Jesteś tutaj

Strefa płatnego parkowania

Trzcianka - Strefa płatnego parkowania

"...radni postanowili również wprowadzić strefę płatnego parkowania przy ul. Sikorskiego i Kościuszki od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:00 do 16:00. Ustalono następujące stawki, za parkowanie do pół godziny 0,50 zł, przez godzinę 1 zł, za parkowanie w drugiej godzinie 1,20 zł, w trzeciej 1,40 zł, a w czwartej i każdej kolejnej godzinie 1 zł. Osoby niepełnosprawne i przewożące osoby niepełnosprawne oraz pojazdy oznakowane pogotowia energetycznego i gazowego zwolnione są z opłat."

Informacja pochodzi z facebook.com/GminaTrzcianka/

                 Przeczytałem to pismo i nie widzę powodów dla których Trzcianka miałaby być sławna .... Rozumiem, że chodzi Ci o jakieś szczególne nieprzestrzeganie przepisów....

                Z pisma wynika, iż dopuszcza się realizację lokalnej polityki transportowej czego już nie podkreśliłeś...

            Szukając już z lupą można domagać się wyznaczenia dokładne stanowisk parkowania lecz to nie jest wielki problem.... ewentualnie puszka farby... ale nie jestem przekonany, że jest potrzebna...

Szczególne? Niewielkie?

Frant dla twojej wiadomości, to są sprawy zasadnicze dla legalności poboru opłat.

Wyznaczenie i oznakowanie miejsc postojowych na drodze publicznej.

Puszkę farby to sobie możesz wziąć i płot pomalować.

Mowa jest o organizacji ruchu i umieszczaniu znaków drogowych.

Na drodze publicznej trzeba współpracy ze starostą.

http://mib.gov.pl/2-Zarzadzanieruchem.htm

Zresztą burmistrz Czarnecki rozstrzygnął nabór i zatrudnił pracownicę do tych spraw...

Więc kadry ma odpowiednie.

Pytanie, kto mu prowadził sprawę spp? Ty frant raczej nie, bo jak czytam masz raczej nikłe pojęcie o tych sprawach.

Jest jeszcze sprawa części terminala którą województwo wielkopolskie przekazało do skarbu państwa. Ani to droga gminna ani wewnętrzna...

Ale cieszy, że zrozumiałeś konieczność umieszczenia znaków wyznaczających miejsca postojowe na drodze publicznej.

Rozumiesz już, że w obecnym stanie rzeczy burmistrz nie powinien pobierać opłat?

Że też mu wcześniej tego nie powiedzieli, dziwne to...

 

                 No dobra, wystrzeliłeś z armaty i już najważniejszy Twój atut rozmył się. Miło, że to zrozumiałeś i sensacji na całą Polskę już nie będzie. Co do pozostałych zarzutów... Sam napisałeś że kadry burmistrz ma odpowiednie i nie mam zamiaru ani chęci tego podważać...Przynajmniej w tym temacie :-)

             Odpowiada mi przestrzeń, którą uwolniła się w tym miejscu, a dalsze pociągnięcia ratusza w tym temacie możesz sobie roztrząsać i krytykować ile wlezie. Tylko pamiętaj, że szukanie na siłę świadczy raczej o zapalczywości...

"Odpowiada mi przestrzeń, którą uwolniła się w tym miejscu..."

O czym ty piszesz? Parkingi buduje się po to zeby stały puste??? Pytałeś się mieszkańców okolicy, których teraz parkingi są oblegane? Pytałeś się okolicznych przedsiębiorców co o tym sądzą? Pytałeś się ile dziennie parkomat zarabia z biletów a ile z mandatów? Pytałeś się ile kosztuje godzina pracy strażnika miejskiego? Oczywiście nie, tobie odpowiada PUSTA PRZESTRZEŃ!!! choć jeździsz rowerem, tam nie mieszkasz i nie masz tam sklepiku. Czyli tak na prawdę temat cię nie dotyczy, ale jak zwykle masz dużo do powiedzenia.

                    Uważałem już temat dla mnie za zamknięty ale nie wytrzymałem po przeczytaniu Twojego wpisu.

             No i po kolei, parking nie stoi pusty. Zmieniają się samochody a nie stoją ciągle te same... i jest faktycznie więcej wolnej przestrzeni.

             Okoliczni mieszkańcy mają na swoje samochody parking za blokiem na 70 samochodów!.

              Handlowcy, ci nie wiem co mówią, ale nie powinni być niezadowoleni. Dostęp do sklepów chyba się zwiększył choćby poprzez więcej miejsca na zatrzymanie na chwilę samochodu, co było niemożliwe gdyż parking zawsze był zapełniony i sprawiało kłopot odstawienie samochodu na czas zakupów..

                 Rozliczenia pracowników ratusza nic mnie nie obchodzą, mają swoich rewidentów i radnych, których to zagadnienie powinno interesować jak najbardziej.

                 Temat mnie jak najbardziej dotyczy, gdyż jak na razie jestem mieszkańce tego miasta i póki co interesuję się toczącym się w nim życiu.

                   Tak więc uważam, że odpowiedziałem wyczerpująco na wszystkie Twoje zarzuty, a temat uznaję za wyczerpany.. I idę pojeździć na rowerze :-)

No więc jeszcze raz bo widzę, że nie trafia. Parking stoi teraz niemal pusty, za to okoliczne parkingi, z których korzystali np. mieszkańcy XXV-Lecia pękają w szwach. Po otwarciu parkingu na zapleczu Kościuszki, NIGDY nie miałem problemów z znalezieniem miejsca na "terminalu" i załatwieniu swoich spraw. Tamten parking załatwił problem z miejscami parkingowymi, więc pobieranie opłat na "terminalu" to głupota i w zupełności wystarczyłaby strefa ograniczonego postoju. Z takiego obrotu na pewno byliby zadowoleni i mieszkańcy i przedsiębiorcy. Ktoś najwyraźniej chciał na tym parkingu zarobić, więc powinno cię interesować czy parking zarabia czy nie. Pisałeś że nas nie stać na pływalnie, ale nierentowny parking nie robi na tobie wrażenia? Masz rację, idź pojeździć na rowerze.

A czy na terminalu są prawidłowo oznakowane miejsca postojowe? Bo brak takiego poziomego oznakowania dla kazdego jednego miejsca parkingowego oznacza brak możliwości poboru opłat za parkowanie. Pytam, ponieważ od dawna nie parkowałem w tym miejscu.

Cytat:

Płatna strefa powinna być oznaczona nie tylko znakiem pionowym, ale także białą linią.

http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/3595407,brak-namalowanej-bialej-lin...

                        Pojeździłem..... i co widzę? No nie... znowu....

               Poczytaj co napisałeś...

"Parking dla osiedla XXV lecia."

.. "Tamten parking załatwił problem z miejscami parkingowymi..."

                                        Wybacz, ale jeśli nie rozumiesz po co wprowadzono opłatę, to .... poproś kogoś, aby Ci to wytłumaczył.

Strony

 

Reklama