Jesteś tutaj

Sporty walki w naszym mieście

Obrazek użytkownika Bezimienny
Wysłane przez Bezimienny w wt., 04/12/2018 - 22:10

Witam , przychodzę z zapytaniem czy w Trzciance powstanie jakieś miejsce do uprawiania sportów walki (boks lub cokolwiek innego) . Jest przecież tyle pustych budynków w których może powstać sala . Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi 

Nikt nic nie wie ma ten temat? Nikt nie chce się wypowiedzieć? I czy jest jakaś szansa żeby władze zobaczyły mój wpis i przedyskutowało ten temat? 

Propagatorem sportów walki w naszym mieście - zwłaszcza boksu - jest Jarosław Drewnowski, który już od dłuższego czasu popularyzuje i to z sukcesem ten rodzaj aktywności fizycznej. Od wielu lat wpaja, że boks to nie tylko przysłowiowe mordobicie ale nabycie przede wszystkim dyscypliny , kontroli i sprawność - posiadając takie cechy czujemy się pewniejsi a człowiek pewny nie musi sobie niczego udowadniać - nie ma w nim agresji.

Chociaż rzadko to robię to lubię rozmawiać z Jarkiem bo chyba nadajemy na tych samych falach, wiem że żyje tym sportem, bardzo cieszyłem się że ma być zorganizowana pokazowa walka z jego udziałem podczas Gali Boksu , która miała podsumować jego zawodniczą jak i trenerską karierę. Niestety z różnych względów nie odbędzie się ona nad czym jako mieszkaniec Trzcianki ubolewam.

Mam kilka pomysłów, żeby zmienić ten stan rzeczy . Oczywiście wymaga to rozmów z Radą Miejską , Burmistrzem jak i pasjonatami tego typu sportu. Nie chcę ich w tej chwili ujawniać bo to zaledwie iskra...dziś trzeba uporać się z budżetem gminy. 

Do tematu , po rozmowie oczywiście z zainteresowanymi  , powrócę.  

Mógłby powstać jaki fundusz w kasie budżetu miasta zwracający pieniądze za bilet/y dla poszukujących wszelakiej aktywności fizycznej. 

Posłużę się przykładem basenu, który to żeby był rentowny powinien obsłużyć około 500 osób dziennie i do którego dokładalibyśmy my społeczeństwo.

Dobrze że są osoby zaradne/asertywne w gnieździe Trzcinicy.

500 osób dziennie na pływalni to w czasie normalnego jej użytkowania czyli około 14-16 h to od 32 do 36 osób na godzinę . Ten kto jeździ i szuka miejsca w okolicznych pływalniach wie, że to nie jest liczba która robi wrażenie. Tyle, że taka liczba osób jest potrzebna do utrzymania pływalni zaserwowanej w projekcie, który powinien zostać publicznie spalony na stosie a każdy kto przyłożył się do niego rękę powinien ze swej strony oddać część kwoty którą na niego wydano..

Mam nadzieję, że już wkrótce ruszą prace nad nowym gdzie wszystkie koszty zostaną ujęte w uzdę... a wtedy może okazać się że zaczniemy jeszcze na niej zarabiać ;))))

A teraz konkrety -  Propozycja budżetu na 2019 rok

Dział 921 - Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego - 3 117 868 zł

dział 921 rozdział 92113 paragraf 2480 - Dotacja dla samorządowej instytucji kultury - 2 266 000 zł

dział 921 rozdział 92118 - Muzea - 700 000 zł

... basen z kosztami 1 mln zł rocznie ... to przy tym szczyt oszczędności przy bardzo dużym obłożeniu (oczywiście gdy jest za darmo dla wszystkich – a co będzie gdy jeszcze trochę zarobi ? )  

Strony

 

Reklama