Jesteś tutaj

Powróci powiat trzcianecki?

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w śr., 05/07/2017 - 12:46
prośba przywrócenie Powiatu Trzcianeckiego

 

"Komitet Prawa i Sprawiedliwości w Trzciance zwraca się z prośbą do Rady Miejskiej Trzcianki i Burmistrza Trzcianki o podjęcie działań w celu przywrócenia funkcjonowania Powiatu Trzcianeckiego."

Źródło informacji facebook.com/GminaTrzcianka/

PS. Powiat trzcianecki – powiat istniejący na terenie Polski w latach 1945-1946 i 1959-1975 (de facto od 1951) na terenie obecnych powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego i pilskiego (woj. wielkopolskie) >>> https://pl.wikipedia.org/wiki/Powiat_trzcianecki

Powiat Trzcianecki nie miałby dzisiaj sensu, po pierwsze miałby za małą liczbę mieszkańców. Po drugie jeśli granica tego będzię na Noteci to znaczy że Wieleń, znowu trzeba by dzielić na Północny i Południowy. Domyślam się że musiała by powstać znowu gmina Wieleń Północny, co już będzie się wiązać z kosztami. A co z obszarami gminy Czarnków, też mają być przyłączone? Myślę że większość mieszkańców było by temu przeciwna. Podam taki przykład, Jędrzejewo do Czarnkowa ma tylko 13 km, a do Trzcianki 22 km i chyba oczywiste powinno się wydawać że większość mieszkańców tej wsi, wolało by załatwiać sprawy urzędowe w Czarnkowie, a nie w Trzciance. Ja bym proponował oddzielenie miejskiej gminy od wiejskiej, dzięki temu Trzciankę będzie reprezentował nie tylko burmistrz, ale i wójt. Miejska gmina miała by 17 200 mieszkańców, a wiejska około 6 100 mieszkańców.

jasne, ze oddzielić miasto od wiosek !

Wreszcie miasto miałoby spokój od roszczeń przemądrzałych wiosek 

Reklama