Jesteś tutaj

Rozwój Trzcianki

Przeglądam trzcianeckie fora iurzędowy facebook i takie odnoszę wrażenie, że nasz burmistrz nie ma wolnego czasu. Ciągle turnieje o puchar burmistrza, różnego typu przeglądy konkursy, otwarcia, kontrole rozbudowy cmentarza, remontów i inwestycji na wsiach, restrukturyzacja kultury. Zajmuje to bardzo dużo czasu. Trzeba naprawdę mieć kondycje. Może dlatego nie zauważyłem ani jednej informacji o tym, że burmistrz szuka inwestorów zewnętrznych i próbuje zadbać o gospodarczy rozwój gminy. Mam nadzieję, że to tylko moje niedopatrzenie i jest inaczej niż myślę.

Podobno burmistrz ma jednego albo nawet dwóch ,, inwestorów ,, o których dba każdego dnia , i nie potrzebuje innych - a tak na poważnie...Już bardzo dawno burmistrz zapomnieł że był przedsięmbiorcą , pewnie przypomni mu się przed wyborami, oczywiście jako mieszkaniec Trzcianki mam nadzieję ,że przed parlamentarnymi... bo dla dobra Naszego miasta nie bedzie juz startował na fotel burmistrza, lepsza zmiana potrzebuje takich niezłomnych wojowników jak nasz piękny Krzysztof ,bo po co Nam inwestorzy zewnętrzni lepiej ponieść podatki - to burmistrz chyba potrafi najlepiej; - drenować kieszenie mieszkańców

"Podobno burmistrz ma jednego albo nawet dwóch ,, inwestorów ,, o których dba każdego dnia , i nie potrzebuje innych"

Według mnie: Jeden inwestor to sołtys któremu burmistrz chciał pływalnie do hotelu dobudować a drugi inwestor to chyba nasz urząd miasta co inwestuje w wszechobecna betonową kostkę brukową. Dobrze zgadłem?

Teraz do konkretów.

Wystarczy, że rzucimy okiem na urzędową propagandę czyli na http://trzcianka.pl/aktualnosci Cóż tam znajdziemy? Może nie wiecie, ale w ostatnim tygodniu kolejna ulica w Trzciance została "oddana do użytku" - serio tak głosi tytuł! A co to znaczy? Otóż 250 metrowy odcinek pokryty został estetyczną kostką typu polbruk!!! Jakieś komentarze?

Pozostałe podstrony aktualności? Konkursy, tajemnicze koperty, uroczyste otwarcie placu zabaw itd.

Strasznie mało tego rozwoju miasta, no cóż poszukajmy dalej może na stronie http://trzcianka.pl/page/inwestycje

Pierwszy z brzegu: TEREN INWESTYCYJNY T-3 Trzcianka, ul. Tetmajera "Brak planu, każda zmiana zagospodarowania terenu w przypadku braku planu miejscowego, polegająca na budowie obiektu budowlanego lub wykonaniu innych robót budowlanych, a także zmian sposobu użytkowanie obiektu budowlanego lub jego części, wymaga ustalenia w drodze decyzji, warunków zabudowy" Obecne użytkowanie: Nieużytki

Prawda że brzmi zachęcająco? Wystarczyło by jeszcze tylko szczerze dodać, że w pobliżu tego terenu znajduje się park krajobrazowy i pobliskie pomniki przyrody które w przyszłości mogą wygenerować problemy i już by się potencjalny inwestor cieszył!

Na urzędowej oficjalnej stronie, nie znajdziemy ani słowa o ewentualnych ulgach, zwolnieniach z podatku lub o jakiejkolwiek pomocy miasta i gminy dla inwestorów. A gdzie trzcianecka strefa ekonomiczna która by ściągnęła inwestorów i stworzyła nowe miejsca pracy?

Oczywiście są to moje subiektywne odczucia i mogę się mylić, nie widzieć całości. Ale ... Moim prywatnym zdaniem: Czas się ocknąć i zacząć działać, bo samo się przecież nie zrobi.... Bo przecież nie samymi chodnikami miasto żyje!

