Jesteś tutaj

WYCINKA DRZEW W TRZCIANCE 22.02.2017 - DRUGA W TYM ROKU

Od 1 stycznia 2017 r. weszła w życie Ustawa o ochronie srodowiska, uchwalona 16 grudnia w sali kolumnowej Parlamentu Polskiego przez Poslow i Posłanki PIS. ustawa zezwala na wycinanie drzew na terenie prywatnym bez zgody gminy. I niestety bezmyslne a moze zaplanowane na czyjas korzys - ruszyły masowe wycinki drzew w całej Polsce. Drzewa rosna długo a sciac mozna je bardzo szybko. Co Wy myślicie o tej Ustawie i o tych masowych wycinkach w dobie panujacego w Polsce i na swiecie smogu?

 

Ciekaw jestem jaki los spotka drzewa na placu pocztowym w Trzciance ze wzgledu na planowana od paru lat generalna modernizacje rewitalizację Placu Pocztowego. Oby komus w Urzedzie Miejskim oraz Panu Burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej nie przyszlo do głowy wycinac te drzewa. Bowiem drzewa to naturalny filtr powietrza, producent tlenu i ochrona przed halasem i deszczem oraz ochrona przed silnymi promieniami słńca, dajacymi cien.

 

wiem, że nie masz nastu lat. Zastanawiam się czy przez ostatnie 40 lat jakiś smog chciał Cię zabić w tydzień? Nigdy nie byłeś w Katowicach? Ludzie tam żyją. Chorują więcej czy miej ale jakoś sie mnoża i dalej tam trwaja. Czyli jednak można? Co to jest wg Ciebie "doba smogu" Z tego co pamietam była swego czasu histeria o końcu świata, dziurze ozonowej, ociepleniu, oziębieniu, była matka Madzi i nawet nie chce mi się wymieniać innych medialnych nagonek.

Bardziej przemawia do mnie ten  demotywator:

http://demotywatory.pl/4746156/Nareszcie-odwilz-W-koncu-poza-smogiem-mozna-tez-odetchnac

na drzewach?

Może niektóre drzewa zostały wycięte pod budownictwo mieszkaniowe?

Co urzednika interesuje drzewo posadzone przeze mnie, na moim gruncie?

Dlaczego mam iść do urzędu w celu zapytania się o dysponowanie moją własnością?

Może wkrótce jakis urzędas wpadnie mi na kwadrat i przeleci szafkę pod zlewem czy mam 5 kubełków i co w nich trzymam...

Może jeszcze bedzie decydował o tym czy mogę we własnym wyrze spać "od ściany"?

Ludzie litości. Jak tak urzędnik musi zapewnić mi tlen poprzez zadrzewianie mojej działki to może w planach miejscowego zagospodarowania znajdą się specjalne strefy gdzie będą rosły drzewa urzędowe.  O nich niech sobie decyduje jak chce. 

sam mam działkę na której rosną samosiejki. Wczesniej musiałem pokazać projekt budynku i wtedy urzędnik powiedziałby jakie drzewka mogę usunąc.

Ludzie ale ja mam działkę i nie chcę przynajmniej przez 30 lat stawiać tam domu czyli niemam projektu.

Czyli ,,samosiejki" w ciągu 30 lat wyrosłbyby na drzewa i bym miał nie działkę budowlaną ale las i domu bym nie wybudował.

Bardzo dobra zmiana ( nie jestem zwolennikiem PIS-u ) ale , oby potrwała jeszcze z choć  miesiąc. Tyle wystarczy mi na wycięcie tego co sam , uważam za stosowne.

 

 

W miejscu tych drzew ma być budowany któryś z marketów Kaufland, Pepco, Dino. Te trzy markety mają stanąć w tym rejonie i zostały już wydane zezwolenia na budowę. Brakować będzie nam już tylko Złotych Tarasów.

Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi jak zwykle o pieniadze. A zdrowie i poszanowanie przyrody jest na ostatnim miejscu. W ostatnich latach w Trzciance dokonanobardzo duzo wycinek drzew. I nie powinno to byc obojetne dla tych, co podejmuja kolejne decyzje o wycinkach drzew czy to na terenie prywatnym czy tez na terenie publicznym. Pani Burmistrz G. Zozula mowila nawet o pomysle budowy basenu nad samym jeziorem, gdzie trzeba by bylo wyciac wiele drzew.Na szczescie ten glupi pomysl nie wszedl w zycie. W koncu drzewo dorosle daje nam bardzo duzo tlenu, filtruje powietrze itd. Ale jak widac dla niektorych wazniejsza jest kasa i biznes. W tym terenie - który pokazalem na filmie miasto moglo - zrobic teren rekreacyjny dla mieszkancow. Tylko bardziej o niego zadbac. Postawic laweczki przy rzecce, nasadzic odpowiednich do tego miejsca kosodrzewin itp. i odpowiednio ogrodzic ze wzgledu na bezpieczenstwo. PIS podejmujac taka a nie inna ustawe dokonalo zbrodni na przyrodzie i dokonuje jej dalej. niestety. 

Strony

 

Reklama