców powiatu, co prowadzi do przekonania, że tak zaprezentowany sposób działania, w istocie nie zmierza do rzetelnej i merytorycznej dyskusji, a jedynie do wywołania konfliktu. Można odnieść wrażenie, że temat podziału powiatu jest tylko narzędziem do budowania poparcia wyborczego dla określonej grupy ludzi."

Dobrze pamiętam jak podczas przedwyborczych debat przyszły burmistrz podkreślał, jak bardzo zależy mu na łączeniu a nie dzieleniu mieszaków. A tymczasem w Trzciance wciąż słuchać musimy o sporach, konfliktach i pokazywaniu nam kto tu rządzi!

Czas szybko płynie zbliżają się kolejne wybory, niebawem okaże się czy znów mieszkańcy Trzcianki dadzą się nabrać na nic niewarte obietnice?

Rozmowa Pawła Różyckiego z burmistrzem Trzcianki Krzysztofem Czarneckim i starostą czarnkowsko-trzcianeckim Tadeuszem Teterusem na temat pomysłu rozdzielenia powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

"Za czy Przeciw" program przygotowany i opublikowany na YouTube przez: Telewizja Asta

Strony

 

Reklama