Jesteś tutaj

Trzcianka na Discordzie

Obrazek użytkownika squesh
Wysłane przez squesh w pt., 30/10/2020 - 13:42

Witam,

Utworzyłem serwer TRZCIANKA na popularnej aplikacji Discord, która służy do rozmów tekstowych jak również głosowych. Discord daje bardzo duże możliwości - powiem szczerze, że wielu kwestii sam się uczę. 

Dziś dodałem do jednego kanału głosowego Radio (na razie to tylko testy, ale być może udałoby się w Trzciance coś ciekawego zrobić)

Z Discorda można korzystać nie tylko przez przeglądarkę www, ale także ze smartfona (android a także iOS). Jeśli korzystamy na komputerze polecam pobrać aplikację PC (jest lepsza niż wejście przez stronę www).

Jakie jest założenie?

Na chwilę obecną utworzono kilka podstawowych kanałów do rozmów (tekstowe + głosowe).
Kanały tekstowe przypominają dawnego IRC`a (starzy wyjadacze pewnie kojarzą te czasy),
natomiast kanały głosowe to fajna alternatywa gdy chcemy porozmawiać np. w kilka osób.

Stowarzyszenia i instytucje

Można utworzyć prywatne kanały dla Stowarzyszeń. Już kiedyś rozmawialiśmy o tym, że brakuje miejsca, w którym przedstawiciele różnych instytucji mogliby wymieniać swoje poglądy i wspólnie organizować różne wydarzenia. Discord jest do tego świetnie przygotowany!
Utworzymy jeden kanał ogólny, do którego będą mieli dostęp przedstawiciele Stowarzyszeń, lecz jeśli jakaś instytucja będzie potrzebowała własnego kanału prywatnego - też nie ma problemu.

Linki do wydarzeń

Nie blokujemy linków. Zachęcam także do promocji forum trzcianka.info po przez wklejanie linków do tematów, które tutaj się pojawiają. 
Zauważyłem w ostatnim czasie, że główny ruch jest na FB. Było wiele stron, for trzcianeckich - obecnie wiemy jak sprawa wygląda. 

Być może pomysł się przyjmie, a może nie. Chciałbym jednak stworzyć miejsce przyjazne każdemu, gdzie możemy dyskutować "live" na różne tematy lokalne i nie tylko. 

Jeśli macie jakieś pomysły, chcecie pomóc współtworzyć to miejsce, potrzebujecie swojej przestrzeni (kanały prywatne), itp. - śmiało piszcie. 

JAK DOŁĄCZYĆ?

Utworzenie konta to kwestia 1 min., aby dołączyć do serwera należy wejść w link:

https://discord.gg/GefrKbG

Jeśli mamy aplikację Discord na telefonie, aby dołączyć do serwra TRZCIANKA
wystarczy podać kod: GefrKbG

Zapraszam! :) 

 

Reklama