Jesteś tutaj

Wspomóż uczniów swoim głosem!

LaboLAB

Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzciance wśród finalistów konkursu.

Spośród setek zgłoszeń z całej Polski do finałowego etapu konkursu „Nakręć się na eksperymenty – szkolny konkurs LaboLAB” wybranych zostało tylko dziewięć szkół. Wśród finalistów znalazła się Szkoła Podstawowa nr 1 w Trzciance, której uczniowie i ich kreatywność wywarła największe wrażenie na jury konkursu.

Konkurs związany jest z przedmiotami przyrodniczymi, a jego założenie to m.in. promocja praktycznego modelu nauczania opartego na doświadczeniach, eksperymentach i projektach naukowych. W tym celu finałowa dziewiątka szkół otrzymała po jednym zestawie wyposażenia szkolnych laboratoriów LaboLAB, którego zawartość pozwala realizować taki sposób nauczania i wiele więcej.

Finałowe szkoły otrzymały zadanie przedstawienia tego, jak wygląda realizacja praktycznego modelu nauczania w ich klasach w postaci krótkich materiałów wideo. W trakcie trwającego cztery miesiące drugiego etapu konkursu każda szkoła stworzy w sumie siedem prac konkursowych, w których uczniowie i ich opiekunowie będą mieli okazję wykazać się kreatywnością, zaangażowaniem i pomysłowością.

Już teraz szkoły podstawowe walczą o głosy. Obok zestawu LaboLAB: Szkolne Laboratoria finałowe szkoły mogą wygrać nagrody pieniężne, sprzęt komputerowy, a także oprogramowanie na tablice interaktywne. O zwycięstwie zdecydują jednak głosy widzów i internautów. Zagłosuj na Szkołę Podstawową nr 1 w Trzciance i pomóż jej wygrać!

Głosować można na każdą pracę konkursową szkoły. Aby oddać swój głos należy pod filmem na portalu YouTube kliknąć ikonę „kciuka w górę”. Głosowanie trwa do 14.06.19 r. do godziny 10:00. Wtedy zliczone zostaną głosy zebrane przez szkołę pod wszystkimi pracami konkursowymi. Wygrywają szkoły, które zbiorą ich najwięcej!

Kanał Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzciance, gdzie publikowane są prace konkursowe stworzone przez uczniów i ich opiekunów, znajduje się pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCoT-J4m3E0z84sk7Qm2iHCg

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: www.labolab.pl/konkurs

 

 

Reklama