Jesteś tutaj

Strefa płatnego parkowania

Trzcianka - Strefa płatnego parkowania

"...radni postanowili również wprowadzić strefę płatnego parkowania przy ul. Sikorskiego i Kościuszki od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 16:00. Ustalono następujące stawki, za parkowanie do pół godziny 0,50 zł, przez godzinę 1 zł, za parkowanie w drugiej godzinie 1,20 zł, w trzeciej 1,40 zł, a w czwartej i każdej kolejnej godzinie 1 zł. Osoby niepełnosprawne i przewożące osoby niepełnosprawne oraz pojazdy oznakowane pogotowia energetycznego i gazowego zwolnione są z opłat."

Informacja pochodzi z facebook.com/GminaTrzcianka/

"Dnia 04.08.16 został uruchomiony system płatnego parkowania obejmujący parking przy zbiegu ulic gen. Władysława Sikorskiego i Tadeusza Kościuszki. Strefę płatnego parkowania, wysokość opłat etc. reguluje UCHWAŁA NR XXV/197/16 RADY MIEJSKIEJ TRZCIANKI z dnia 30 czerwca 2016 r. w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania na terenie miasta Trzcianki oraz wysokości opłat za parkowanie i sposobów ich pobierania, do której odsyłamy poniżej:

http://www.bip.trzcianka.pl/…/25_z_dnia_30_…/197_16_uchw.pdf

Aby uiścić opłatę za parkowanie można skorzystać z bezpłatnej aplikacji mobilnej moBiLET."

źródło informacji: facebook.com/GminaTrzcianka

Pyanie: czy Trzcianka należy do cywilizowanych miast i z opłat zostały wyłączone jednoślady? Jeśli nie to czy obowązuje mnie taka sama procedura? Zakup biletu i umieszczenie go za szybą w widocznym miejscu? I drugie ptyanie co jeśli owy motocykl nie będzie miał szyby?

 

Wbrew pozorom nie jest to żartobliwe pytanie. Bo państo co tę uchwałę stworzyli zapomnieli o sporej grupie mieszkańców. I nie mówię tu tylko o motocyklistach ale także o motorowerzystach!

Ja owszem będę sumiennie wypełniał obowiązek nałożony przez uchwałę i umieszcze bilet za szybą mojego motocykla. Ale to Państwo będziecie musieli mi udowodnić, że go nie umieściłem a nie ja, że wiatr zdmuchnął... Sami se pod górkę robicie.

 

Bo na przykład:

UCHWAŁA NR XXXVI/1077/2008 RADY MIASTA STOŁECZNEGO WARSZAWY z dnia 26 CZERWCA 2008 roku  
w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, wysokości stawek opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie, wysokości opłaty dodatkowej oraz określenia sposobu pobierania tych opłat

 

§ 3. 1. Wprowadza się zerową stawkę opłaty dla:

11) kierujących motocyklami;

https://zdm.waw.pl/fileadmin/user_upload/parkowanie/UCH_SPPN_2012%20_2.pdf

Podobnie jrst w innych dużych miatach (na przykład Poznań, Kraków)

To trzeba płacić czy nie?

Uważam, że w poniedziałek rano urzędnicy powinni opublikować oficjalne stanowisko w tej sprawie. W którym przedstawią krok po kroku jak doszło do ustanowienia strefy.

Kto z imienia i nazwiska odpowiadał za poszczególne etapy prac których finałem jest to co jest.

JEDNO MNIE TROCHĘ ZASTANAWIA ! 

Wszystkie inwestycje trafione - burmistrz wykonał, burmistrz zrobił itd....itp. 

Pomysł nie trafiony choć burmistrza - radni uchwalili. I to wszystko na oficjalnej stronie miasta. 

A co do pomysłów jakie macie - kierujcie do przewodniczącego lub burmistrza może uda się im coś zadziałać w tym temacie. 

raczej dla miasta nic nie zarobi z bardzo prozaicznego powodu, cały dzień jest pusty! Czyżby to był bojkot na siłę uszczęśliwianych mieszkańców?

Co kierowało wielkim władcą?

To burmistrza pomysł więc powinien stanąć na sesji i się wytłumaczyć.

Radni uradzili strefę. Ok takie ich prawo. Podnosić rączkę za tym co proponuje burmistrz.

Ale teraz czas na wyznaczenie miejsc postojowych dla samochodów w tym ewentualnych kopert.

To już nie leży ani w kompetencjach rady ani burmistrza.

Oplaty...

Burmistrz może pobierać opłaty za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania.

Strefę mamy.

Miejsca postojowe? Niech będzie. Są.

Drogi publiczne w trzcianeckiej strefie?

Są?

To niech jutro pojawi się komunikat na ten temat.

Uchwała o zaliczeniu, numer drogi. Normalna sprawa.

A jeśli nie ma w naszej strefie pp dróg publicznych to proponuję na razie wyłączyć to cudo przy przejściu dla pieszych.

Przynajmniej na pewien czas a najlepiej na zawsze.

 

Strony

 

Reklama