Jesteś tutaj

stara plaza

Obrazek użytkownika ewa
Wysłane przez ewa w wt., 07/08/2018 - 11:17

wita Was serdecznie,

 

jestem poznanianką,  będąc nastolatką większość wakacji spędzałam w Trzciance, i tak mnie jakoś naszło, wróciłam do historii starej plaży, Wiem, że wiele tam sie zmieniło bo byłam, ale mam ogromna prośbę czy wiecie w którym roku powstała na starej plaży restauracja  albo może nazwać to barem UROK i w który została wyburzona.

Bardzo dziekuje za odpowiedź

serdecznie pozdrawiam

Ewa z Poznania

jak Pani uzasadnia powstanie tej restauracji w 1927 r? Istnieją na to jakieś dowody pisane? Jak tak to moze warto je ukazać Pani Ewie,dla Muzeum? Oraz o ile to mozliwe mojej osobie?

za brednie, Urok powstał w latach 60-tych, nie odgrodzony ścianą od plaży, był tam bar, a wieczorem balety, wtedy jeszcze stała trampolina..

owej pocztówki. Właściwy adres to Muzeum Ziemi Nadnoteckiej w Trzciance. Z tego co pamietam to pocztówka była nie wysłana czyli nie mogę podać daty ,tak powstania restauracji jak i choć przybliżonego roku obrazu na niej widocznego.

Miałem zaś w posiadaniu tą pocztówkę: http://www.wirtualnemuzeumtrzcianki.trz.pl/node/175 i tam istnieje m.in numer telefonu . Wystarczy kupić na np: ebay cyfrową wersję książki adresowej i da się w przybliżeniu sprawdzić kiedy obiekt powstał. Prawdopodobnie Muzeim im. Wiktora Stachowiaka ,może dysponować dokumentacją techniczną..

Kochani !!!!!

Bardzo Wam dziekuję za zainteresowanie  moim pytaniem,  skłoniłam Was troche do wspomnień bo pomimo, że dzisiaj plaża jest piękna, nowoczesna  to czasam warto  cofnąć się kilkanaście lat do czasów Uroku gdzie  odbywała sie noc świetojańska z wiankami, świeto 22 lipca z potańcówkami na betonie przy piwie w kuflu i parówkami  z musztarda na tekturowych tackach.

 Dzisiaj macie cudowne miejsca do wypoczynku , życze Wam wspaniałych wakacji

dzieki jeszcze raz

Ewa z Poznania

 

pozdrawiam Was serdecznie

Strony

 

Reklama