Jesteś tutaj

Wybory Samorządowe 2018.

Obrazek użytkownika Asbachlt
Wysłane przez Asbachlt w ndz., 03/06/2018 - 19:57

Czas najwyższy założyć temat związany z zblirzajacymi sie wyborami samorządowymi.Mija dwa lata kiedy do władz doszla partia która w mojej opinii nigdy rządzić nie powinna.Ale taka jest demokracja rządzi ten kto bardziej przekona do swoich programów wyborczych i tu pełną zgoda.Tylko z tą różnicą że obecna opcja polityczną łamie standardy demokracji zawlaszczajac wszystkie sobie instytucje państwowe upolityczniajac sady prokuraturę SN i TK  niszcząc ich niezawisłość.Mam nadzieję że naród nie pozwoli na dalszą dewastacji państwa.Teraz Pis chce zniszczyc samorządy.Jezeli Pis wygra wybory samorządowe to pis da. Zobaczcie jakiej Polski chce b.prokurator w stanie  wojennym obecnie poseł PiS Stanisław Piotrowicz. https://wiadomosci.wp.pl/awantura-na-spotkaniu-z-piotrowiczem-pan-byl-op....

Slowa Piotrowicza to moiej opini próba i zapowiedz zastraszenia zakneblowania wolnych  mediów.Czy na pewno takiej Polski chcemy?

Dzisiaj w skrzynce ulotka. Nie wiem czyja bo nie opisana. Taka z ksero. Patrząc na osoby w niej przedstawione to chyba część PSL. I tu właśnie zdziwienie. Jeśli PSL to czemu tylko część? Na ostatniej stronie napisano, że nie osoby te nie pozwolą na to aby odbywały się imprezy biletowane finansowane z pieniędzy mieszkańców. Przecież takie imprezy to np. Beach Party, Gala boksu itp. Te imprezy współorganizują osoby startujące także z list PSL. Czy to walka wewnątrz? Druga sprawa. Na fb radny Hałuszka, skarży się na beton w radzie, który blokuje działania "młodych". O ile potrafię liczyć to "młodych" razem z radnym Walkowiakiem plus trzech radnych z PSL (Durejko, Wilant i Czarny) to jakieś 8-9 osób. To duża siła, mogąca już wywierać presję. Przez 4 lata ani razu nie zuważyłem sprzeciwu ani jednego radnego chcącego "rozwalić beton". Obudzili się pod koniec.

Ocena bardzo subiektywna. Jaworski - Kupś byłby remis gdyby nie jedno ale. KWJ krytykował burmistrza i radę zapominając, że w tej radzie, wraz z mocna ekipą z PSL, spędził cztery lata i wszystko mu pasował (tak pokazują głosowania). Kupś niepotrzebnie próbował prowadzić spotkanie. Czrneckiego nie będę oceniał bo szkoda słów. Slogany, zero PRAWDZIWYCH konkretów. W skali 1-10. Kupś 6, Jaworski 4+, Czarnecki 2.

Krzysztof Młodszy rzeczywiście dobrze się zaprezentował. Ale: Czarnecki ma rację, że przez 3 lata podnosił rękę jak pozostali (absolutorium 100%za ), a teraz ma pretensje i uwagi. Podobnie zachował sięw sprawie tuczrni ( Łuczaka , chyba w Rychliku). Podobno przy procedowaniu planu też chował głowę w piasek. Wątpię czy to będzie odważny i zdecydowany burmistrz. Burmistrzowanie to nie tylko budżet obywatelski (niewielkie pieniądze w skali całego budżetu) i kupowany laur zaufania. W kwestii gospodarki nic konkretnego nie powiedział. 

W dużej części zgadzam się z wypowiedzią Sołtysa Zdzisia. Podwyższyłbym jednak p. Kupsiowi ocenę do 7,5, a do 5,0 Jaworskiemu a niestety potwierdzam 2,0 dla Czarneckiego. Facet od prawie 6 lat powtarza te same slogany o rzekomej zgodzie zero kompetencji i merytoryki. Debata wykazała jaka jest przepaść między kandydatami. Czarnecki nawet w jednym punkcie nie zaprzeczył Kupsiowi 
i siedział jak trusia a wcześniej wygadywał na jego temat głupoty. Pogrążył go jeszcze bardzo K. Jaworski,  podsumował rzekomą zgodę. Niestety 
K. Jaworskiego obciąża prawie 4 letnie milczenie. Przez ten czas bezkrytycznie  przytakiwali Czarneckiemu dopiero na koniec spostrzegli że są wykorzystywani 
i manipulowani. Myślę że jako radny ma szansę przy p. Kupsiu dużo się nauczyć. 
U p. Kupsia czasami odzywały się emocje, ale czy należy się temu dziwić.

Przez 5 lat pomiatano jego osobą i nie mógł się bronić. Zrobił kawał dobrej roboty, 
a podziękowano mu w nikczemny sposób. Mam jednak nadzieję że mieszkańcy wyrównają rachunki i po raz czwarty go wybiorą.     

Kupś wiedzą i wizją jest ponad kontrkandydatami. Mam nadzieję, że percepcja swiadomych wyborców to zauważy. Myślę, że Kupś i Krzysztof Młodszy potrafią rozmawiać i nawet spojrzeć w tym samym kierunku.

Kukuś władował Kupsia prowokacją. Poprosił o załatwienie pracy. To podobno byli kumple od wódki. Pewnie ,jak sam miałbym takie możliwości, to chętnie pomógłym kumplowi... Kupś ostatecznie nie załatwił tej roboty. Kukuś jest szefem TBS. Korupcja polityczna.

A czy teraz nie ma załatwiania pracy w urzędzie? Np.radny Cz.R. - jego dwie córki pracują, ponadto kto jest dyr. szkoły nr 1?  Teraz to się nazywa pomoc.....

Strony

 

Reklama