Jesteś tutaj

Radolin - Taras widokowy

Obrazek użytkownika Tomek
Wysłane przez Tomek w ndz., 23/05/2021 - 16:25
Taras widokowy RADOLIN

Z cyklu: miejsca które warto odwiedzić ... Taras widokowy koło Radolina - Lokalizacja z przepięknym widokiem na Dolinę Noteci.

Kolejny świetny filmik (tym razem bardziej aktualny ...) -  "ENKLAWA promuje Trzciankę i okolice. Punkt widokowy Radolin + CUDNY wąwóz rzeczki Trzcianki!"

Film przygotowany i opublikowany na YouTube przez: ENKLAWA Kredyty i Nieruchomości Trzcianka

Koledze za Noteci chciałem pokazać coś czym się chwali moje miasto. Pokazałem ale,,,UM Trzcianka - zrobiliście drogę, parking i jakiś gośc mi robi zdjęcie ? Nie tylko mi ale też dzieciakom na rowerach co sobie po tym pasie przy drodze jechali. To w końcu jest tam droga dojazdowa czy nie ? Nie czytacie tego forum ...to może w niech Burmistrz uświadomi wszystkich jak to naprawdę jest z tym polem ,drogą dojazdową. My tam mamy latać balonem ? Czu moze tylko dronami.?

Burmistrzu wypowiedz się . W tym temacie na FB. W swoim stylu.

 

Granice działek, granicami ale z tego co się dowiedziałem to tam jest tam dużo nie wiadomych.  Współczuję tym jacy będę msieli się z tej dojazdowej ścieżki ? Drogi ? Oraz parkingu na dwa miejsca- Tłumaczyć.

 

"Radolin jest malowniczo położony między wysoką moreną a doliną Noteci. Tutaj czas biegnie wolnej w rytmie wytyczonym przez pory roku i otaczającą przyrodę. To wyjątkowy obszar, największy korytarz ekologiczny między Odrą i Wisłą. Występuje tu wiele rzadkich i ginących gatunków roślin, zwierząt, a szczególnie ptaków wodno-błotnych.

Historia Radolina sięga 1759 r., kiedy to Andrzej Radoliński, na mocy przywileju królewskiego nadanego przez Augusta III Sasa, założył osadę tkacką na prawach miejskich.

Z tarasu widokowego na wzniesieniu, można podziwiać imponującą i rozległą panoramę.W najbliższej okolicy cechującej się unikalnym ukształtowaniem terenu przebiega wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych.

Będąc tutaj można się także wybrać na przeprawę promową przez Noteć do pobliskich Walkowic. Do samego Radolina można łatwo dojechać zbaczając z drogi wojewódzkiej nr 178.Warto się tu zatrzymać nawet na krótką chwilę refleksji i wypoczynku, choćby po to by na własne oczy ujrzeć wspaniały widok na wyjątkową dolinę – dolinę Noteci."

Film reklamowy wraz z opisem pochodzi z YouTubowego kanału: Miasto i Gmina Trzcianka

 

Reklama