Z komentarzy do tego tematu wynika, iż porównujecie obecnego burmistrza do poprzedniego i dziwicie się, że można sporo zdziałać będąc włodarzem gminy. Te bardzo widoczne i trzeba przyznać spektakularne osiągnięcia, są ciut "za głośne" i raczej nieudolnie "sprzedawane" co nie zmienia faktu, że możemy być zadowoleni z rozwoju gminy.

"Z komentarzy do tego tematu wynika, iż porównujecie obecnego burmistrza do poprzedniego i dziwicie się, że można sporo zdziałać..." Frant czy ty masz problem z SAMODZIELNYM myśleniem, czy może po prostu z czytaniem ze zrozumieniem? Rozmawiamy tu o tym co jest i o tym co być powinno, a ty tu znów z wazeliną wyskakujesz?

Wracając do meritum, może w Trzciance nie trzeba straszyć mieszkańców podnoszeniem podatków ... może wystarczy ograniczyć wydatki? I zacząć myśleć np. jak stymulować rozwój lokalnej przedsiębiorczości!

           Ja nie mam problemu z samodzielnym myśleniem. Powiem więcej, potrafię spojrzeć na działania w naszej gminie z nieco innej perspektywy i odpowiednio ją ocenić. Jesteśmy niewielką gminą ze skromnym raczej budżetem.

        Ale po kolei...

        Straszenie podatkami to nareszcie realna ocena pomysłu wybudowania w Trzciance basenu. Osoby odpowiedzialne za finanse gminy podliczyły zdaje się kaskę i zrozumiały, że nic dobrego z tego nie wyniknie.

           Kontestujesz wysiłek burmistrza w dogonieniu innych miast w utwardzaniu i poprawianiu dróg, a ja oraz całkiem spora grupa mieszkańców jesteśmy z tego zadowoleni. Wystarczy rozejrzeć się po okolicy aby zobaczyć jak bardzo zostaliśmy z tyłu za innymi miastami.  

             Nie wszystkie pomysły, dotychczas zrealizowane przez burmistrza, przypadły mi do gustu, ale wcale nie musiały...

              Nie zmienia to jednak mojej opinii, iż jego osobiste zaangażowanie sprawia, że do Trzcianki ciut szerszym strumykiem zaczynają płynąć pieniądze. Przeznaczane na upiększanie miasta oraz, co równie ważne, wsi..

             To nie wazeliniarstwo, ale stwierdzenie prostego faktu, widocznego bardzo namacalnie i tylko zła wola nie pozwala niektórym tego dostrzec.

A ja myślę, że jest bardzo blisko do wyborów. Wypowiedzi w stylu pieniaczy trzcianeckich którzy nic nie robią a tylko krytykują. Jaki włodarz, rada, wydarzenie, inwestycja  i co by się nie wydarzyło zawsze jest źle. I nie dlatego, że jest źle tylko dlatego, że krytykowanie masz w naturze sołtys. zdzisiu i 1974. Stwierdzam również, że pisze to jedna osoba z rozdwojeniem jaźni albo dobrzy koledy którzy leczą kompleksy na krytykowaniu i wytykaniu czegokolwiek drugiej osobie. Tak budujecie swój pilar, że nawet jak coś jest dobre to jest złe.   Po co robić jak można krytykować i być w centrum uwagi. Nie prawdaż ? Osobiście jest mi wszystko jedno czy w T-ce rządzi PIS - PO cieszę się, że widać zmiany. 

Kolego 123 zapewniam Ciebie, że jedyne co mam wspólnego z innymi rozmówcami to PODOBNE poglądy. Nie dam się wciągnąć w politykę a jedyne co mnie interesuje to konstruktywna i merytoryczna dyskusja na temat przyszłości naszego miasta. Jeżeli brak ci argumentów to proszę nie zabieraj głosu w danym temacie i nie próbuj ściągać rozmówców do swojego poziomu.

pracujący na zlecenie pis zamulacze tego forum, pewnie z pis, bo tam są zespoły szkolące chętnych za stosowną opłatą do: trollowania, zamulania forów lokalnych, dyskusja z nimi daremna, obalą wszystkie argumenty, nie istotne czy mają dowody..są przekonani, efekt szkolenia, w szkole pis..jest szansa, niestety realna, że ciemny lud tego nie  kupi..z sondaży, cały czas niestety, ok. od 20 do 35% to kupuje...jak z Festiwalem w Opolu...

 

Reklama